przeglad i rejestracja sprzeta zza granicy

Wszelkie problemy nie związane z mechaniką.
Wolszczak
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

przeglad i rejestracja sprzeta zza granicy

Post autor: Wolszczak » czw 12 kwie 2007, 10:04

Czesc,

Czy ktoś moze wie jakie dokumenty trzeba przedstawić przy 1-szym przegladzie motocykla sprowadzonego zza granicy ? Czy dokumenty trzeba tłumaczyć przysięgle ? Gdzie w Warszawie najlepiej pojechać aby przeglad poszedł sprawnie ?

Cały korowód z przegladem i rejestracją czeka mnie w przyszłym tygodniu, może z Wasza pomocą bedzie mniej upierdliwe doswiadczenie :confused .

Dieki
Pawel
VEE-Four For ALL !!!!

Awatar użytkownika
czarny
teksciarz
teksciarz
Posty: 144
Rejestracja: czw 10 sie 2006, 17:37
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: czarny » czw 12 kwie 2007, 13:54

Ja miałem tylko brief. Ale z tego co wiem to możesz nie mieć niczego poza motocyklem, tylko wtedy zapłacisz dodatkowo za ustalenie numerów (tak przynajmniej mi powiedzieli na stacji diagnostycznej jak robiłem ostatnio przeglad).
A gdzie jechac to chyba nie ma wiekszego znaczenia. Ceny sa wszedzie takie same, a wszyscy wiedza jak sa sprawdzane motocykle :) Mojego to nawet nie zdejmowałem z przyczepy. Patrzą tylko na to czy wydech nie jest za głosny i raz mi tylko wspomnieli o tym ze nie mam odblaskow po bokach motocykla :) (dodam, ze z tyłu tez wtedy nie mialem i o tym mi nie powiedzieli).
Pozdr.

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » czw 12 kwie 2007, 15:50

Tu na stronce masz wszysko o rejestracji sprowadzonej maszyny:
http://vfr.superhost.pl/vfr-oc-pl/reje.html

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » czw 12 kwie 2007, 18:20

podłączę sie do pytania ,ale w trochę innym sensie - czy wie ktoś jak zrobic przegląd motocykla ?? :twisted: :evil

po zmianie mój dialog z Vlaadem brzmi trochę zabawnie --- > :evil rotfl:
Ostatnio zmieniony pt 13 kwie 2007, 14:45 przez MadziX, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » czw 12 kwie 2007, 18:28

MadziX pisze:podłączę sie do pytania ,ale w trochę innym sensie - czy wie ktoś jak zrobic w polsce przegląd motocykla który jest za granicą ?? :twisted:
Telepatycznie, lub, tutaj drugie trudne słowo, przez teleportację :lol . Jak znam życie, to da się zrobić.


aVe cycki & vfr

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » czw 12 kwie 2007, 19:06

Vlaad pisze: Telepatycznie, lub, tutaj drugie trudne słowo, przez teleportację :lol . Jak znam życie, to da się zrobić.
aVe cycki & vfr
to miło...
Ostatnio zmieniony pt 13 kwie 2007, 14:46 przez MadziX, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » czw 12 kwie 2007, 23:41

MadziX,

wiesz
Ostatnio zmieniony pt 13 kwie 2007, 18:18 przez wasyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 13 kwie 2007, 08:44

A słyszeliście kiedyś o pw.? :silent

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » pt 13 kwie 2007, 08:46

SOWA pisze:A słyszeliście kiedyś o pw.?
Słuszna uwaga :nausea

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » pt 13 kwie 2007, 14:40

chciałam być dyskretna ,ale nie wyszło.. :razz2 ide pozmieniać małe co nie co ..
Obrazek

Wolszczak
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wolszczak » ndz 15 kwie 2007, 20:38

no i po bólu - odebrałem sprzęta w piatek 13-ego :eek o 13-ej .... a o 16-ej był już po przeglądzie, kosztowało 116 złociszy, motorek przez cały czas "badania" nie opuścił przyczepy, nawet nie był odpalany, tylko światła sprawdzali czy są. Briefu nie tłumaczyłem, cała operacja trwała godzinke ale to tylko dlatego ze skrupulatny diagnosta dociekał przy jakich obrotach VFR-ka osiąga moc maksymalną i obliczał nacisk na oś...także uuf, został tylko tłumacz do briefu, skarbowy no i wydział komunikacji.

nastepny weekend należy tylko do mnie i do NIEJ. :hooray
VEE-Four For ALL !!!!

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » wt 15 maja 2007, 06:35

W końcu trzecie podejście i zarejestrowana. :hooray :hooray :hooray :hooray :hooray
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Wolszczak
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wolszczak » wt 15 maja 2007, 16:14

eee tam, dało rade, na tyle dobrze, że śmigam juz od przed majowego weekendu :motolove
VEE-Four For ALL !!!!

pawel240

Post autor: pawel240 » sob 09 sie 2008, 18:24

witam odswierzam troche temat bo nie chce zakładać nowego, od ubiegłego tygodnia zmieniły sie przepisy dotyczące sprowadzania aut, a jak to jest z motocyklami ? tez sa moze jakies inne zasady ??

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » ndz 10 sie 2008, 08:22

Vitam ;-)
Mnie było łatwiej to wszystko załatwiać bo kumpel robił rejestracje i całe te (operacje :evil: ) dwa tygodnie wcześniej. Chyba tylko w naszym kraju jest tyle załatwiania... Najlepszy z tego to był przegląd hahaha. Diagnosta kazał mi na rolki wjechać itd, ja mu na to że prawka na dwa kółka nie mam i się boje :mrgreen:
Dałem my kluczyki i niech sobie sam sprawdza... facet po obejrzeniu sprzęta rozwalił mnie pytaniem: aaaa klakson jest???? ja:no jest!!! Działa???? pipłem mu solidnie na co usłyszałem: to pewnie reszt jest wporządku, przeszedł przegląd!!!! Wynik tego jest taki... Papierów do załatwiania full, tłumaczenia dokumentów o dokonanych przeróbkach itd. Tylko po jaki .......? I tak z tych którzy ci podpisują dokumenty i robią przeglądy nie mają pojęcia co z czym. Dobra rada.... przy pierwszym przeglądzie warto zabrać ze sobą jakąś literature z wymiarami,wagą, obciążeniem osi itd. W przeciwnym razie pan Zdzichu weżmie metrówkę i taki pomiary zrobi że jak wpiszą ci to w dowód hmmm,masakra!!!
Dla szczęśliwego posiadacza VFR może być co kolwiekbo liczy się moto i pierwsze kilo na blacie.... ale przy sprzedaży kiedyś tam, przez takie dane możesz tego nie sprzedać ;-)
Pozdro
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości