Xara Picasso

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Fazer72
pisarz
pisarz
Posty: 373
Rejestracja: pt 05 paź 2007, 20:31
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Xara Picasso

Post autor: Fazer72 » sob 02 maja 2009, 17:34

Chce kupić Citroena Xare Picasso - potrzebuję informacji dot. awaryjności , na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie i jaka wersja silnika jest dobra i czy lepiej kupić Hdi-ka czy benzynke

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Hubu » sob 02 maja 2009, 17:56

Czemu Picasso ? Nie rozważasz może Zafiry. Moim osobistym zdaniem lepszy. Mniej awaryjny z racji mniejszej ilości modułów elektroniki.

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: kecajm69 » sob 02 maja 2009, 23:18

Mam piccaso 2.0HDI już od 2.5 roku jak je kupiłem to miało 135tyś a teraz ma 165tyś i oprucz wymiany koła napedzajacego posek alternatora nic się nie popsuło.Więc ja na awaryjność nie mogę narzekać, elektronika też u mnie jest OK. Miałem okazje poprowadzić Zafirę i nie zachwyciła mnie, na pewno bym się nie zamienił ale to każdy ma swoje zdanie. No i najważniejsze dla mnie Picasso bardzo mi się podoba jest bardzo przestronne, pakowne i dobrze sie prowadzi jak na auto typu minivan. Silnik HDI spisuje się rewejacyjnie , ja swojego zachipowałem i ma teraz 112KM i 245NM więc jeździ się nim jeszcze lepiej i spalanie mieści sie przy jeździe w koło komina w 6.5l. Osobiście jestem bardzo zadowolony i szybko go nie zmienię.
Jacek M.

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » ndz 03 maja 2009, 01:04

Śmigam Berlingo z silnikiem 2,0 HDI .Zrobilem ponad 250 tys km i poza standartowymi wymianami nic nie dokladam ,olej syntetyk,zero wycieków ,a autko dostaje po dupie.

Miping
pisarz
pisarz
Posty: 247
Rejestracja: ndz 23 gru 2007, 23:46
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Miping » ndz 03 maja 2009, 11:52

Ja staram się trzymać od francuzów z daleka. opiekuję się samochodami w firmie i najwięcej problemów stwarza Peugeot 206 i Megane.
Nie mam doświadczenia z Picasso, ale Xare miał znajomy-jak chciałem go wqur..ć to pytałem go "jak tam samochód" :)
BYLE DO PRZODU!

Awatar użytkownika
msound
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: msound » ndz 03 maja 2009, 15:20

Ojciec kupił Xare Picasso nówke sztuke z salonu, przez poł roku stał w serwisie kilka razy (przy przebiegu 2 tys km). Po roku pozbyliśmy się tego jak tylko sie gwarancja skończyła - ogólnie zakup nie udany i nie polecam ;)

Jeśli by nie liczyć awaryjności to autem latało sie całkiem fajnie... Szkoda tylko że rzadko :D
Ala ma kota.
Kot ma kanarka.
Kanarek zap... na VFR.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości