Chusty z logo dla maluchów

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Achmed » wt 11 wrz 2007, 12:02

Witam
Rozmawiałem w CZD, w tej sprawie z Karolem i Mack72, ale obaj są twardzi 8) i nie chcieli puścić pary na temat kosztów, :biggrin

Więc proszę jeszcze raz PANOWIE KAROL I MACK72, jakie koszty i gdzie kasa?
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: mrf » wt 11 wrz 2007, 12:55

A lamales palce badz wyrywales paznokcie?

Jesli tak to ide do szefca zamowic nowe buty. Ponoc nowy model wyszedl - cementowe. Doskonale sie w nich plywa ;)
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
Karol
klepacz
klepacz
Posty: 652
Rejestracja: czw 23 mar 2006, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Karol » wt 11 wrz 2007, 14:22

panowie, spokojnie. Wstepne koszty policzone. Zostało jeszcze wykonać sito na naszych dużych chustach. Wiem morsie że wolisz chusty dziargane, ale większości podobał się sitodruk. I może przy tym zostańmy. Sito będzie oczywiście w dwóch kolorach. Chust będzie kilkanaście więcej , więc spoko , starczy dla wszystkich.
Wieczorem będę znał całe koszta, i wtedy podam nr konta. Nie zapominajmy że z kasy za chusty dla ownersów rozliczyć trzeba nie tylko chusty dla dzieciaków, ale i pozostałe poniesione koszty, takie jak papier do drukarki itp.
Kto wyłożył jakąś kasę proszony jest o kontakt ze mną w celu obliczenia kosztów.
Panowie i Panie Spokojnie, Chusty na zlot będą napewno
no to hej bo nie przywykłem do pisania takich długich postów

:bye :bye :bye
RClomza.pl

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 12 wrz 2007, 21:17

Karolu - jeśli wolno wtrącić. To nie chodzi co się podoba morsowi - ja mogę wyszyć sobie logo krzyżykami, ale zgłaszający chęć zakupu znali cenę i fakt iż będa wyhaftowane. NIe można zmieniać w tym momencie sposobu wykonania chust - ze wzgledu na "większość" - tylko i wyłącznie jeśli WSZYSCY wyrażą zgodę na zmianę na sito.
Ewentualnie kto woli sito niech powtórzy listę z wyraźnym zaznaczeniem "SITO".

Jak mówił Henryk Kwinto - "tak jest par excellence uczciwiej"

otwieram szeroką dyskusję: "sito czy haft?" - najbliższy przewidywany consensus Wielkanoc 2009 :biggrin
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » śr 12 wrz 2007, 21:31

Skorzystam z okazji i jako pierwszy dumnie stwierdzę, że dość długo poczekiwujemy na haft i wystarczy, bo skoro w zasięgu dłoni jest sito, to gołąbek niech sobie siedzi dalej na dachu i byleby na tym styknęło, bo gołębie to nie tylko siedzieć potrafią. I żeby czasem nikomu nie przyszło do głowy, że ta srająca ptaszyna ma jakiegoś adresata. Po prostu, gołąb to gołąb i musi srać, a Owners to nie kaktus i musi pić. :razz2 :lol

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 12 wrz 2007, 22:47

"Mogę wtrącić?"

Gwoli wyjaśnienia. Ponieważ byłem inicjatorem akcji pt "Chusty z logo dla maluchów":

1. GaBaS podjął się wyhaftowania logo na chustach.
2. Karol podjął się wyprodukowania czystych chust i przekazania ich do GaBaSa w celu wykonania logo w postaci haftu.
3. Karol wykonał próbne kilka sztuk czystych chust i przekazał je do GaBaSa
4. GaBaS wykonał haft i odesłał chusty do Karola w celu weryfikacji /kilka sztuk trafilo w prywatne łapy :lol / nie pamiętam daty, ale na pewno około 7-8 tygodni przed imprezą CZD
5. Karol wykonał chusty i nie wysłał ich do GaBaSa, ale załatwił sito i nadrukował na chustach

a więc gołąb - po czesku "dachowy obsraniec" ziarno żre i czyni swoją powinność tak i GaBaS swoją powinność zgodnie z obietnicą wykonał, a ze haftować w powietrzu się nie da więc i haftu na chustach nie było. Ot i cała prawda. A jeśli się mylę to prosze mnie sprostować

Jako podżegacz i inspirator Akcji Chusta - jeszcze raz powtarzam:

kto deklaruje ZA SIEBIE - "SITO" temu takowe Karol jak się zobowiązał wykona.
Kto chce na chuście "HAFT" ten dostanie haft. Bo tak było obiecane, a mors stara się słowa dotrzymywać.

Czekamy na kolejne głosy w dyskusji :lol
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » śr 12 wrz 2007, 22:49

Ja chcę haft. Mi się podoba bardziej.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » śr 12 wrz 2007, 22:54

Morsie nie brałem udziału w tej dyskusji, ale jeśli jest taka mozliwość to ja bym zakupił dwie takie chusty z haftem :mrgreen: tylko kiedy trza płacic, bo wiesz, ze niedlugo znikam na 8 tygodni :sad:
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 12 wrz 2007, 23:01

Mundek - o kaskę się nie martw podaj tylko jakie kolory z dostępnych
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Mundek
pisarz
pisarz
Posty: 351
Rejestracja: pn 25 wrz 2006, 13:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia (Olecko)
Kontakt:

Post autor: Mundek » śr 12 wrz 2007, 23:11

Morsie nie będę sie doklejeal do listy, więc jeśli możesz to zamów je na siebie, oki??
R - 2 sztuki
B - 2 sztuki
Wszystkie haftowane, dzieki :pwned :pwned
Pzdr Mundek!
VTEC 2009
GSX-R 750 K8
Uwielbiam VFR, ale Gikser to źródło czystej adrenaliny:))

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » śr 12 wrz 2007, 23:27

MORSIKU tak jak rozmawialiśmy przed Katedrą dwie czarne haftowane, jak będą to natychmiast się rozliczamy

R-K
Ostatnio zmieniony śr 12 wrz 2007, 23:50 przez Ruda i Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » śr 12 wrz 2007, 23:45

Jeśli na haft nie trzeba będzie czekać do najbliższego consensusu i sztywność jego mniejsza będzie niż na próbce, która jakoś expressowo przymknęła kiedyś w zasięgu mego szanownego wzroku to może być i haft, czemu nie? Jeśli natomiast miałoby to trwać drugie tyle co do teraz, to nie wiem... Jest jeszcze coś czego może poczciwe morsisko nie wie, skoro o tym nie pisze. Wersja, która dotarła do mnie głosiła, że koszt haftu wyniósł tyle co miała kosztować cała chusta i w związku z tym nie warto robić i Gabas daje spokój. Tę wersję o ile mnie stara łepetyna nie oszukuje podesłał mi Marek. Na dzień dzisiejszy stan jest taki, że Sowa jest skołowana i przychyla się do głosu większości, zakładając, że większość będzie miała rację i wybierze wersję lepszą i jedynie słuszną..

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 12 wrz 2007, 23:53

Na pewno sito jest tańsze niż haft - to jasne.
Problem był gdy wszystkie 600 chust miało być haftowane. Rzeczywiście ekonomiczniej było zrobić dla dzieciaków 550szt sitem - i tu Karol zrobił świetną robotę, ale dla Ownersów wg mnie powinny być trwalsze.

W moim wieku sztywność jest już bardziej porządana niż miękkość :lol

Co do cen to jak pamiętam koszt materiału i obszycia był znaczący, a haft nie aż tak bardzo. GaBaS zobowiązał się zrobic je po kosztach i tak były sklakulowane. Nie wiem jakie teraz są koszty produkcji samych chust - to wie tylko Karol.

Jeżeli ktoś życzy sobie mieć nadruk sito to ja nie widzę problemu, tak jak nie widze problemu haftu. Obie technologie sa dopracowane i dostępne
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » czw 13 wrz 2007, 00:00

Rzecz jest w czym innym. Na wytworzeniu chust dla ownersów mieliśmy zarobić na resztę chust mniej więcej w proporcjach 1/2 czy nawet 1/3. W sytuacji gdy koszt haftu sięga 10 zet + ileś na płutno i obszycie, to idea idzie się (delikatnie) bzykać i finansowo jesteśmy w plecy. Przypominam, że chusta dla ownersa miała kosztować 10 zeta, tak?

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » czw 13 wrz 2007, 00:07

Chusty muszą być wygodne do wiązania po szyją i trwałe, a jaką metoda robione mniej ważne ;-)

Mors te dla dzieciaków w ZOO też były chaftowane i wcale nie są sztywne(tylko troszke małe)

R-K
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości