jak wyjąć łóżysko koła przód

sito
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: ndz 31 sie 2008, 08:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

jak wyjąć łóżysko koła przód

Post autor: sito » wt 21 lip 2009, 15:45

może ktoś to juz robił lub ma patent jak to wyjąć ?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » wt 21 lip 2009, 15:56

Zakładam że łożysko jest uszkodzone bo przy wybijaniu i tak można je uszkodzić oraz masz nowe.
Wkładasz kawałek rurki o średnicy troszkę mniejszej od ośki, operasz ukośnie o wewnętrzną bieżnię łożyska po drugiej stronie i delikatnie stukasz w rurkę młotkiem przesuwając ja po obwodzie bieżni.

sito
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: ndz 31 sie 2008, 08:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: sito » wt 21 lip 2009, 20:51

to by było za proste pomiedzy łożyskami mam tulejkę idealnie przylegającą do łożysk o takiej samej średnicy ja wew łożyska. poradziłem sobie już , może napiszę jak to się to komuś przyda jak bedzie miał takiego samego rebusa. od zewnątrz przyspawałem w poprzek łożyska płaskownik i z drugiej strony przy pomocy pręta, młoteczka 5kg i fizyki wybiłem opierając o płaskownik, drugie analogicznie. wg takiego ustrojstwa robią to w serwisach(sprytne)http://www.youtube.com/watch?v=ArFC3xPHhGA dzieki za info :)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » wt 21 lip 2009, 21:31

to jest takie proste jak napisał Piotr wystarczy tylko pobijak trzymać ukośnie mimo tej tulejki wewnątrz da sie wybić :twisted:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » wt 21 lip 2009, 23:44

sito pisze:to by było za proste pomiedzy łożyskami mam tulejkę idealnie przylegającą do łożysk o takiej samej średnicy ja wew łożyska. poradziłem sobie już , może napiszę jak to się to komuś przyda jak bedzie miał takiego samego rebusa. od zewnątrz przyspawałem w poprzek łożyska płaskownik i z drugiej strony przy pomocy pręta, młoteczka 5kg i fizyki wybiłem opierając o płaskownik, drugie analogicznie. wg takiego ustrojstwa robią to w serwisach(sprytne)http://www.youtube.com/watch?v=ArFC3xPHhGA dzieki za info :)
nie radzę niczego spawać.... chyba że masz naprawde delikatną spawarkę. łozysko przeniesie temperaturkę na felgę alu i można zrobić kuku. da się wybić mimo przylegającej rurki w środku, trzeba ją delikatnie odsunąć co da się zrobić....... wymienialem juz nie raz....
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości