Ograniczyć spalanie

Wymyśiłeś coś fajnego do Swojej VFR? To możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
Czarny32
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: pn 07 lis 2011, 19:32
Imię: Arek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa ale sercem Kraków

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Czarny32 » pt 13 lip 2012, 10:10

perz_86 pisze:Czytałem ale niestety zasugerowałem się wypowiedziami o spalaniu wielkości 6L. Teraz wiem że takie wartości w Vfr to utopia.

A tu się kłania styl jazdy. Co to znaczy małe spalanie? A co duże? Moja VFR potrafi spalic w trasie przy spokojnej jeździe ( 100- 120km/h) około 5,3 -5.5 litra. Gdy mam za pokładzie plecak plus kufer i jedziemy dość żwawym tempem ( 140 - 160 km/h) spalanie wzrasta do około 6.5 litra. Nie zdarzyło mi się, aby spalanie wyszło poza 7 l/100. W mieście nie pałuję głupio sprzęta bo dla mnie nie ma to większego sensu. Poszukujesz spalania na poziomie 4 czy max 5 na setkę, sprzedaj VFR i kup CB 500. Będziesz zadowolony. Mam taką też w garażu i do jazdy po mieście często jej używam. Zalany pod korek długo nie odwiedza stacji benzynowej.

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Kolega_PL » pt 13 lip 2012, 10:24

perz_86 pisze:Mój pech polega na tym że mieszkam pod wrocławiem i nie ma w mojej miejscowości komunikacji miejskiej.
Ani podmiejskiej, ani autobusów, ani minibusów, ani metra? :D
Adam

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » pt 13 lip 2012, 11:49

Ani podmiejskiej, ani autobusów, ani minibusów, ani metra?
ze trzy polbusy ni w pipe ni w oko co do godzin mojej pracy
A tu się kłania styl jazdy
na raz nie odkręcam manetki do końca, korzystam z obrotów rzędu 3-6 tyś, prędkość w mieście sporadycznie przekracza 70km/h, więc styl jazdy nie ma tu nic do rzeczy.
Prędzej doszukiwał bym się czegoś w fakcie że jest to wersja usa, może ze względu na to że w usa paliwo leje się strumieniami ma jakąś inną mapę zapłonu? Ktoś kiedyś sprawdzał ten temat?

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: emils » pt 13 lip 2012, 12:38

Czarny32 pisze:
perz_86 pisze:Czytałem ale niestety zasugerowałem się wypowiedziami o spalaniu wielkości 6L. Teraz wiem że takie wartości w Vfr to utopia.

A tu się kłania styl jazdy. Co to znaczy małe spalanie? A co duże? Moja VFR potrafi spalic w trasie przy spokojnej jeździe ( 100- 120km/h) około 5,3 -5.5 litra. Gdy mam za pokładzie plecak plus kufer i jedziemy dość żwawym tempem ( 140 - 160 km/h) spalanie wzrasta do około 6.5 litra. Nie zdarzyło mi się, aby spalanie wyszło poza 7 l/100. W mieście nie pałuję głupio sprzęta bo dla mnie nie ma to większego sensu. Poszukujesz spalania na poziomie 4 czy max 5 na setkę, sprzedaj VFR i kup CB 500. Będziesz zadowolony. Mam taką też w garażu i do jazdy po mieście często jej używam. Zalany pod korek długo nie odwiedza stacji benzynowej.
CB zdecydowanie polecam, tam spalanie nawet poniżej 4L jest wykonalne. Ja ostatnio na trasie wawa-poznań uzyskałem 4,3/100.
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

perz_86
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sob 24 mar 2012, 19:33
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: perz_86 » pt 13 lip 2012, 12:52

Szkoda mi sprzedawać vfrke bo to bardzo fajny motocykl. Gdyby nie spalanie to był by dla mnie motocykl idealny :aww .
Dla tego wolał bym tę wadę wyeliminować niż go sprzedawać. Dla tego wracam do mojego pytania, czy ktoś coś z mapą zapłonu kombinował i ma jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
cinekban87
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: ndz 06 maja 2012, 14:25
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Dys

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: cinekban87 » pt 13 lip 2012, 18:31

vfr rc 46 bez sond jeszcze spala w miescie 7 litrow wiec tragedii nie ma

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Damo 88 » pt 13 lip 2012, 19:40

Jasne że nie ma Mi MZ-ta 250 w mieście pali 7L.

Dokonaj regulacji gaźników to co możesz zrobić bez większych kosztów . Lub zakup skuter ( sedes )
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Kolega_PL » pt 13 lip 2012, 22:22

Damo 88 pisze:...
Dokonaj regulacji gaźników to co możesz zrobić bez większych kosztów....
"Gaźniki w RC46" to każdy mechanik za darmo zrobi :biggrin
Adam

Awatar użytkownika
olo
klepacz
klepacz
Posty: 1519
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 21:33
Imię: Olek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: olo » sob 14 lip 2012, 08:57

Kumpel miał kiedyś RC36 ze stanów-K&N, dynojety i kpl. przelotowy wydech-chodziła przepięknie ale brała-przy identycznym stylu jazdy-2 litry więcej od serii...
VFR-OC Poland, South Park section, MTZ sub-section :-)

Awatar użytkownika
michał RC 46
pisarz
pisarz
Posty: 498
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 20:08
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: michał RC 46 » sob 14 lip 2012, 09:41

Niestety w mieście nie zejdziesz wiele ze spalaniem, powód jest prosty vfr-y nie lubią częstego kręcenia manetką. Ja swoją już 4 sezon sprawdzam i wiem, że pali najmniej kiedy jedzie się równo i ze stałą prędkością. Wtedy moja schodzi poniżej 5 litrów.
Czerwone najszybsze !

Kolega_PL
pisarz
pisarz
Posty: 466
Rejestracja: ndz 22 lis 2009, 09:45
Imię: Adam
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: Kolega_PL » sob 14 lip 2012, 09:49

michał RC 46 pisze: Ja swoją już 4 sezon sprawdzam i wiem, że pali najmniej kiedy jedzie się równo i ze stałą prędkością
Jak każdy motocykl, czy samochód. :D
Adam

adam_tomasz
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: sob 03 paź 2009, 22:54
Imię: Adam
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: adam_tomasz » ndz 15 lip 2012, 18:28

to i ja się pochwalę :)
na trasie 5,1-5,7 zależy jak bardzo się spieszę, ale że jeżdżę w miarę równo to nie przekroczyłem tych wartości. Za to w mieście :/ maskara przy tych cenach paliwa, ciągle okolice 9 litrów wychodzi. Ostatnio jakiś cud i wyszło 8,2 ale to chyba przypadek ;) niestety spalanie mówi samo za siebie - jest to moto na trasę a nie do latania wokół bloku ;)
http://szkola-motocyklowa.blogspot.com - podstawowe informację o odzieży motocyklowej i technice jazdy motocyklem

Awatar użytkownika
niedziwedz
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 09:37
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: niedziwedz » ndz 15 lip 2012, 21:52

perz_86 pisze:Czytałem ale niestety zasugerowałem się wypowiedziami o spalaniu wielkości 6L. Teraz wiem że takie wartości w Vfr to utopia.
też tak myślałem do ostatniego wyjazdu, właśnie wróciłem z wypadu do białki tatrzańskiej i okazało się że po ostatnim serwisie u PETERA (regulacje zaworów i wymiana szklanek) spalanie spadło do 5,8l/100km przy czym ja lubię depnąć z samymi bocznymi kuframi prędkość przelotowa 1,40-1,90 więc spalanie rewelacyjne, może to to że sprawdzałem w drodze powrotnej czyli troszkę z górki :mrgreen: ale mimo wszystko rewelacja.

P.S.
dzięki PETER świetna robota, wszystkim polecam, dopieścił jak swój, jeszcze raz dziękuję ;-)

Awatar użytkownika
pawels
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: pt 25 lis 2011, 19:10
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brodnica

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: pawels » ndz 15 lip 2012, 22:31

Moja dzisiaj spaliła 2,5 litra. Ze wszystkich górek gasiłem silnik i zjeżdżałem na luzie :mrgreen:

Co tu chcieć od spalania? VFR dotrzymasz kroku nawet większym motocyklom, a na stacji zawsze zostanie na paczkę fajek i czipsy :shock:

Awatar użytkownika
niedziwedz
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 09:37
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ograniczyć spalanie

Post autor: niedziwedz » ndz 15 lip 2012, 22:52

pawels pisze:Moja dzisiaj spaliła 2,5 litra. Ze wszystkich górek gasiłem silnik i zjeżdżałem na luzie :mrgreen:

Co tu chcieć od spalania? VFR dotrzymasz kroku nawet większym motocyklom, a na stacji zawsze zostanie na paczkę fajek i czipsy :shock:
No tak chyba nie bardzo jak max v to 245 to 600-ki to wiecej lataja tyle ze mniej wygodne i mniejsze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości