!!!z czego to???

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

!!!z czego to???

Post autor: Lucek » pn 21 lip 2008, 21:09

kumpel mial takie cos w smoku w misce olejowej (aluminiu)
poza tym w czasie przyspieszania miedzy 3-4tys obr slychac 'swierszczenie-dzwiek bardzo podobny do odglosu wydawanego przez swierszcza wlasnie.to samo przy spadku obrotow z 4 do 3 tys

wiem ze ciezko tak na oko ale moze ktos mial podobny przyp

dzwiek nie ma nic wspolnego z dzwiekiem ktory wydaja dwa nienaoliwione podzespoly czyli tzw 'pisk' cos typu nienaoliwione drzwi...
dziekuje z gory
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 21 lip 2008, 21:55

Prawie z pewnością sprzęt ten miał szlifa i połamał któryś z dekli. Właśnie mam u siebie takiego sprzęcika i identyczne cząstki znajduję w misce. Dekle są twarde i cienkościenne, więc pękają w taki właśnie sposób, a połamane cząstki nie mając innej drogi lecą prosto w michę. Jest jeszcze możliwe, że obróciła się panewka i wystrugała takie cząstki. To z kolei tłumaczyłoby piszczenie. A może to bida piszczy. :roll:
Ostatnio zmieniony pn 21 lip 2008, 22:16 przez SOWA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pn 21 lip 2008, 22:06

panewki nie sa alu
a pierwsza opcja mi sie podoba
ale wtedy co ze swierszczeniem?

PS caly czas walcze z ta serw sowa. 95megowy plik wyszedl ale wrocil teraz wysylam dwa po 50 i jeden 10
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 21 lip 2008, 22:16

Panewki nie są, ale blok tak, a zamek panewki to doskonały strug. Na świerszcze nie mam pomysłu. Chyba cza rozbierać.

co do serw to part2 mam, ale bez początku nie mogę rozpakować.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pn 21 lip 2008, 22:24

no ale jakby to poszlo to by cos czuc bylo spadek mocy albo walenia jekies czy nie??



PS wywal tamto bo pierwszy wiekszy nie dptrze dop Ciebie teraz ida w trzech czesciach
Ostatnio zmieniony pn 21 lip 2008, 22:33 przez Lucek, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 21 lip 2008, 22:31

Z tego co pamiętam między czopem a panewką jest gładka powierzchnia, ale pomiędzy panewką a blokiem jesta analogiczna powierzchnia z tą różnicą, że dochodzi zamek, czyli element panewki wystający ponad walcową powierzchnię, zazębiający się z dopasowanym do niego wgłębieniem w bloku. Jeśli stanie panewka, to dochodzi do zerwania zamka i dalej już wiesz.

[ Dodano: 2008-07-21, 22:42 ]
Nie skumałeś, ale ta fota ci pomoże. To jest zdjęcie zatartych panewek jak sądzę i widać płaszczyznę styku panewka-czop. Z ich drugiej strony jest ta powierzchnia o której mówiłem. Ale także doskonale widać zamki na zewnętrznej płaszczyźnie i to właśnie one obracając się z wałem robią z bloku wiórki jak tarka z żółtego sera.

[ Dodano: 2008-07-21, 22:43 ]
Luke, oddawaj to zdjęcie. :evil: :twisted:

Awatar użytkownika
SzeFu
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 23:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTb

Post autor: SzeFu » pn 21 lip 2008, 23:01

Sowo ale jesli mialoby sie zrobic tak jak piszesz, to czy najpierw nie musialyby sie zatrzec panewki miedzy onymi a walem?? po czym dopiero w momencie mocnego zespolenia sie rzeczonych nastapilo by sie poddanie bloku silnika i przekrecenie calego zestawu wraz ze skrawaniem?

Mi sie wydaje ze tak by wlasnie bylo i zanim by obrocilo caly zestaw to uzytkownik by wczesniej zostal poinformowany namietnym stukaniem spowodowanym ubytkiem panewek.
A do tego w misce olejowej garsc rudych opilkow.

no ale moze sie myle
mlody jestem wolno mi :P
Bo maneta jest od tego aby krecic nia na całego - Yoghurty PTb
Nawet kobiety mają coś ciekawego do powiedzenia, jeśli się ich słucha wystarczająco długo... :)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 21 lip 2008, 23:22

SzeFu, całkowita racja i niepoprawna zgodność z mojej strony. Ale na dziś gdybamy, bo ani nie wiemy czy silnik był zatarty/przytarty, ani czy miał szlifa na lewą, a może na prawą stronę, ani nie wiemy czy może żonka w trosce o zdrowie mężusia gdy ten smacznie śnił jak to sobie polata dnia następnego, sypnęła mu przez wlew oleju nieco zwiórkowanego tłuczka do mięsa, co to aluminiowy jest i dostępny kobiecie bez większego kłopotu. ;-)

Awatar użytkownika
filipmec
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 10 lip 2008, 21:40
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: filipmec » czw 24 lip 2008, 23:02

W 100% NIE zgadzam sie z tym co mowicie - przeczytajcie co napisaliscie (panewka obruci sie po tym jak zostanie zniszczona przez wal i wyrobi sie w niej luz)
Nie ma to sensu, robilem jush chyba trzy silniki w ktorych to panewka obrucila sie.
Panewka nie jest wyrywana z zamkow na skutej powiekszenia sie pasowania czop walu/panewka, zanim wyrwala by sie absolutnie kazdy zauwarzylby totalna masakre w silniku z ktorego sluchac bardzo donosne stuki tym wieksze podczas obciazania silnika, i bardzo wyczuwalne drganie, nierowna prace etc. - to jesli chodzi o zbyt duze pasowanie/wyeksploatowanie
Jesli dochodzi do sytuacji w ktorej panewka obraca sie w gniezdzie, mowimy o zatarciu!
Przegrzanie silnika, niedomagania w ukladzie chlodzenia, zabrudzenia oleju, niewlasciwy olej - wszystko to co powoduje w efekcie koncowym zmniejszenie pasowania konstrukcyjnego lozyska slizgowego jakim jest panewka z samym czopem walu, przyczyniajace sie do zmniejszenia wysokosci "klinu olejowego" ktory to chroni wal oraz panewke przed zatarciem unoszac wal i chronic prze tzw. "sucha praca". Wystarczy zeby jeden raz taki czop walu "przytarl" panew, skutki poznasz po miesiacu.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » czw 24 lip 2008, 23:43

filipmec, no bardzo to książkowe co piszesz, ale o co chodzi?
filipmec pisze:przeczytajcie co napisaliscie (panewka obruci sie po tym jak zostanie zniszczona przez wal i wyrobi sie w niej luz)
Ale kto to napisał i gdzie?

Awatar użytkownika
filipmec
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 10 lip 2008, 21:40
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: filipmec » pt 25 lip 2008, 00:12

te "w 100% sie z wami nie zgadzam" To ironia :evil :razz: widze ze malo poczucia humoru hehe

Reszta to zwyczajne wyjasnienie sytuacji jak co i dlaczego sie dzieje, takie moje 5 groszy.
A o emotach w pierwszym poscie zapomnialem bo po trzech jestem, ale jaq na trzy to chyba i tak dobrze no nie :)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 25 lip 2008, 00:20

A widzisz, nie za mało poczucia humoru, tylko za mało emotów, :lol
aLE JEST ok, TAK? ;-)

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 25 lip 2008, 14:00

filip.........

amozeSH QRWA pisac po POLSKU!!!!!!!!!!!

prosze


PS I tAk TeZ nIe PiSz!!!
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
filipmec
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 63
Rejestracja: czw 10 lip 2008, 21:40
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: filipmec » pt 25 lip 2008, 22:25

Prosisz mechanika zeby byl polonista - niewykonalne. a pozatym mam dyzortografie jak <jush> pewnie widac.
;-) :biggrin

PS pewnie ze jest spoqo ;-)

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » sob 26 lip 2008, 00:43

'jush' to nie dysortografia
uwierz mi wiem cos o tym 'iurz' to dyzort

;)
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości