poszukałem troche w sieci, popytałem , i podzielę się tym co już wiem

może się komuś to kiedyś przyda, jakby chciał się kłócić z policjantem ...
Panowie , to jest Polska ... Policja ma pełną włądze

niestety Policja moze zabrac dowód rejestracyjny stwierdzajac "na ucho" ze wydech jest za głośny


więc jak ktoś wkurzy jakiegos policjanta, to może mu się poprostu wydech nie spodobać i zabrać dowód w ramach rewanzu

zapoznałęm sie z ustawami i Policjant nie zawsze moze dac zezwolenie na dalszą jazde

ale zazwyczaj dają pokwitowanie i wracamy na kołach , do 7dni możemy "jeździć" a właściwie jeździć aby zrobić przegląd techniczny

"pojazd kierowany jest na badania techniczne podczas których istnieje możliwość zweryfikowania legalności montażu nieseryjnego tłumika. "
prawdopodobnie można taki wydech zalegalizować, ale to już muszę pojechać na stacji diagnostycznej i dokładnie popytać. jak zmierzą i nie będzie przekraczało 96 dB to może wystawią jakąs legalizacje...
maksymalna głośność:
Załączniki do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (poz. 262)
Załącznik nr 1
POZIOM HAŁASU ZEWNĘTRZNEGO
Motocykl z silnikiem o pojemności skokowej
:
- nie przekraczającej 125 cm3 - 94 dB
- większej niż 125 cm3 - 96 dB
a tutaj konkretne paragrafy i odpowiedź :
"Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 132 Prawa o ruchu drogowym, policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b) zagraża porządkowi ruchu,
c) narusza wymagania ochrony środowiska.
Następnie przedmiotowy pojazd kierowany jest na badania techniczne podczas których istnieje możliwość zweryfikowania legalności montażu nieseryjnego tłumika.
Proszę zwrócić uwagę na sformułowanie powyższego przepisu, w którym mowa jest o uzasadnionym przypuszczeniu. W związku z powyższym policjant ma prawo do indywidualnej oceny sprawy i skierowania pojazdu na badania techniczne.
--------------------------------------
W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6 Prawa o ruchu drogowym.
Odnosząc się do kwestii badań techniczny, to należałoby zapoznać się z niniejszym aktem prawnym - rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach z dnia 16 grudnia 2003 r. (Dz.U. Nr 227, poz. 2250).
W związku z powyższym w kwestii badań technicznych warto skontaktować się z najbliższą stacją kontroli pojazdów w celu uzyskania informacji od wykwalifikowanego diagnosty.
Piotr Matysiak
Wydział Opracowań Systemowych i Informacji Publicznej"
-------------------------------------------------------------
a tutaj załączam linki do dzienników ustaw , moze komuś się przyda: