Swap zegarów z RC46 do RC36

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
Awatar użytkownika
Mazi
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 56
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 23:00
Imię: Tomek i Mirela
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Swap zegarów z RC46 do RC36

Post autor: Mazi » wt 08 sty 2008, 12:35

Witam!
Jako że poszukuje zegarów do swojej 36II i niemogę znaleźć, przyszedł mi do głowy pomysł. Mianowicie taki jak w temacie, swap zegarów z RC46 czyli nowszej 800-ki. Ma ona takie ładne,elektroniczne,ciekłokrystaliczne,bajeranckie wyświetlacze, których posiadacze starszych modeli zazdroszczą posiadaczom młodszych modeli....
Czy ktoś spotkał się z takim czymś?
Najbardziej mnie zastanawia czy parametry elektryczne bendą się zgadzały? Bo ewentualne różnice w mocowaniu zegarów i inne wtyczki można stosunkowo łatwo samemu przerobić.
Mam cichą nadzieję, że powinno to jakoś współdziałać, bo przykładowo czujnik temperatury ma takie same parametry, a więc powinien działać! Nie wiem jak wskaźnik poziomu paliwa, ale może też być podobnie, tak samo impulsy od prędkościomierza i obrotomierza.

Czekam na wsze opinie i sugestie, a wieczorkiem wrzuce zdjęcia zegarów RC36II od tyłu, w celu oceny czy od RC46 są takie same kostki-wtyczki (było by ssssuuuuuppppeeeerrrr)!

A cały temat dlatego, że dostępność gratów do 800'ki jest chyba nieco lepsza....
Ostatnio zmieniony czw 01 sty 1970, 01:00 przez Mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
synek-06'
VFR'ka-97'
małżonka-84'
ja-83'
VW Ogórek-78'

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » wt 08 sty 2008, 19:35

poczytaj dobrze oba mauale, w szczególnosci rozdział "LIGTH/METERS/SWITCHES" oraz schematy elektryczne

ja do swojej bez problemów założyłem zegary od CBR900RR z 97, honda jak i wielu innych producentów działa schematycznie i wykorzystuje sprawdzone już patenty, mało tego pewnie nawet kolOry przewodów będą identyczne, pozostaje tylko doprze polukać i naprzód, powodzenia
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
Mazi
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 56
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 23:00
Imię: Tomek i Mirela
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Mazi » wt 08 sty 2008, 23:43

Właśnie na to liczę, że dzięki kochanemu producentowi, i jego powielaniu pomysłów sprawdzonych, uda mi się conieco w tej kwest zrobić.
Ketchup, dużo miałeś przeróbek mocowań, czy"tył" podpasował do VFRki bez rzeźbienia?
Ja mimo wszystko byłbym za licznikiem od VFR 800. Te ciekłokrystaliczne wyświetlacze....budzą pożądanie.....
A tak w ogóle, to potrzebuje porzyczyć od jakiegoś ovnersa jego zegary od 800.
Mors! Kolczyk! Jesteście najbliżej! Kiedy moge wpaść po liczniki? Teraz i tak nie jeździcie, a ja bym poeksperymentował...tu coś obciął, du dokleił, troche elektryke przerobił. Jakbym stwierził że się da(lub nie da) to bym wam zegarki oddał...To kto na ochotnika? Brak reakcji oznacza zgodę... :grin:
synek-06'
VFR'ka-97'
małżonka-84'
ja-83'
VW Ogórek-78'

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » śr 09 sty 2008, 17:20

Mazi pisze:Ketchup, dużo miałeś przeróbek mocowań, czy"tył" podpasował do VFRki bez rzeźbienia?
he, he :mrgreen: ja mam VFR w wersji Naked z czachą od Bandita :twisted:
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: kecajm69 » śr 09 sty 2008, 19:11

Nie wiem jak sprawa tego wyświetlacza,obawiam się że nawet po przeróbkach nie będzie wszystko chodzić.Obym się mylił.Powodzenia.
Jacek M.

Awatar użytkownika
Mazi
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 56
Rejestracja: wt 18 gru 2007, 23:00
Imię: Tomek i Mirela
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Mazi » czw 10 sty 2008, 02:12

Po wnikliwej analizie manuali do obu modeli, stwierzam co następuję: DA SIĘ!
Obrotomierz i prędkościomierz, licznik kilometrów(przebieg),wskaźnik poziomu paliwa i wszystkie kontrolki bendą działały bezproblemowo, konieczne może być jednak przelożenie kabli w kostkach (w wiązce w moto). Kostki są nawet takie same! Problemem może być funkcjonowanie wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. W 750'ce jest 90-120Ω@60
synek-06'
VFR'ka-97'
małżonka-84'
ja-83'
VW Ogórek-78'

Awatar użytkownika
V-four
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: śr 25 lip 2007, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: V-four » wt 15 sty 2008, 19:08

czekamy na efekty ;)

Awatar użytkownika
Ketchup
klepacz
klepacz
Posty: 571
Rejestracja: śr 25 paź 2006, 20:05
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chocicz

Post autor: Ketchup » czw 19 lut 2009, 19:03

Odgrzewam temat

i jak MAZI - starczył Ci rok na kombinatorykę???
Jak do baku to tylko nitroglicerynometanol

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości