dorobienie kluczyka z HISSem

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

dorobienie kluczyka z HISSem

Post autor: Łysolek » śr 25 lis 2009, 14:25

dobra dobra wiem ze kluczyk możemy dorobic u każdego Dealera Hondy, pytanie mam inne , czy ktoś z Was ma dojście do takiego dealera aby nie płacić 350 zł tylko troche taniej za dorobienie kluczyka ? :D
z góry dzięki
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » śr 25 lis 2009, 14:43

Opcja szukaj, mamy coś takiego na forumie :P

viewtopic.php?t=7281&highlight=hiss

viewtopic.php?t=515&highlight=hiss

viewtopic.php?t=1582&highlight=hiss

Jest tego więcej.

Temat był już wiele razy poruszany i znajdziesz w nich odpowiedzi na Swoje pytanie.

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » śr 25 lis 2009, 21:08

Akurat niedawno dorabiałem więc napiszę co wiem to nie będzie jałowy temat skoro już powstał ;-)

Kluczyk zakupiłem u "obrotnego" kolesia który takowe dorabia. Nie każdy posiada kluczyki identyczne z Hondowskimi oryginałami, więc jak musiałem trochę popytać zamim do niego dotrałem.
Za kluczyk skasował mnie 100 PLN i 20 PLN za docięcie do oryginału. Później odstawiłem moto do ASO Hondy żeby wgrali kod do kluczyka. Moto potrzebują ponieważ jak twierdzą - oryginalna tabliczka z kodem HISS'u nie wystarcza i potrzebują dostęp do komputera HISS. Za tą usługę Honda skasowała mnie 50 PLN, czyli stawka godzinowa pracy mechanika serwisowego. Koszt całkowity 170 PLN.

Znam przypadek jak ASO Hondy skasowało 100 PLN za zaprogramowanie kluczyka twierdząc że tak jest w cenniku. Ten sam dealer nie pozwolił ownersowi kupić kluczyka gdzieś indziej niż u niego, gdyż jeżeli to zrobi to mu go nie zaprogramują... Koszt kluczyka chyba 150PLN lub 200PLN - nie pamiętam... Geberalnie o tym salonie mam już wyrobioną opinię po kilku swoich wizytach...

Mam nadzieję że pomogłem z informacjami.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » śr 25 lis 2009, 23:02

Czy nie mając tabliczki z kodem HISS można jakoś dorobić kluczyk?

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » czw 26 lis 2009, 00:51

Wojtek86,
Nie wiem, ale panowie z ASO nie pytali mnie wcale o tabliczkę tylko o moto żeby mieć dostęp do kompa. Sam im zaproponowałem żeby spisali sobie numer z tabliczki - czy korzystali nie wiem.

Generalnie wszystko się da - kwestia ceny :smile: . Znajomy dorabiał do samochodu i skasowali go kilkakrotnie razy więcej niż gdyby miał tabliczkę. Z tym że jest to chyba inaczej kodowane (nie znam się) bo np. do auta mam kod kreskowy który jest kodem immobilizera a do moto tylko dość krótki numer.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » czw 26 lis 2009, 10:32

Przykładowo Opel ma bazę danych swoich samochodów gdzie za opłatą (150zł) można odczytać numery immo i kod radia. Myślałem, że Honda też czymś podobnym dysponuje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości