RC46 FIGHTER

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » wt 04 maja 2010, 16:15

Podoba mi sie :!: REWELACJA.... uwielbiam pomaranczowy :)

FILMIK :!: Prosze wstawic filmik jak to brzmi i jak to wyglada w ruchu :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » wt 04 maja 2010, 19:44

Kurna Kris wyjąłeś mi to z ust,filmik dawać filmik. :!: :!:

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » wt 04 maja 2010, 21:32

Diego pisze:filmik dawać filmik
Nie dysponuje odpowiedniej klasy sprzętem, ale się pomyśli.

[ Dodano: 2010-05-04, 21:34 ]
kris2k pisze:pomaranczowy
To nie jest pomarańczowy, tylko rudy (w rzeczywistości troszkę inaczej to widać niż na zdjęciach), a barwa lakieru prawidłowo nazywa się "arrancio terra"

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » wt 04 maja 2010, 21:48

Roadrunner pisze:...tylko rudy (w rzeczywistości troszkę inaczej to widać niż na zdjęciach), a barwa lakieru prawidłowo nazywa się "arrancio terra"
No przeciez mowie ze pomaranczowy 8) (Przynajmniej dla mnie :) ...ale to juz mniejsza o to, kolor jest swietny :!: )

Filmik :!: Please :!: Please :!: Please :!: 8)

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Post autor: Roadrunner » śr 05 maja 2010, 11:00

szatan pisze:W takim razie ja czekam na patenta z kolektorami bo wyglada to niesamowicie pięknie
POLEROWANIE

Najpierw trochę teorii z przed ładnych paru lat (jest w załączniku, proszę to przeczytać przed czytaniem dalej tego opisu).

Sam opis jest myślę jasny dla każdego, jedyne wątpliwości jakie mogą powstać wynikają z braku praktyki.
Uzupełnię ten opis moimi doświadczeniami:
- papier o ziarnie grubym, rozumiemy jako papier o gradacji 80 i 180 (są to papiery na "sucho")
- papier o ziarnie coraz drobniejszym, rozumiemy jako papiery o gradacji najpierw 400 (papier na "sucho"), potem 800 i 2000 (papiery na "mokro")
- innych papierów NIE UŻYWAM
- tak jak w tekście jest napisane, "powierzchnia dobrze wyszlifowanego przedmiotu może być jedynie matowa" (bez rys). Od siebie mogę tylko napisać, że dobrze wyszlifowana nabiera już lekkiego (przymatowiałego) połysku sama z siebie, bez użycia jakichkolwiek past i filców
- do polerowania używam krążka filcowego zakładanego na trzpień polerki o obrotach około 4-5tys obr/min (również może to być wiertarka, jak i szlifierka kątowa z regulacją obrotów, ważne żeby było te 4-5tys obr/min)
- jeśli chodzi o pastę, to używam past firmy Marbad o granulacji PP30 i PP50 (proszę sobie odpuścić Autosol i inne tego typu pasty - wg mnie w ogóle nie ma porównania między polerką z pastą Marbad a innymi)
- pasty takie jak G3 Farecli i inne tego typu też należy sobie odpuścić - bo są to pasty do polerowania POWŁOK LAKIERNICZYCH a nie metali

Cały opis sprawdza się w 100% dla polerowania aluminium. Jedyną różnicą do wypolerowania stali jest to, że NIE TRZEBA szlifować papierem 2000 wystarczy zakończyć szlifowanie na 800. Z różnic jakie są między polerowaniem aluminium a stali, to stal jest twardsza i "ciężej"(dłużej) się szlifuje (szybciej zużywa się papier ścierny), stal poleruje się na troszkę wyższych obrotach.

Na koniec jeszcze małe ale - najważniejsze w polerowaniu jest PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI do polerowania. Jak ta czynność będzie słabo zrobiona, to i polerka będzie lipna (co wcale nie oznacza że samo polerowanie jest mniej istotne).

Mam nadzieję że choć w małym stopniu przybliżyłem sztukę polerowania.

PS: Polecam tą książkę dla domowych majsterkowiczów (Stefan Sękowski, Galwanotechnika domowa)

[ Dodano: 2010-07-12, 21:23 ]
Byłem ważyć moją VFR i wyszło hmm... 195 kg (miałem pół zbiornika paliwa). Mógłby ktoś się do tego odnieść? Bo co katalog to inna waga.

[ Dodano: 2010-07-17, 11:28 ]
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Byłem ważyć moją VFR i wyszło hmm... 195 kg (miałem pół zbiornika paliwa). Mógłby ktoś się do tego odnieść? Bo co katalog to inna waga.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jak74
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: czw 05 wrz 2013, 11:22
Imię: Jacek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowo Podgorne

Re: RC46 FIGHTER

Post autor: jak74 » sob 12 paź 2013, 14:31

Dopiero dzisiaj trafilem na ten watek....
R.- wspaniala robota! nie sadzilem, ze vfr moze tak kozacko wygladac! Chcialbym kiedys zobaczyc sprzeta na zywo
Wielkie brawa!
"Albo wygram, albo zdechnę..." - Justyna Kowalczyk

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Re: RC46 FIGHTER

Post autor: Roadrunner » ndz 13 paź 2013, 11:32

Wielkie dzięki, choć sprzęta już "nie ma", w sensie jego organy napędzają teraz inne vfr :D

-> tu masz jeszcze jedną 800'ke viewtopic.php?f=19&t=16545

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości