Jakie ubezpieczenie NNW?

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Jakie ubezpieczenie NNW?

Post autor: mkochano » sob 31 sty 2009, 12:31

Cześć

Chciałbym prosić was o radę odnośnie ubezpieczenia NNW. Czego oczekuję od ubezpieczenia:
- pokrycie kosztów prywatnego leczenia kierowcy i pasażera (to spokojnie może być 20tyś zł na osobę);
- w miarę bezporblemowe uzyskanie odszkodowania (bez konieczności zatrudniania prawnika... czy to w ogóle możliwe?).

Może jest jeszcze coś o czym powinienem pamiętać?

Jakie są wasze sugestie?

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » sob 31 sty 2009, 13:24

PZU wprowadziło nowy produkt o nazwie NNW MAX do standardowo NNW jest do kwoty 10-15 tys NNW max jest zdajscie do 100 tys i wyżej, osobiście wziąłem maxa do 100 tys kosztowało mnie to o ile sie nie myle 90zł, z tego co wiem możesz jechać sprzętem pozyczonym nie tylko swoim i oczywiscie jest tez na pasażera, nie wnikałem dokładnie jak to wygląda wiem że to jakis nowy produkt może warto może nie, osobiście nie mam doświadczeń z wykorzystaniem tego ubezpieczenia i mam nadzieje mieć nie będe :)

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » pn 02 lut 2009, 18:15

hm już podaje pare szczegółów

http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_s ... ow=details

nie piszą o wyłączeniu z ubezpieczenia motocyklistów jak mi przekazano, więc to dobra opcja do wypłaty sumy ubezpieczenie w przypadku niezdolności do pracy ubezpieczonego zaistniałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ewentualnie śmierci, więc gdy będzie to wypadeczek mały to nici z tego ubezpieczenia tak naprawdę. Dobry produkt dla ryzykantów ;-) nie ma co. zawsze coś.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Lisena
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 02 cze 2008, 01:24
Imię: Lisa
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Lisena » pn 23 mar 2009, 04:23

Niestety z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że 20 tys zł to zdecydowanie za mało jak na pokrycie kosztów leczenia, w tym rehabilitacji i operacji. Zdecydowanie bardziej realna wydaje się kwota 100 tys.

Co do bezproblemowego, szybkiego otrzymania odszkodowania - to również wydaje mi się ułudą. Każdy ubezpieczyciel będzie dążył do maksymalnego zaniżenia kwoty, która Ci się należy. Często proponują kwotę 10 razy mniejszą. Moim zdaniem zawsze trzeba skorzystać z pomocy adwokata, jeśli obrażenia są większe niż zadrapanie :biggrin Natomiast nie zawsze trzeba korzystać z pomocy lekarza sądowego. Jeśli Twoje obrażenia są niewielkie (skręcenie, proste złamanie, naderwanie), nie ma sensu korzystać z pomocy lekarza sądowego. Kosztuje on ok. 2000 tys zł, dlatego najlepiej skorzystać z jego usług, jeśli jest pewność, że obrażenia są b. poważne i odszkodowanie może być b. duże (powyżej 20% uszczerbku na zdrowiu). Wtedy można go opłacić z zaliczki, jaką powinien przesłać ubezpieczyciel bądź Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Poza tym kwota 2000 zł przy odszkodowaniu wynoszącym 200 000 nie wydaje się niczym szczególnym ;-)

Więcej o tym temacie możesz poczytać TUTAJ

Pozdrawiam,
Liza

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » pn 30 mar 2009, 16:03

Dzis podczas odwiedzin w Pzu dowiedziałem sie iż NNW MAX nie obejmuje motocykli!!!!!!!!!!!!

http://www.pzu.pl/pub/produkty/owu/6495_OWU_NNW_Max.pdf -paragraf 5 punkt 4- patrzcie jak kombinuja :evil:

Awatar użytkownika
Lisena
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 02 cze 2008, 01:24
Imię: Lisa
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Lisena » pn 30 mar 2009, 16:49

A Ty wykupiłeś właśnie NNW Max czy NNW zwykłe? Wydaje mi się, że PZU nawet nie może pozwolić właścicielowi motocykla, żeby kupił ubezpieczenie, które nie jest dla niego przeznaczone.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pn 30 mar 2009, 17:05

kiki pisze:NNW MAX nie obejmuje motocykli!!!!!!!!!!!!
No coś niesamowitego, dyskryminacja jawna motocyklistów!!!!
Pojazd samochodowy w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym z wyłączeniem motocykli.
Ale już motorowej im pasuje. :twisted:
Ale mnie to oburzyło
:szok

Awatar użytkownika
Shoov
klepacz
klepacz
Posty: 813
Rejestracja: pn 05 gru 2005, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shoov » wt 31 mar 2009, 13:16

Co za tempe chu... właśnie rozmawiałem na infolini z jakaś babka, i faktycznie NNW MAX nie obejmuje motocykli Mimo to zostało mi to badziewie sprzedane z polisą OC na motocykl... niestety umowe zawarłem w styczniu więc już nie mam możliwości odstąpienia wg miłej pani, przyda mi się to wyłącznie jeśli będe jechał innym pojazdem samochodowym, wtedy mam nnw max.
Dla zainteresowanych jakby chceli mieć w pzu nnw które ma zastosowanie w przypadku motocykla do takiej kwoty jak NNW MAX czyli w moim przypadku 100 000zł musieli by kupić zwykłe NNW za 310zł / rok, 50 000 to 155zł, standardowe do 10 000zł kosztuje 31 zł. Tylko że 10 tys w przypadku jakiegoś poważniejszego wypadku to można sobie w du.. wsadzić.
Reasumując chu w du pzu.

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » wt 31 mar 2009, 23:36

ppamula pisze:
kiki pisze:NNW MAX nie obejmuje motocykli!!!!!!!!!!!!
No coś niesamowitego, dyskryminacja jawna motocyklistów!!!!
Pojazd samochodowy w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym z wyłączeniem motocykli.
Ale już motorowej im pasuje. :twisted:
Ale mnie to oburzyło
:szok
Tak samo mnie zdrażnili jak czarnule ubezpieczałem

Awatar użytkownika
rinas
klepacz
klepacz
Posty: 1246
Rejestracja: pt 30 maja 2008, 21:12
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa Bródno
Kontakt:

Post autor: rinas » pn 11 maja 2009, 17:23

Właśnie byłem w PZU, wykupić OC i NW.

Pomijając OC, co do NW, dowiedziałem się tyle:

- NNW MAX nie obejmuje motocykli. Pani powiedziała, że dlatego, bo... TO ZA DUŻE RYZYKO. Czyli, mają nas za dawców.
- Na NW maksymalnie mozna ubezpieczyć motocykl do 100.000 PLN ( myślałem że to właśnie jest NNW MAX ? ), a cena za każde dodane 1.000 PLN do kwoty ubezpieczenia to dodatkowe 3 złote 10 groszy. Tak więc - NNW do 100.000 kosztuje 310 PLN :roll:
- No i jeszcze najlepsze - pani w PZU spytała mnie: "pan chce ubezpieczyć motocykl czy motor" :biggrin
Shoov pisze:Reasumując chu w du pzu.
AVE. Gdyby nie to, że na OC mają najniższą stawkę, już dawno bym sie od nich odseparował.

Awatar użytkownika
mkochano
teksciarz
teksciarz
Posty: 178
Rejestracja: ndz 25 lis 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mkochano » pn 11 maja 2009, 18:14

rinas pisze:
Shoov pisze:Reasumując chu w du pzu.
AVE. Gdyby nie to, że na OC mają najniższą stawkę, już dawno bym sie od nich odseparował.
No dobrze, ale skoro nie w PZU, to gdzie? Mam na myśli NNW.

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Gregory
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2088
Rejestracja: pn 07 lip 2008, 11:58
Imię: Grzesiek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Post autor: Gregory » pn 11 maja 2009, 18:17

W link 4 ostatnio wyliczyli mi tylko trochę drożej niż w PZU. Jedyna wada - nie mają ubezpieczenia NW.
Motocykl jest jak media markt -nie dla idiotów

Grewel-Moto - części i akcesoria do moto - 505-078-145 - potrzebujesz coś, dzwoń lub pisz.

CB500, VFR800 Vtec i VFR800 Fi, CBR600RR, K1200S,

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Re: Jakie ubezpieczenie NNW?

Post autor: Damo 88 » sob 21 sty 2012, 23:57

Odgrzewam Kotleta

Zapytanie odnośnie ubezpieczenia , Odszkodowania Osoba miała kolizję z krawężnikiem Samochodem , felga do wymiany i parę innych części .
Ubezpieczenie wypłaciło odszkodowanie za naprawę . Ale przy kolizji osoba uderzyła głową o kierownicę odczuwalne bule lekarz , zwolnienie i stwierdzony przez lekarza uszczerbek , przypisany kołnierz . Osoba posiada pełny pakiet AC,OC,NNW .
po zakończeniu leczenia jak się starać o odszkodowanie AC i jak to zrobić z dodatkowym NNW . składać dwa pisma o wypłacenie odszkodowania z AC i NNW W samochodzie była jedna osoba Prowadzący .

Agencję Pomijam bo skoro oni są chętni to znaczy że się należy bez większej potyczki :wink:
Dzięki za ewentualne porady .
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
Adas
bywalec
bywalec
Posty: 23
Rejestracja: wt 14 lip 2009, 16:01
Imię: Adam
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pisarzowice k/Bielska-Białej oraz Zabrze

Re: Jakie ubezpieczenie NNW?

Post autor: Adas » wt 31 sty 2012, 12:38

Damo 88 pisze:Odgrzewam Kotleta

Zapytanie odnośnie ubezpieczenia , Odszkodowania Osoba miała kolizję z krawężnikiem Samochodem , felga do wymiany i parę innych części .
Ubezpieczenie wypłaciło odszkodowanie za naprawę . Ale przy kolizji osoba uderzyła głową o kierownicę odczuwalne bule lekarz , zwolnienie i stwierdzony przez lekarza uszczerbek , przypisany kołnierz . Osoba posiada pełny pakiet AC,OC,NNW .
po zakończeniu leczenia jak się starać o odszkodowanie AC i jak to zrobić z dodatkowym NNW . składać dwa pisma o wypłacenie odszkodowania z AC i NNW W samochodzie była jedna osoba Prowadzący .

Agencję Pomijam bo skoro oni są chętni to znaczy że się należy bez większej potyczki :wink:
Dzięki za ewentualne porady .
Posiadam ubezp. OC i NNW w PZU, miałem wypadek w lipcu 2011 i właśnie tydzień temu dostałem odszkodowanie z NNW ( kolizja była z mojej winy i połamany byłem ja :cry: ). Sprawa była bardzo prosta i mimo, że leczenie nie zostało jeszcze zakończone szybko poszło: telefon na infolinię, wizyta z papierami w oddziale, pięć dni wypłata :lol: . Aha ! dobrze zbierać paragony za lekarstwa, bo oprócz % uszczerbku, zwrócili za leki

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Re: Jakie ubezpieczenie NNW?

Post autor: Wojtek86 » ndz 12 lut 2012, 11:42

Szkodę AC należy traktować jako niezależną od szkody NNW. Obie szkody należy zgłosić ubezpieczycielowi - dostaną różne numery sprawy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości