Znaleziono 46 wyników

autor: bomber.ktmg
śr 10 cze 2026, 11:21
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

No chyba walczyłem z wiatrakami.
Obejrzałem parę filmików, wszystkie 1200 piszczą, a do tego delikatnie falują. Tak samo mi napisali na grupie VFR. Ja uważałem to za usterkę, a po prostu ona tak ma. Dzięki za pomoc.
autor: bomber.ktmg
śr 03 cze 2026, 18:55
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Hmmm. Kupiłem całą przepustnicę używaną, podłączyłem bez skręcania, piszczy, klapki drżą. Odesłałem. Kupiłem kolejną i tak samo :shock: No dwie przypadek, ale trzecia też to samo??? Zaczynam już wątpić czy to przepustnica. A jak nie ona, to co? Poskładałem, założyłem swoją starą bo najładniejsza, zr...
autor: bomber.ktmg
pt 29 maja 2026, 19:49
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

No nie było to aż tak uciążliwe, ale do rzeczy...to będzie to. Rozebrałem i w środku jest taki silniczek. On steruje tymi klapkami przepustnicy i to on piszczy, aż czuć pod palcem jak klapki drżą, więc jestem przekonany że to przez niego obroty falują. Wygląda jakby nie miał już siły utrzymać ich w ...
autor: bomber.ktmg
pt 29 maja 2026, 17:42
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

W końcu się za to wziąłem. Na prawdę kiepsko z czasem stoje ostatnio. Przepustnica czyściutka, a ten pisk dobiega z tego silnika przepustnicy. Rozbiorę go, może coś zdziałam, a jak nie to widziałem że całe przepustnice używane, nie są takie drogie.
autor: bomber.ktmg
pn 19 maja 2025, 22:28
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Spoko. Dzięki za poradę, coś tam nieco umiem i czyszczenie przepustnicy to też był mój pierwszy pomysł. Jak ogarnę, to napiszę czy pomogło, ale na razie kompletnie nie mam czasu na taką robotę.
autor: bomber.ktmg
pn 19 maja 2025, 18:30
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Ok. Dzięki za wsparcie
autor: bomber.ktmg
pn 19 maja 2025, 13:02
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Płyny, filtry i świece 2.000 km
Falowanie słychać i widać na obrotomierzu.
autor: bomber.ktmg
wt 13 maja 2025, 09:59
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Nie 🙁
Tak, podobne to jest to umierającej syreny 😁
autor: bomber.ktmg
pn 12 maja 2025, 23:07
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

Re: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

No właśnie pompę słychać przez chwilę po przekręceniu kluczyka, a potem jest to miałczenie, piszczenie, ciężko to określić i taki dźwięk trwa cały czas, bez różnicy czy moto odpalone czy nie. Mi się to kojarzy z piskiem uszkodzonych cewek w różnego rodzaju zasilaczach. Pytanie co piszczy w Hondzie 😁
autor: bomber.ktmg
pn 12 maja 2025, 14:12
Forum: ELEKTRYKA
Temat: VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7580

VFR 1200F 2011r - dziwny dźwięk z okolicy silnika

Witam. Jestem świeżym posiadaczem VFR 1200F. Ostatnio zauważyłem dziwny dźwięk z okolicy silnika, jakby między silnikiem a zbiornikiem paliwa. Słychać to tak samo z prawej i lewej strony, więc ciężko dokładnie stwierdzić miejsce, z którego się wydobywa. Zaczyna tak miałczeć po przekręceniu kluczyka ...
autor: bomber.ktmg
wt 23 lip 2024, 00:24
Forum: układ napedowy
Temat: Stukanie sprzęgła
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 117768

Re: Stukanie sprzęgła

Dzięki Diimon.
To skarbnica wiedzy o której nie miałem pojęcia.
Takie same te łożyska.
autor: bomber.ktmg
pn 22 lip 2024, 18:23
Forum: układ napedowy
Temat: Stukanie sprzęgła
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 117768

Re: Stukanie sprzęgła

Hej.
Mam taki sam problem w VFR 750. Słyszę lekkie stuki na wolnych obrotach, od strony kosza. Jak wcisnę klamkę to cisza. Czy do 750tki te łożyska są takie same jak do 800tki?
autor: bomber.ktmg
pn 29 kwie 2024, 12:23
Forum: MECHANIKA
Temat: Sprzęgło - problem z pompą
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11026

Re: Sprzęgło - problem z pompą

Wstyd było robić zdjecie 😁
autor: bomber.ktmg
pn 29 kwie 2024, 11:48
Forum: MECHANIKA
Temat: Sprzęgło - problem z pompą
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 11026

Re: Sprzęgło - problem z pompą

Wstyd...wstyyyd. Zachowałem się jak blondynka, skupiałem się na pompie, bo to przynosiło efekty, a wysprzęglik tragedia. Rozebrałem w niedzielę wysprzęglik, kompletny syf. Wszystko wyczyszczone, prawie błysk i nie pamiętam czy kiedykolwiek sprzęgiełko chodziło tak delikatnie i przewidywalnie jak ter...