Honda VFR czy Yamaha FJR 1300

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Awatar użytkownika
michalf84
Posty: 18
Rejestracja: czw 22 lis 2007, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

Honda VFR czy Yamaha FJR 1300

Post autor: michalf84 » pt 04 sty 2008, 23:32

witam , tak wlasnie przymierzam sie do zakupu moto i rozwazam miedzy wymienionymi motorami moze moglibyscie mi cos podpowiedziec szczerze mowiac chyba wolalbym wybrac vfrke ze wzgledu na cene ale boje sie wygody za kierownica a raczej ze sylwetka moze byc zbyt sportowa( chodzi o stary uraz przedramion jako ze mlodym bedac przerzucalem zelastwo z kata w kat i troszke przesadzilem zrywajac sciegna...) jak to wlassciwie jest...? pozdrawiam aha chodzi o nowe moto z salonu

cichy
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: czw 27 gru 2007, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: cichy » sob 05 sty 2008, 00:46

Ja mam ten sprzęt (VFR) od niedawna, na FJR siedziałem kilka razy i troszkę za wielka, VFR lepiej reagowała na moje polecenia.....Pozycja na VFR zaskoczyła mnie pozytywnie, ale sądzę że więcej na ten temat powiedzą ludzie którzy przejechali kilka km w trasie.
Niewątpliwą przewagą FJR jest kardan a VFR układ V i koła zębate w rozrządzie (bynajmniej 98-2001r).
Po ostatnich poszukiwaniach nauczyłem się jednego, jeśli chcesz zobaczyć czy dan moto jest wygodny musisz sam wsiąść na niego i przejęć choć kawałek. Wiele razy okazywało się że moto które polecali koledzy mnie w ogóle nie pasowało (pozycja, moc, gabaryty, hamulce itp).
Z początku VFR nie brałem pod uwagę ze względu na "sportową" pozycje, zdanie zmieniłem po przejechaniu się na tym moto :mrgreen:

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59445,4797977.html

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56420,2827885.html

Pozrawiam

Awatar użytkownika
V-four
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: śr 25 lip 2007, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: V-four » sob 05 sty 2008, 02:07

Na forum VFR powiedza ''bierz VFR''. na forum FJR powiedza ''bierz FJR''. Temat rzeka... Wszystko zalezy takze od Twojego wzrostu.

Awatar użytkownika
Pepe VFR
klepacz
klepacz
Posty: 944
Rejestracja: śr 25 kwie 2007, 12:05
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pepe VFR » sob 05 sty 2008, 10:25

vfr daje rade zarówno w turystyce o czym sie już wszyscy przekonaliśmy :hooray no i w sporcie tez poszukaj tematu VFR na torze a FJR hmmm. tylko turysta mocny szybki wygodny ale nie ma duszy i V4!!!!!
VFR zdecydowanie leprza w prowadzeniu no i oczywiście zależy od indywidualnych cech kierowcy: wzrost, waga itp. ( ale kawa nie narzeka :lol ) przysiądz się do sprzętu może to ci coś podpowie
Ja też się zajarałem na Fjr dopóki nie zobaczyłem nie wsiadłem wtedy okazało się że to tapczan na kołach no i ten dźwięk jakiś taki niekoszerny :lol
Ogólnie tylko VFR jedyna słuszna (napewno nie pożałujesz) :bye
Wypalony papieros skraca życie Srednio o 1min
Kieliszek Vodki Srednio o 2min.
ALE to nic, chodzenie do PRACY skraca życie średnio o 8 godzin na dobe!!!

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » sob 05 sty 2008, 10:30

Vfr - to jest to - kocham ją...................
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
Lui
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: śr 06 wrz 2006, 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lui » sob 05 sty 2008, 11:10

Kup VFR-e :mrgreen:

michalf84

Post autor: michalf84 » sob 05 sty 2008, 12:57

hehe dziekowac za opinie naprawde mi pomogly wrecz wydaje mi sie ze szukalem potwierdzenia zeby ktos podpowiedzial mi bierz vke jescze raz dziekowac i przy okazji wiecie kiedy lytr wchodzi do sprzedazy ? cos mi sie obilo o uszy ze na jesieni?

Awatar użytkownika
mack72
klepacz
klepacz
Posty: 802
Rejestracja: śr 30 maja 2007, 11:32
Imię: MACIEJ
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: mack72 » sob 05 sty 2008, 13:16

michalf84, na samym początku miałem obawy co do sylwetki jeźdzca na vfr dopóki sam sie nie przejechałem...siedzisko jest oki kiera tez wiec o to nie musisz sie bać...
FJR TO zupełnie inny sprzęt ale ty chcesz kupic nowe moto to masz do wyboru wszystkie marki i modele ....

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 05 sty 2008, 13:22

jak Lui mówi to już chyba mu FJRa nei pasi, Lui powiedz coś wiecej
Ostatnio zmieniony sob 05 sty 2008, 22:45 przez KolczyK, łącznie zmieniany 1 raz.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
michalf84
Posty: 18
Rejestracja: czw 22 lis 2007, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

Post autor: michalf84 » sob 05 sty 2008, 13:43

szukam turystyka z zacieciem sporta a maja go te 2 motorki z tym wyjatkiem ze fjr ma pozycje typowo skuterkowa, sklaniam sie natomiast w strone vfrki ze wzgledu na cene no i wasze opinie ze nie jest piekielnie niewygodna chodzi mi ot to ze jak sie zdecyduje jechac do mongolii na wycieczke to nie bede narzekal pol drogi ze mnie cos boli jak zdecyduje sie jezdzic po oblodzonej antarktydzie to zeby wystarczylo lancuchy na kola zalozyc i ewentualnie plozy albo psy zaprzasc ale zeby sie wygpdznie jezdzilo kupuje nowe moto wiec decyzja musi byc przemyslana a moto wygodzne w codzinenym uzytkowaniu ale z tego co czytam tak jest chcialem natomiast sie dowiedziec co mysliscie o konkurentce vki wiem ze to zupelnie inne moto ale...
zamierzam uprawiac sporo turystyki i to dluuuugo dystansowej
reasumujac jest wysokie prawdobpodobienstwo ze w marcu przywdzieje klubowa koszulke pozdrawiam serdecznie
aha jesczed moje wymiary 1,85 94 kg przystojny jak jakies kkobietki chetne :D prosze na priva hwehe
Ostatnio zmieniony sob 05 sty 2008, 14:25 przez michalf84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » sob 05 sty 2008, 13:48

michalf84,

Jak raz wsiądziesz na VFR to inne moto nie będzie Cię ciągnąc-sam zobaczysz.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
Ruda i Piotr
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3596
Rejestracja: wt 26 cze 2007, 10:23
Imię: Kasia
województwo: pomorskie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Ruda i Piotr » sob 05 sty 2008, 14:57

Mój Piotr miał wybór, jeżdził dwa lata na XJR 1300, jeździł też fjr 1300 i co wybrał ;-)

Wiadomo VFR bo spełnia wszystkie potrzeby, jest zabudowana-czyli na trasy super, pozycja super wygodna, szybka i wogóle jest The best. A uwierz Piotr jeździ już długo i sporo kilosów nakrecił.

R
Mamy dwie miłości- :rodzina i :motolove
VFR Viking SeXszyn North Roads

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 05 sty 2008, 22:49

michałf84

KUPUJESZ MOTO NOWE

każdy szanujący się sprzedawca, czyt. dealer Honda Yamha czy Sraki kawał ma takie coś jak SZTUKI TESTOWE, jeśli nie na miejscu to przynajmniej Suzuki orgazniuje co roku akcję po Polsce.....może inni też mają takie sztuki, można moto potestować.

moje zdanie jest takie: nic nie jest nie zastąpione, więc skusiłbym się na poruszenie tematu JAZDY TESTOWEJ u dealera, ma Ci załatwić sztuke i koniec, w końcu to w jego interesie jest sprzedać Ci moto, a zapewne za dużo nei sprzedaje nowych VFRek, ani FJRek, bo ludność Nasza jeszcze na tyle bogata raczej nei jest co by miał kokosy i codzięń nowego nabywcę.

STAWIAM NA JAZDY TESTOWE NOWYMI SPRZĘTAMI

[ Dodano: 2008-01-05, 22:54 ]
ps. zawsze kochałem cross'y enduraki i dalej mam do nich zajebisty pociąg, ale to bedzie nastepne moto, jeździłema na prosto......typowo nakedowo crossowo, dużo też po mieście. kupujac VFRe móiwłem ja pier...le co Ja robie.... bo chciałem Trampka albo TTRke, wsiadając na VFRe zakochałem się.....i jakoś tak zostało, trochę meki z nadgarstkami na początku, ale to chyba z braku doświadczenia,jeśli jesteś wyzszy kupujesz szybke turystyczną wyższą i śmigasz jak ulał.....i stary silnik V wszystko Ci wynagrodzi !!!

[ Dodano: 2008-01-05, 22:55 ]
Ona jest naprawdę wygodna a o PLECACZKACH NIE WSPOMNĘ TAK SĄ ZADOWOLONE
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Lui
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: śr 06 wrz 2006, 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lui » ndz 06 sty 2008, 13:29

KOLCZYK mi FJR-a lata sie bardzo dobrze! No ale co mam powiedziec na Forum VFR zeby kupil FJR-e :mrgreen: . Honda nie ma VFR-y do jazd testowych przynajmniej w Warszawie, ale za to jak bylem u Yamahy to dostalem nowa FJR-e AS czyli bez sprzegla i z biegami w kierownicy na CALY DZIEN z pelnym bakiem benzyny :mrgreen:

Awatar użytkownika
michalf84
Posty: 18
Rejestracja: czw 22 lis 2007, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

Post autor: michalf84 » ndz 06 sty 2008, 15:02

dziekuje wszystkim za udzielona pomoc, kolczyk kazdy moj zakup jest rozwazny wiec wiadomo czytam co jest w sieci i staram sie zebrac opinie posiadaczy, oczywiscie wiadomo ze jazde testowa zalicze nie urodzilem sie dzisiaj ;) 50 tys nie chodzi piechota jednak przed jazdami testowymi warto zasiegnac rady osob ktore uzywaja tych motocykli na co dzien ktore moga mnie nakierowac na co zwrocic uwage....itd jeden dzien to za malo zeby ocenic moto... pozdrwaiam serecznie i do zobaczneia wmarcu napewno pochwale sie zakupem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości