Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
dragoo
klepacz
klepacz
Posty: 643
Rejestracja: wt 14 paź 2008, 12:32
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krotoszyn

Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: dragoo » pt 01 mar 2013, 21:57

Panie Panowie
Jak zapewne wiecie na początku roku pozbyłem się mojej ukochanej czerwonej strzały. Został nam Moni GS500. Chcielibyśmy go sprzedać i kupić coś w granicach 7k PLN. Nie chcę się ładować w mega zabytki. Chciałbym coś większego niż GS - tak abyśmy wygodnie w dwójkę mogli spokojnie pokonywać kilometry - przynajmniej z namiastką doznań jakie dawał nam Vitec ;)
I teraz co wchodzi w grę... ?

RC36/46 (na to drugie raczej braknie)
GSX-f 750 - jajo. Nawet mi się podoba. Nie wiem jak z wygodą i awaryjnością
Fazer 600 (na litra braknie sianka)
Bandit 650 (na litra j.w.) po lifcie - miałem kiedyś takiego, nie wiem czy nie chciałbym czegoś innego
I to co ostatnio mi się przewinęło przed oczami. Wynalazek typu Yamaha GTS :D Ktoś wie jak bardzo to to awaryjne jest ?

Kolejność jest oczywiście przypadkowa i całkiem przypadkowo jako pierwsze wymieniłem VFR ;) :P

Czekam na propozycje ;)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: PETER » pt 01 mar 2013, 22:10

a pomyślałeś o cbr 1000 f dual cenowo spadła ale moto nie do zajechania i mega wygodne a i mocy i momentu nie brakuje co do GTS raczej problem z częściami bardzo mało tego wyprodukowali a jeszcze mniej zostało sprowadzone choć moto ma bardzo ciekawe rozwiązania techniczne a moze pan europan I generacji
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: Diego » pt 01 mar 2013, 23:04

Pierwsza paneuropa do jazdy we dwoje i cebra dual jak najbardziej.Cenowo przystępne,wygodne.
Pańcia ma te zaletę ,że V4 :biggrin bije w ramie.1100 i wysoka kultoora pracy.Peter ma rację.No i oczywiście Honda.
Jazda na motocyklu to najlepsze coś,co można robić w ubraniu

rash1
bywalec
bywalec
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis 2010, 20:26
Imię: Piotrek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Błonie

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: rash1 » pt 01 mar 2013, 23:15

-fazer 600- wygodny motorek i się fajnie jeździ ale przy 2 osobach i bagażu to już momentami brakuje odejścia
-mały bandziorek- stary olejak więc piec ciężko zajechać ale będzie bardziej mułowaty jak fazer
-jajo 750- piec od bandziora więc tez dużo wytrzymuje, nie wiem jak z 750 ale 600 raczej nie mają jakiś defektów
-fifera- każdy wie co i jak, będzie najżwawsze ze wszystkich

a oprócz cbr1000f jak wspomniał PETER może stary zygzak 1100 tylko będzie ciężko znaleźć jakiś zadbany egzemplarz albo GPZ 1100 też dobry turystyczny motocykl?

Biker
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 20:24
Imię: Paweł
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: Biker » pt 01 mar 2013, 23:40

Stoję przed tym samym problemem. Przyznam że brałem pod uwagę te same motki co ty gdyż chciałbym czerpać radość z pokonywanych km a jednocześnie cieszyć się wygodą i bezawaryjnością motocykla . Na dzień dzisiejszy moi faworyci to VFR 750F i 800 :D chociaż PE też mnie bardzo ciekawi.

Swoją drogą koledzy powiedzcie,da się kupić za jakieś 8-8,5 tyś jakąś rozsądną 800tkę????
Very Funny Ride
Cztery koła poruszają ciało ,2 koła duszę......

Awatar użytkownika
Dann
pisarz
pisarz
Posty: 342
Rejestracja: pn 02 mar 2009, 01:31
Imię: Daniel
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: Dann » sob 02 mar 2013, 00:00

Ja bym wam koledzy poleciał za ok 7 tysiaczków coś takiego jak zzr 1100 bardzo miłe moto miałe przyjemnoścc pomacac i się przebiec z nim..tylko bardzo kapryśne ciężko o dobry stan..ale zdarzają się..druga opcja to duże "jajko" olejak. duże pojemny motocykl zacięcięciue i pozycja sportowo -turystyczna...bandit 600 odpada w 2 masakra +ekwipunek..chyba że 1200 :P
A na koniec polecam cbr 900 sc 33 przed lub po lifcie do 7 tyż można odnaleśc rocznik 96-97 w nie najgorszym stanie, ..moc ,moment , jednostka trwała , pasażer ma miejsce do lokowania swoich pośladków :biggrin testowane...jest gdzie sakwy tekstylne zawiesić,montujesz na bak reko-trzymadełko :mrgreen: dla plecaczka i w droge ..co do cbr jak coś służę pomocą :mrgreen:

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: olo » sob 02 mar 2013, 00:07

dragoo, nie rozumiem nad czym się zastanawiasz........no chyba że chcesz poeksperymentować...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
dragoo
klepacz
klepacz
Posty: 643
Rejestracja: wt 14 paź 2008, 12:32
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: dragoo » sob 02 mar 2013, 00:42

olo pisze:dragoo, nie rozumiem nad czym się zastanawiasz........no chyba że chcesz poeksperymentować...
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że chyba chcę ;)

W przyszłości na 100% bedzie VFR - i to na 95% vtec.
Ale na razie znaleźć złoty środek.

Ide się z tym przespać. Dzięki Pany za rady :)

Awatar użytkownika
darqvader
teksciarz
teksciarz
Posty: 114
Rejestracja: ndz 07 lut 2010, 14:32
Imię: Darek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: darqvader » sob 02 mar 2013, 07:46

dragoo - zastanów się może nad TDM 850? trochę tego wisi na alledrogo, można znaleźć zadbany egzemplarz
shit happens

Mawet
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 22:11
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: Mawet » sob 02 mar 2013, 08:29

Z podanych przez Ciebie to vfr rc 36 lub gsxf 750 (kolejność nieprzypadowa:)). Miałem gsx 750 (piec ten sam, inne gaźniki). Palił więcej od vfrki (jazda w trasie ok 120-130). Zdecydowanie mniej dynamiczny.
B6.5 w dobrym stanie nie znajdziesz za 6-7 koła. W tej cenie dobre egzemplarze znajdziesz z końca 1 gen (99) lub początku 2 gen (00-01).

Awatar użytkownika
lasooch
teksciarz
teksciarz
Posty: 130
Rejestracja: sob 08 sie 2009, 00:52
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WPR

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: lasooch » sob 02 mar 2013, 09:23

Jeżeli ma być wygodnie i oszczędnie, to proponuję TDM850. Za 7tys kupisz model 4TX czyli 1996-2001, będzie w czym wybierać. Ja za 8tys upolowałem 2001 w stanie naprawdę jak z fabryki, jeszcze z dodatkami. W 1998 był face lifting, motocykl ma inne zegary (sterowane kablem, a nie linką), dodatkowy wskaźnik poziomu paliwa, kranik ręczny zastąpiono elektryczną pompą paliwa. Zawieszenie z przodu i z tyłu z pełną regulacją. Bardzo dobre hamulce, a jak komuś mało, to można bez problemu przeszczepić zaciski od R1. Niskie spalanie i jednocześnie niezłe osiągi. Silnik chodzi jak V2 dzięki przestawionym czopom.
Ja się przesiadłem z v-stroma 1000 i muszę przyznać, że jedyne pole gdzie v-strom był lepszy, to moc. Natomiast prowadzenie, zwrotność, hamulce, spalanie, ogólna jakość wykonania motocykla, dostęp do silnika i wygoda serwisowania - tu TDM bije sztormiaka na łeb. A należy pamiętać, że TDM jest połowę tańsza...
Triumph Tiger 1050 << bikepics

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: zaba80r » sob 02 mar 2013, 09:58

Tdm to jest wlasnie to o czym pomyślałem jako pierwsze ;) polecam filmik instruktażowy https://www.youtube.com/watch?v=VxqQOSD ... ata_player
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: KolczyK » sob 02 mar 2013, 10:33

tylko wymienić akumulator w TDM to masakra :lol:
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
dragoo
klepacz
klepacz
Posty: 643
Rejestracja: wt 14 paź 2008, 12:32
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: dragoo » sob 02 mar 2013, 10:45

Przyglądałem się tej TDM'ce. Ale nie przekonuje mnie wygląd. Wiem, że za te pieniądze trzeba już szukać kompromisu nie mniej jednak musiałbym się dosiąść i na żywca przetestować. Ale dzięki za kolejną opcję.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Jakie moto do 6-7tys - dla dwojga ? Trudny wybór

Post autor: emil » sob 02 mar 2013, 11:03

KolczyK pisze:tylko wymienić akumulator w TDM to masakra :lol:
ojtam ojtam :biggrin :mrgreen: ile to jest bak zdjąć? :lol:

poza tym tedma to nie vfr - trzeba się upewnić, że silnik nie bierze oleju.... a potrafi, moja żarła listra na 1000 km (1l/1000km), jak sie komuś to wydaje niemożliwe, to jest w błędzie :lol: więc na np majówkę butla oleju z kufrze... m.in. dlatego się z nią pożegnałem.

te silniki nie są tak wytrzymałe jak w vfr-ach.


jakbym miał kupować znowu moto turystyczne to była by to rc36II :) bo wiem ile potrafi i czym może mnie zaskoczyć. W takiej kwocie o której mówisz oczywiście.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości