No chyba walczyłem z wiatrakami.
Obejrzałem parę filmików, wszystkie 1200 piszczą, a do tego delikatnie falują. Tak samo mi napisali na grupie VFR. Ja uważałem to za usterkę, a po prostu ona tak ma. Dzięki za pomoc.
Znaleziono 46 wyników
- śr 10 cze 2026, 11:21
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
- śr 03 cze 2026, 18:55
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Hmmm. Kupiłem całą przepustnicę używaną, podłączyłem bez skręcania, piszczy, klapki drżą. Odesłałem. Kupiłem kolejną i tak samo :shock: No dwie przypadek, ale trzecia też to samo??? Zaczynam już wątpić czy to przepustnica. A jak nie ona, to co? Poskładałem, założyłem swoją starą bo najładniejsza, zr...
- ndz 31 maja 2026, 08:04
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
- pt 29 maja 2026, 19:49
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
No nie było to aż tak uciążliwe, ale do rzeczy...to będzie to. Rozebrałem i w środku jest taki silniczek. On steruje tymi klapkami przepustnicy i to on piszczy, aż czuć pod palcem jak klapki drżą, więc jestem przekonany że to przez niego obroty falują. Wygląda jakby nie miał już siły utrzymać ich w ...
- pt 29 maja 2026, 17:42
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
W końcu się za to wziąłem. Na prawdę kiepsko z czasem stoje ostatnio. Przepustnica czyściutka, a ten pisk dobiega z tego silnika przepustnicy. Rozbiorę go, może coś zdziałam, a jak nie to widziałem że całe przepustnice używane, nie są takie drogie.
- pn 19 maja 2025, 22:28
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Spoko. Dzięki za poradę, coś tam nieco umiem i czyszczenie przepustnicy to też był mój pierwszy pomysł. Jak ogarnę, to napiszę czy pomogło, ale na razie kompletnie nie mam czasu na taką robotę.
- pn 19 maja 2025, 18:30
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Ok. Dzięki za wsparcie
- pn 19 maja 2025, 13:02
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Płyny, filtry i świece 2.000 km
Falowanie słychać i widać na obrotomierzu.
Falowanie słychać i widać na obrotomierzu.
- wt 13 maja 2025, 09:59
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Nie 
Tak, podobne to jest to umierającej syreny
Tak, podobne to jest to umierającej syreny
- pn 12 maja 2025, 23:07
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
No właśnie pompę słychać przez chwilę po przekręceniu kluczyka, a potem jest to miałczenie, piszczenie, ciężko to określić i taki dźwięk trwa cały czas, bez różnicy czy moto odpalone czy nie. Mi się to kojarzy z piskiem uszkodzonych cewek w różnego rodzaju zasilaczach. Pytanie co piszczy w Hondzie 
- pn 12 maja 2025, 14:12
- Forum: ELEKTRYKA
- Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
- Odpowiedzi: 20
- Odsłony: 7580
VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Witam. Jestem świeżym posiadaczem VFR 1200F. Ostatnio zauważyłem dziwny dźwięk z okolicy silnika, jakby między silnikiem a zbiornikiem paliwa. Słychać to tak samo z prawej i lewej strony, więc ciężko dokładnie stwierdzić miejsce, z którego się wydobywa. Zaczyna tak miałczeć po przekręceniu kluczyka ...
- wt 23 lip 2024, 00:24
- Forum: układ napedowy
- Temat: Stukanie sprzęgła
- Odpowiedzi: 68
- Odsłony: 117768
Re: Stukanie sprzęgła
Dzięki Diimon.
To skarbnica wiedzy o której nie miałem pojęcia.
Takie same te łożyska.
To skarbnica wiedzy o której nie miałem pojęcia.
Takie same te łożyska.
- pn 22 lip 2024, 18:23
- Forum: układ napedowy
- Temat: Stukanie sprzęgła
- Odpowiedzi: 68
- Odsłony: 117768
Re: Stukanie sprzęgła
Hej.
Mam taki sam problem w VFR 750. Słyszę lekkie stuki na wolnych obrotach, od strony kosza. Jak wcisnę klamkę to cisza. Czy do 750tki te łożyska są takie same jak do 800tki?
Mam taki sam problem w VFR 750. Słyszę lekkie stuki na wolnych obrotach, od strony kosza. Jak wcisnę klamkę to cisza. Czy do 750tki te łożyska są takie same jak do 800tki?
- pn 29 kwie 2024, 12:23
- Forum: MECHANIKA
- Temat: Sprzęgło - problem z pompą
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 11026
Re: Sprzęgło - problem z pompą
Wstyd było robić zdjecie 
- pn 29 kwie 2024, 11:48
- Forum: MECHANIKA
- Temat: Sprzęgło - problem z pompą
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 11026
Re: Sprzęgło - problem z pompą
Wstyd...wstyyyd. Zachowałem się jak blondynka, skupiałem się na pompie, bo to przynosiło efekty, a wysprzęglik tragedia. Rozebrałem w niedzielę wysprzęglik, kompletny syf. Wszystko wyczyszczone, prawie błysk i nie pamiętam czy kiedykolwiek sprzęgiełko chodziło tak delikatnie i przewidywalnie jak ter...