Świat Motocykli czy Motocykl..?

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Świat Motocykli czy Motocykl..?

Post autor: doyar » sob 18 lis 2006, 13:29

Witam czcigodnych!

Wprawdzie sezon cos jakby sie przedluza i mozna pomykac zamiast pisac o pierdolach, ale nie dla mnie. :sad: Oddalem zapobiegawczo moto do serwisu, moze teraz bedzie taniej niz wczesna wiosna = nie mam czym jezdzic = moge wiec pisac o pierdolach.

A zatem, jak w temacie - co Panie i Panowie sadzicie o Polskiej Prasie Motocyklowej?
Z gory przepraszam Pawla ze wszelkie ewentualne szarganie jego Redakcji, z reszta Wy tam chyba macie jakis poglad na to co czytacze o Was sadza.
Do ruszania tego tematu sklonil mnie nowy dzial w Motocyklu '11 - ten o technice jazdy. I wiecie co? NaRRReszcie! Nareszcie w ten sposob, nareszcie z odpowiednimi rysunkami, naukowo ale i praktycznie - podrecznik dobrej jazdy, z dobrym podzialem na tematy (zakrety i luki, hamowanie, jazda po mokrym, jazda z bagazem itd, co miesiac jedno zagadnienie). Jasne, mozna jeszcze lepiej, ale to co znalazlem w listopadowym numerze zapalilo zielona diode w mojej glowie: narzeszcie cos, czego mi ZAWSZE brakowalo.
Moim zdaniem 1:0 dla Motocykla!

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » sob 18 lis 2006, 15:56

pierdoly w prasie nigdy nie zastapia praktyki,sa tylko wstepem
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » sob 18 lis 2006, 18:09

To tylko wstęp. Dopóki nie spróbujesz, nie liczy się. Dlatego korzystam ze szkoleń praktycznych organizowanych przez szkołę jazdy Piortka Gadaja i Tomka Kulika.
Technika jazdy była już opisywana przez Tomka Kulika w ŚM. Nie wiem dlaczego redakcja porzuciła ten wątek. Tak czy inaczej M ma "+". BYć może sprowokuje to powrót tematu w ŚM.

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » sob 18 lis 2006, 23:18

w sumie jak mam kase to kupuje obydwa ;p Motocykl jest jakiś taki "dla bogatych" - patrzą na zuzycie silnika po 20 tys przebiegu :shock: noż kur... A ŚM jest taki swojski ;p ale ogólnie kupuje wtedy jak mi sie nudzi np na wykładach ;] albo coś wyjątkowo ciekawego jest :)

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » ndz 19 lis 2006, 00:40

doyar pisze:Z gory przepraszam Pawla ze wszelkie ewentualne szarganie jego Redakcji, z reszta Wy tam chyba macie jakis poglad na to co czytacze o Was sadza.
Spoko, walcie śmiało, aby konkretnie. Uwagi w stylu "a kiedyś to miał "klimat" nic nie wnoszą, ale konkretne spostrzeżenia na temat tekstow itp. jak najbardziej. Ja jak wielkie ucho chętnie posłucham i przekaże ewentualne uwagi. Jak coś o mojej skromnej twórczości to walcie śmiało, nawet jak się nie podoba. Po to jest forum, przecież zawsze może być lepiej. W ostatnim numerze (12 już wyszedł) jest mój używany Kawasaki ZZ-R 1100. Nawet pozwoliłem sobie na mały dowcip w tekscie "Dlaczego Kawasaki to najbezpieczniejsze motocykle? Bo zanim rama pęknie to trzecia panewka się zatrze" :razz: .
Vlaad pisze:Nie wiem dlaczego redakcja porzuciła ten wątek
Bo temu leniowi się pisać nie chce :-). Tak na serio - Tomek ma tyle pracy, że brakuje czasu na pisanie. A szkoda.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » ndz 19 lis 2006, 21:43

Ja wiele do wątku nie wniosę, bo szczerze mówiąc nie mam ani jednej motocyklowej gazety...
Rehabilituje się za to stosem "Automobilisty" i "GT Classic" ;)

Paweł mówiles coś o artykule na temat VFR, w ktorym numerze to było/będzie?
Aż sobie zanabędę i poczytam, co tam mądrego napisałeś :P

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: olo » ndz 19 lis 2006, 22:15

Paweł!
Opis zygzaka w ostatnim numerze ŚM bardzo mi się podoba, głównie dlatego że wreszcie ktoś realnie podszedł do tematu i opisałeś oprócz wielu zalet tego świetnego motocykla, typową wadę o której mniej wtajemniczeni nie wiedzą. Jeźdzłem ZZR-em dwa sezony, robiłem niezłe trasy (m.in. adriatyk i morze czarne), nigdy mnie nie zawiódł ale przyznam szczerze - sprzedałem go w obawie przed poniesieniem ewentualnych (niemałych zresztą) kosztów naprawy bądź wymiany silnika...
A co do gazety, no cóż - Świata Motocykli mam WSZYSTKIE egzemplaże (od 1993r.), Motocykla - kilkanaście. To jest po prostu kwestia gustu...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » ndz 19 lis 2006, 22:33

Little Sister pisze: Paweł mówiles coś o artykule na temat VFR, w ktorym numerze to było/będzie?
Aż sobie zanabędę i poczytam, co tam mądrego napisałeś :P
Było w 12/2005 (RC36 I), będzie jeszcze o RC36 II.
Jak chcesz LS mam skany, mogę ci wysłać. Podaj mejla.

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » ndz 19 lis 2006, 22:58

Ok, danke :roll:
Mail poszedł na PW :)

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » ndz 19 lis 2006, 23:30

olo potrzebowalbym z nr 4/2005 skan artykulu o vtr... :]
da rade zalatwic?? PLZ!! :]
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » pn 20 lis 2006, 00:16

Ja tam mam z malymi dziorkami wszystkie egz. i ŚM i Motocykla...

Hmm... Poprawcie mnie jesli sie myle, ale bylo tak:
Pierwszy bym Motocykl.
Potem byl ŚM i ja sie troche pogniewalem, ze co to za nazwa, no prawie Świat Kobiety...
Potem sie okazalo, ze ŚM jednak i grubszy, i gielda, i tresciwszy. 1:0 Tak bylo cale lata.
A potem przyszlo NOWE. ŚM - Agora, Motocykl - jacys Niemcy czy Wegrzy. Walka o rynek. Konkurencyjne otwarcia sezonu. Billboardy. Mega testy. Koniec podlizywania sie importerom, rzetelne opnie, dostep do maszyn do testowania na ktorych naszym poletku wczesniej nie mozna bylo nawet marzyc. Dla nas - czytelnikow - super! Zdrowa konkurencja zawsze podnosila jakosc.

Tylko, ze... od kiedy wpadl mi w rece brytyjski BIKE, wiem co mi u nas nie lezy. I ŚM i Motocykl sa za bardzo "niemieckie", nudnawe, bez jaja. Nie mysle o takich dziwach jak jakis fast bikes czy tez super bikes, gdzie pisali (nie wiem, czy polskie edycje jeszcze wychodza) kolesie ktorzy moze i "umiom" jezdzic, ale jezykiem wladac "nie umiom" i zajebac, .q.w. itp okreslenia leca im po piorze bez kleksow. Mowie o pomysle. Test kufrow w polskiej prasie motocyklowej? Pojemnosc taka a taka, nosnosc taka a taka, tyle sekund sie zaklada a tyle zdejmuje, ogolna punktacja tyle i tyle. A Angole..? Biora paru zwyczajnych kolesi z ich motocyklami, daja im do wyboru sakw i kufrow, kaza toto zalozyc samemu, jechac z tym z Londynu na zakupy do Francji na mini-wyscig, kupic co chca i potem o tym opowiedziec. Nie redaktorzy a uzytkownicy, zwykli goscie. No i mowia ile kubili browara, czy dalo sie toto zapakowac, ile kilogramow przywiezli, czy im bagazem majtalo, czy cos sie upierdzielilo, czy latwo sie to obsluguje itd. Jednym slowem jak to sie sprawdza w praktyce a nie "na tescie".
Do tego podreczniki techniki jazdy w kazdym numerze.
LukeVFR pisze:pierdoly w prasie nigdy nie zastapia praktyki,sa tylko wstepem
- swieta racja Luke, ale gdzies trzeba wlasnie zaczac!
Vlaad pisze:Dlatego korzystam ze szkoleń praktycznych
To jest step two, drozszy ale i skuteczniejszy.
Sie rozpisaaaalem... koncze.

Awatar użytkownika
maciek
klepacz
klepacz
Posty: 573
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 09:05
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: maciek » wt 21 lis 2006, 14:22

Do ostatniego ŚM był dołączony kalendarz, szkoda tylko że z paskudnymi paniami. Poszedł od radu do kosza. Dużo lepiej byłoby jakby był ze zdjęciami motocykli po prostu :???:
maciek | była VFR800FI | Fotografia www.piech-dubis.com

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » wt 21 lis 2006, 17:15

No właśnie... Pewnego razu udaliśmy się z Pawlem do redakcji. Przyszedł Wydrzycki i rzucił hasło: "...wybierzcie panienki do kalendarza..." Dwa razy nie musiał powtarzać :mrgreen: . Niestety, żadna z wybranych przez nas nie trafiła do kalendarza :cry: .
Wyszły same blondyny z cyckami wypchanymi silikonem, błłłłłłłeeeee!

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » wt 21 lis 2006, 21:00

Bo faceci zawsze wybieraja wstrętne blondynki z wypchanymi cyckami, a feeeeee :shock: :???:
Nawet do tak prozaicznych rzeczy jak kalendarz ;)

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » wt 21 lis 2006, 21:10

no chyba nie wybiorą wstrętnej baby , jakaś ozdoba musi być, choć tez nie przesadana . MORE.SILICON !!!!hehe

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości