Żarówka reflektora vtec 2003r H4? H7?

Jakieś pytanko dotyczące VFR'ek? Dawaj tutaj
K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Żarówka reflektora vtec 2003r H4? H7?

Post autor: K_L_A_M_A » pn 03 sty 2011, 18:19

Witam na początek wyjaśnię o co biega , bo szukając odpowiedzi na forum na temat rodzaju żarówek używanych oryginalnie w vfr vtec napotkałem się (jak się okazało) z niewiedzą , więc zacząłem drążyć temat bo po tym jak zobaczyłem ze mam założone na światłach mijania żarówki H4 a na drogowych H7 a z paru postów przeczytanych na forum wynikało jasno ze ma być 4 razy H7 i że te H4 kilka osób już widziało w vtec'u i określili je jako przeróbki z niezrozumiałych powodów - dostałem piany że mam spierniczony, poprzerabiany reflektor.
Zacząłem rozkręcać z nastawieniem że natknę się na rozpiłowane gniazdo,czy jakoś powycinane itp w celu dopasowania do większej H4 szczena mi opadła jak się okazało że nic takiego tam nie ma i wszystko wygląda na oryginalne. Pierwsze co dopadłem serwisówkę no niewiele mi to wyjaśniło wiec zacząłem grzebać po necie i dzwonić po serwisach hondy po całej Polsce .Okazało się że to oryginalne wykonanie Hondy tyle że na Australię, Canadę (USA) i chyba także Japonię. Trochę się uspokoiłem lecz nie dał mi spokoju opis reflektora na http://www.sklep.motorista.pl/szukaj/mo ... R8003,5070, który wyraźnie sugeruje że na światła drogowe w moim modelu na Canade ma być H7 podane w nawiasie a na światła mijania (stanley) a nie H4 jakie miałem zresztą założone i których oprawa normalnie pasuje.
A co najciekawsze cena tej żarówki poprostu zaporowa 94 pln sztuka. Jak narazie żaden z serwisów hondy nie potrafił mi powiedzieć czym się rożni ta żarówka od H4 w związku z taką ceną i najlepsze że nie mają jej na stanie ani na magazynie w Polsce.
Czy ktoś może miał doczynienia z oryginałem "stanley" i może coś na ten temat powiedzieć? Czym one się różnią? Będe wdzięczny za jakiekolwiek info na ten temat:)

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » pn 03 sty 2011, 19:57

Jak masz zamontowaną h4 i światła są jak należy (znaczy, że nie oślepiają jako mijania i sprawdzają się) to tylko się cieszyć. Pomijam już koszt zakupu żarówek. Wiadomo jednak, że trwałość h4 raczej zdecydowanie przewyższa h7. Z tego co pamiętam kiedyś widziałem żarówkę h7 z domontowaną redukcją, która idealnie pasuje w reflektor z oprawką od h4, ale nie pamiętam w jakim motocyklu.

Do fi też teoretycznie i praktycznie stosuje się h4 choć w katalogu jest coś innego. Różnica jest taka, że oryginał ma 45W a h4 55W więc nieco lepiej świeci, jest lepiej dostępna, no i jest sporo tańsza. Sama oprawka jest identyczna

Jak twoje światła cię satysfakcjonują to nie kombinuj i zostań przy tej h4, to naprawdę żadna wada.

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Post autor: K_L_A_M_A » wt 04 sty 2011, 21:05

drażni mnie fakt że mam wsadzone dwa żary a powinien być jeden bo drogowe są na osobnej żarówce :evil: dodzwoniłem się do serwisu w Poznaniu i zaoferowali sią że ściągną oryginał i go porównaja ze zwykłą H4 bo sami nie byli w stanie nic powiedzieć na ten temat zresztą jak i pozostałe serwisy w Polsce. Zobaczymy co wydumają... Napewno napiszę co i jak. Podobno ma to się wydażyć w sobotę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości