ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
Lisena
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 02 cze 2008, 01:24
Imię: Lisa
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Post autor: Lisena » pn 23 mar 2009, 03:07

Cześć Wszystkim :}


W październiku 2007 miałam wypadek na moto a po nim źle zrobione, 2 operacje (szczegóły nie są zbyt przyjemne :cry: , więc je pominę... :confused)
Szukam w Warszawie najlepszego specjalisty od kolan. Dlatego będę bardzo wdzięczna za info na temat sprawdzonych, kompetentnych specjalistów :!: Jeśli jednak może ktoś polecić wybitnego lekarza spoza Wawy - również będę b. wdzięczna za info. Wypadki w środowisku motocyklowym to niestety nie nowość, więc na pewno sporo osób miało/ma do czynienia z tematem lekarzy. Przy okazji temat ten może w przyszłości posłużyć jako źródło informacji... (czego nikomu nie życzę :neutral: )

W Warszawie byłam już u: Mikołaj Wróbel i Andrzej Mioduszewski (Carolina), Adrian Rymarczyk (CURATUM), Dariusz Grela (Lecznica Kabaty, ATTIS), Maciej Ambroziak (Centrum Chorób Cywilizacyjnych), Tadeusz Ściński (Centrum Medycyny Sportowej), Jan Moczkowski (CM LIM), Tomasz Światłowski (Centrum Medycyny Sportowej), Piotr Żbikowski (szpital MSWiA na Wołoskiej), Jarosław Czubak (przychodnia ORTO), Konrad Słynarski (Centrum Medycyny Sportowej).


Sorry za zaśmiecanie :disagree
Z góry dzięki za informacje.
Pozdrawiam, Liza

---
www.motogen.pl

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pn 23 mar 2009, 07:31

426332679
426300717
Fabiś - Łodź

ludzie nawet z mazur o niego jezdza
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » pn 23 mar 2009, 08:42

Witaj Lisena.

Ja miałem jakieś 3 lata temu artroskopię lewego kolana. Miałem wyciętą łękotkę, poza tym, naderwanie więzadeł krzyżowych bocznych i chyba też przednich, nie pamiętam dokładnie. Obrażenia były bardzo poważne, wszystko stało się podczas grania w piłę nożną.

W każdym razie, leczyłem się na NFZ, tylko że na operację czekałem półtora roku...

Zabieg i rehabilitację przechodziłem w CSK-WAM, na wydziale Chirurgii i Ortopedii.

http://www.cskwam.mil.pl/

Pracują tam najlepsi lekarze wojskowi w Polsce. Z moim kolanem, po kilku latach od operacji - wszystko jest OK. Także polecam tam zapytać.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mario_blues
pisarz
pisarz
Posty: 348
Rejestracja: śr 15 sie 2007, 15:34
Imię: Mariusz
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź, Głowno
Kontakt:

Post autor: mario_blues » pn 23 mar 2009, 09:32

hehe, nie wiedziałem Luke że i u Was o Fabisiu wiedzą
mogę tylko potwierdzić - fachman pierwsza klasa

Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Post autor: mkochano » pn 23 mar 2009, 09:36

Lisena pisze: W Warszawie byłam już u: Mikołaj Wróbel i Andrzej Mioduszewski (Carolina)
Jeśli masz złe doświadczenia z w/w panami, to ja będę bardzo zobowiązany za informację, ponieważ właśnie u dr Wróbla się leczę.

Pozdrawiam
Michał

michal1misiekk
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: czw 04 wrz 2008, 13:00
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

lekarz

Post autor: michal1misiekk » pn 23 mar 2009, 12:58

Ja się leczyłem u dr Kudasa w Grójcu i Radomiu. Co prawda mi zreperował obojczyk po nartach, ale mojemu wujkowi zreperował kolano. Z żadnego lekarza nie byłem tak zadowolony jak z niego. Wszystko powie i wytłumaczy. Jeden minus spore kolejki:(
zapomniałemnr dać:) 602269710 Pozdro i szybkiego powrotu do zdrowia!

Awatar użytkownika
igor
klepacz
klepacz
Posty: 1051
Rejestracja: śr 17 paź 2007, 17:02
Imię: Igor
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: igor » pn 23 mar 2009, 19:31

polecam Łukasza Luboińskiego. robił mi krzyżowe. facet kolana ma obcykane dokładnie. operuje w Szpitalu MSW na Wołoskiej. mi zdiagnozował kolano w 10 sekund bez przyrządów kiedy usg w Medicover nic sensownego nie wykazało. przymuje prywatnie. nie pamiętam kosztów ale jakiś standard.

Dr Łukasz Luboiński

ul. Żywnego 16 m.11
Zapisy: 0 601.293.686

J43
pisarz
pisarz
Posty: 413
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xxx

Re: ortopeda / chirurg urazowy / traumatolog

Post autor: J43 » pn 23 mar 2009, 19:39

Lisena pisze:Cześć Wszystkim :}



W Warszawie byłam już u: Mikołaj Wróbel i Andrzej Mioduszewski (Carolina),


Sorry za zaśmiecanie :disagree
Z góry dzięki za informacje.
Pozdrawiam, Liza

---
www.motogen.pl
Chciałem polecic Carolina Medical Center w wawie.Moja kobieta miała tam robiona operacje stawu biodrowego.Szybko,dobrze,profesjonalnie.Ale widze,że juz tam byłas i nie OK.Szkoda.Dodam tylko,że staw biodrowy robił inny lekarz,żaden z wymienionych przez Ciebie-nie pamietam nazwiska,cos na "L" chyba.
Pozdrawiam.

arek
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 23 mar 2008, 12:27
Imię: Arek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: arek » pn 23 mar 2009, 20:50

Znam dwóch dobrych specjalistów w Trójmieście. Jeden jest ordynatorem na oddziale traumatologii w szpitalu wojewódzkim (dr. Pawlak) a drugi jego zastępcą (dr. Szandorowski). I u niego się leczyłem i jak na razie nie narzekam (złamanie nogi prawej). Natomiast jak leżałem w szpitalu to na sali było ze mną wielu piłkarzy z całej polski i specjalnie przyjeżdżali na ten oddział. Jak co to wal na priv to dam ci namiary do zastępcy (mam gdzieś komórkę)
Powodzenia w leczeniu i dużo cierpliwości...
Arek

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 24 mar 2009, 00:08

Ja po moich walkach doszedłem do wniosku, że nie ma dobrych specjalistów od kolan. Jest to cholernie skomplikowany staw, a do tego każdy człowiek ma inną budowę, unerwienie itd. Najnormalniej w świecie albo ma się farta i lekarz za pierwszym razem "trafia" w dziesiątkę, albo trzeba się namęczyć. No i poza tym uznałem, że lecznictwo prywatne nie jest takie fajne. Zwykły lekarz z NFZ potraktował mnie jako pacjenta, którego trzeba wyleczyć a nie ciągać przez rok na konsultacje.
Powodzenia Lisena :)
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
Lisena
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 02 cze 2008, 01:24
Imię: Lisa
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Lisena » wt 24 mar 2009, 03:32

Cześć Wszystkim ;-)

Wiecie co, nie chciałabym żebyście sugerowali się moimi opiniami na temat lekarzy, ponieważ mam b. skomplikowany i duży uraz, także nie każdy lekarz podejmował się operowania mnie (aby sobie nie zepsuć statystyk :razz: ), nie każdy znał się na owoczesnych metodach, albo nie miał warunków, żeby je stosować. Część z tych lekarzy, u których byłam, świetnie wykonuje proste zabiegi. Jednak, tak jak wspomniałam, ja mam b. skomplikowany uraz, dlatego niektórzy niewiele mogli mi pomóc, z różnych powodów :disagree
Prawda też jest taka, że lekarz, który zajmuje się trudnymi urazami, nie zawsze zajmuje się prostymi. Dlatego najlepiej iść do takiego lekarza, który specjalizuje się w danej dziedzinie i w danych przypadkach ;} Poza tym każdy człowiek to inny organizm, inny przypadek. Nawet, jeśli dwie osoby miały przykładowo zerwane więzadło krzyżowe przednie, to zupełnie inaczej będzie u obydwu wyglądała operacja, ewentualne powikłania itd.

Aktualnie konsultuję się z dr Słynarskim i jestem do Niego b. pozytywnie nastawiona :aww Mówi się o Nim jako o chirurgu "od trudnych przypadków" ;-)

Bardzo dziękuję za informacje i kontakty :biggrin
A czy któryś z tych lekarzy specjalizuje się w trudnych i skomplikowanych przypadkach? ;-) Żebyście mieli jasność sytuacji, napiszę w skrócie co i jak: miałam zerwane 3 więzadła (obydwa krzyżowe i poboczne piszczelowe), zmiażdżoną całkowicie i wyciętą łąkotkę boczną, zmiażdżony, złamany i oderwany częściowo kłykieć boczny, uszkodzoną torebkę stawową, uszkodzoną rzepkę, naderwany mięsień podkolanowy; teraz mam chondromalacje III stopnia chrząstek (różnych), zanik mięśnia czworogłowego 2 cm; śruba wkręcona w czasie 2 operacji przemieściła się do wewn. kolana i poza kość... :sad:
Jeżeli znacie lekarza, który może mi pomóc, będę bardzo wdzięczna :mrgreen:

Pozdrawiam,
Liza

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » wt 24 mar 2009, 07:51

Doszedłem do wniosku, że ja to tylko ledwo co się podrapałem...
Współczuję
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 24 mar 2009, 09:29

o kurza stopa!!!!!!!!
cos Ty robila i gdzie wpadla??
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

J43
pisarz
pisarz
Posty: 413
Rejestracja: wt 03 mar 2009, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xxx

Post autor: J43 » wt 24 mar 2009, 19:05

Lisena,

Nie namawiam Ciebie na nic,ale Carolina ma opinię dobrej kliniki.Specjalizuje sie w operacjach sportowców-wieksze obciązenia,trudniejsze urazy itd.Wykonali tam operacje stawu biodrowego nowa metoda,która dopiero wtedy wchodziła do Polski.I zrobili to dobrze.Jako pierwsza klinika w kraju.Rzecz jasna,nie była to tak skomplikowana operacja jak opisujesz.Twoje odczucia w związku z tą klinika sa inne niz moje.Widocznie kazdy przypadek jest inny albo nie potrafia zrobić tego co trzeba u Ciebie.
Powodzenia i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lisena
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 02 cze 2008, 01:24
Imię: Lisa
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Lisena » pt 27 mar 2009, 01:49

Luke, rinas, mario_blues, michal1misiekk, igor, arek - czy lekarze, proponowani przez Was, zajmują się przede wszystkim trudnymi operacjami kolan?

rinas - jeśli wycięli Ci łąkotkę, to jest to niedopuszczalne, że nie wstawili ci podczas 2 operacji implantu łąkotki... :sciana Łąkotka to rodzaj amortyzatora w kolanie. Jeśli jej nie ma, struktury w kolanie układają się nieprawidłowo. Skonsultuj to lepiej ze specjalistą od łąkotek, a takim jest właśnie dr Słynarski z Centrum Medycyny Sportowej :ok

mkochano - hmmm... napiszę Ci PW ;-)

igor - coś mi nie pasowało i sprawdziłam, gdzie ma swój gabinet dr Żbikowski, u którego byłam ;} Okazuje się, że dokładnie pod tym samym adresem, który podałeś, czyli Warszawa, ul. Żywnego 16/11 :wesoly czyżby doktorowie przyjmowali pacjentów w tym samym pokoju? rotfl:

J43 - bardzo dziękuję za info, jednak specjalizacje dobrych lekarzy są dość zawężone i potrzebuję świetnego chirurga kolan ;-) gdybym natomiast miała coś kiedyś z biodrem, nie omieszkam się skontaktować z tym dr :}

---

Luke - viewtopic.php?t=2173 :confused

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości