Ograniczyć spalanie

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: michał RC 46 » ndz 19 sie 2012, 18:04

Dziś traska Garbów-Nałęczów-Kazimierz, momentami dosyć konkretnie poganiałem swoją staruszkę - wynik 4,5 l/100 :D
Czerwone najszybsze !

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » czw 23 sie 2012, 14:01

michał RC 46 pisze:
perz_86 pisze:Po resecie kompa (na chwilę odłączyłem klemy od akumulatora), spalanie w mieście spadło na oko do 7 litrów.
Daje to coś?, bo ja resetowałem też kilka razy i nie widziałem żadnych różnic. ;)
w moim przypadku troszkę dało, ale może to mieć związek z tym że to był pierwszy reset po wymianie filtra powietrza, więc może miał jakieś stare dane z czujników zapamiętane.

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: cinekban87 » pt 24 sie 2012, 13:08

michał RC 46 pisze:Dziś traska Garbów-Nałęczów-Kazimierz, momentami dosyć konkretnie poganiałem swoją staruszkę - wynik 4,5 l/100 :D
wiesz co michał nie wierze,ze tyle Ci spali, jak mierzysz spalanie lejesz do pelna przejezdzac odcinek i znowu do pełna? ja raz mialem trase to 5,7 l ale wersja bez sond, teraz po miescie i torze to nawet liczyc mi sie nie chce bo zawsze powyzej 7 litrow :lol:

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: zalew » pt 24 sie 2012, 14:09

cinekban87 pisze:
michał RC 46 pisze:Dziś traska Garbów-Nałęczów-Kazimierz, momentami dosyć konkretnie poganiałem swoją staruszkę - wynik 4,5 l/100 :D
wiesz co michał nie wierze,ze tyle Ci spali, jak mierzysz spalanie lejesz do pelna przejezdzac odcinek i znowu do pełna? ja raz mialem trase to 5,7 l ale wersja bez sond, teraz po miescie i torze to nawet liczyc mi sie nie chce bo zawsze powyzej 7 litrow :lol:
Popieram,mam podobne odczucia :roll: Generalnie wydaje mi się to mimo wszystko słabo prawdopodobne.
Jeśli w istocie VFR w wersji z sondą potrafi zejść do takiego spalania,do tego będąc jeszcze konkretnie poganianą to jest to wynik graniczący wręcz z cudem:) I chyba jednak zmienię na tą nowszą wersję :wink:
Śledzenie tego wątku swego czasu przyprawiło mnie o spore wątpliwości czy wina lezy po stronie mojego stylu jazdy czy jednak o zgrozo z motorem jest coś nie tak :confused .Naprawdę czasem lepiej nie spoglądać,a kolegom osiągającym takie wyniki rodem z przedziału 500 cm3 lub nawet i mniej,pozazdrościć oraz pogratulować :wink:
Założe sobie chyba magnetyzer,doleję magicznego dodatku do paliwa oraz założę ekonomizer,turbinkę kowalskiego i zobaczę co wtedy się nawyrabia :mrgreen:
Rozumiem że wersja sondowa jest oszczędniejsza ale żeby aż tyle???Co tu zajrzę mam wrażenie że niepotrzebnie wykosztowuję się na tych cpnach,powaga

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: kubatron2 » pt 24 sie 2012, 16:20

ty weż popatrz nie na nasze forum a na cały inernet tamto hajabongi pala po 4,1 r1 3,8 l/h cuda na kiju

Awatar użytkownika
zalew
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pn 22 sie 2011, 22:21
Imię: Andrzej
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Złocieniec

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: zalew » pt 24 sie 2012, 16:34

No wiem,wiem.Nie mam tylko pojęcia skąd się to bierze lub czemu ma służyć??
Tak też jest z samochodami.Więc to chyba jakaś narodowa przypadłość,lub tez mój pech do pojazdów :D Jaki by silnik nie był,choćby 5 garów i 2.5 litra turbodiesel to pali 5.5/100 km jak popytasz :roll: Mój mercedes jednak nigdy nie mógł tego osiągnąć :wink:
Nowszy model VFR jest oszczędniejszy,ale w porównaniu z moim stylem jazdy w trybie oszczędnym tu 2- a może i nawet 2,5 litra mniej więc...tak jak już pisałem powyżej.Generalnie b.mocno zazdraszczam :wink:

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: michał RC 46 » sob 25 sie 2012, 07:39

cinekban87 pisze:
michał RC 46 pisze:Dziś traska Garbów-Nałęczów-Kazimierz, momentami dosyć konkretnie poganiałem swoją staruszkę - wynik 4,5 l/100 :D
wiesz co michał nie wierze,ze tyle Ci spali, jak mierzysz spalanie lejesz do pelna przejezdzac odcinek i znowu do pełna? ja raz mialem trase to 5,7 l ale wersja bez sond, teraz po miescie i torze to nawet liczyc mi sie nie chce bo zawsze powyzej 7 litrow :lol:
Marcin mierze od lat tą samą metodą, najzwyczajniej zawsze dokładnie wiem ile mam w zbiorniku bo wcześniej zasysam całą benzynę do bańki z podziałką i potem z powrotem do zbiornika i jadę na testy, po powrocie ponownie osuszam zbiornik i widzę ile ubyło paliwa- dziele to przez przejechane km i mam wynik. Oczywiście żeby nie było nie robię tego co wyjazd tylko raz na jakiś czas :D Co do motocykla 800 FI z sondami i nowszym komp., dodam że mam gąbkowy filtr powietrza pippercross, wydech przelotowy bosa i świeczki irydowe, leje też pewny dodatek made in USA do benzyny co ma mieć hiper super właściwości ;). Ps. wniosek jest taki wersje 00-01 potwierdzają mniejsze spalanie o litr do 1,5 względem 98-99.
Czerwone najszybsze !

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: olo » sob 25 sie 2012, 09:29

VFR-ką można bez najmniejszych problemów zejść ze spalaniam poniżej 5l, oczywiście nie ma mowy o szybkiej jeździe tylko BARDZO EKONOMICZNEJ. Średnio mieszczę się między 5 a 6.
Miałem tez Audi A6 z zajebistym silnikem 2,5TDI pięciogarowym właśnie i spalanie przy EKONOMICZNEJ jeździe wynosiło 5,5l (zimą 6,0) i to się pokrywa z danymi producenta...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Fankas » sob 25 sie 2012, 10:17

moj rekord to 5,7 winkle, gorki itd generalnie bez jakiegiegos spinania sie na wynik wiec moze by sie dalo cos zejsc jeszcze... natomiast w druga strone to rowno 10l :D
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
WąskiVFR
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: pn 19 kwie 2010, 20:27
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kozy

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: WąskiVFR » sob 25 sie 2012, 10:27

5,1 litra to mój rekord, ale jazda emerycka.
Pan Wąski jest DEBEŚCIAK i jego Mafia też :D

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Fakir » sob 25 sie 2012, 10:52

mój to ok.4.8 litra
ale nigdy tak się nie nudziłem podczas jazdy :lol:
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
danielos
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22 lip 2012, 10:39
Imię: Daniel
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: danielos » ndz 26 sie 2012, 07:14

Ostatnio zlazłem do 5,2 i jazda była taka, że nie wyobrażam sobie jak mozna zjarać poniżej, mam sondy ale 99r, natomiast przelot trasą 1,4-1,8=6,3 litra ale ja mały i lekki jestem więc się nie liczy :D

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: cinekban87 » ndz 26 sie 2012, 11:34

michał RC 46 pisze:
cinekban87 pisze:
michał RC 46 pisze:Dziś traska Garbów-Nałęczów-Kazimierz, momentami dosyć konkretnie poganiałem swoją staruszkę - wynik 4,5 l/100 :D
wiesz co michał nie wierze,ze tyle Ci spali, jak mierzysz spalanie lejesz do pelna przejezdzac odcinek i znowu do pełna? ja raz mialem trase to 5,7 l ale wersja bez sond, teraz po miescie i torze to nawet liczyc mi sie nie chce bo zawsze powyzej 7 litrow :lol:
Marcin mierze od lat tą samą metodą, najzwyczajniej zawsze dokładnie wiem ile mam w zbiorniku bo wcześniej zasysam całą benzynę do bańki z podziałką i potem z powrotem do zbiornika i jadę na testy, po powrocie ponownie osuszam zbiornik i widzę ile ubyło paliwa- dziele to przez przejechane km i mam wynik. Oczywiście żeby nie było nie robię tego co wyjazd tylko raz na jakiś czas :D Co do motocykla 800 FI z sondami i nowszym komp., dodam że mam gąbkowy filtr powietrza pippercross, wydech przelotowy bosa i świeczki irydowe, leje też pewny dodatek made in USA do benzyny co ma mieć hiper super właściwości ;). Ps. wniosek jest taki wersje 00-01 potwierdzają mniejsze spalanie o litr do 1,5 względem 98-99.
to i ja musze jakas trase zrobic bo po miescie cos odkrecam i mi pod 8 zaczyna palic :P z reszta teraz nie oblicze bo cos licznik mi sie przycial i jakis odcinek nie mierzyl km dopiero na torze zaczal dzialac, cuda na kiju :P

Awatar użytkownika
Higga
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: pt 11 maja 2012, 11:45
Imię: Szczepan
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Higga » ndz 26 sie 2012, 11:38

moze i jestem nowy ale temat brzmi ograniczyc spalanie a nie "chwalenie sie ile mi pali" bo wiekszosc ludzi traktuje to jak nie jakies rady tylko wymienianie ile i co

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: michał RC 46 » ndz 26 sie 2012, 13:25

Jak ograniczyć? Po pierwsze technika jazdy, po drugie czysty i sprawny układ zasilania, po trzecie sportowy filtr powietrza, świece irydowe, po czwarte prawidłowe ciśnienie w oponach, po piąte jak jest możliwość wybierać trasy z dala od miast i miasteczek, po szóste redukcja masy kierowcy :D, więcej nie pamiętam :roll:
Czerwone najszybsze !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości