VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
Aeternus
teksciarz
teksciarz
Posty: 102
Rejestracja: śr 05 kwie 2017, 13:17
Model VFR: 1200F
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: Aeternus » ndz 31 gru 2017, 11:07

Brzmi petarda, chociaz dla mnie komin musi jeszcze dobrze wygladac...

Awatar użytkownika
de Palma
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 28 lut 2010, 22:38
Model VFR: 1200F, 400R
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: de Palma » ndz 29 lip 2018, 13:04

Panie i Panowie,
zakładaliśmy ten wątek ponad 8 lat temu i miałem przyjemność być jednym z pierwszych użytkowników, który dzielił się wrażeniami z jazdy.
Wczoraj podjąłem decyzję, że czas na zmianę i egzemplarz, który budował ten wątek przed paru laty od dziś jest na sprzedaż. Wiele się przez ten czas nie zmienił, cały czas jest w idealnym stanie, niezawodny, zadbany, doinwestowany.
Pewnie by został u mnie na zawsze, gdyby nie to, że licząc razem z moimi synami parkujemy 5 motocykli w garażu i nie ma juz miejsca i środków na kolejny.
Będzie mi miło jeśli ktoś z Ownersów zdecyduje się użytkować go dalej.
Link do ogłoszenia na vfr-oc dla zainteresowanych:
viewtopic.php?f=85&t=26809

Awatar użytkownika
slimsky
Posty: 10
Rejestracja: czw 28 wrz 2017, 08:15
Model VFR: 1200 FA
Imię: Jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: slimsky » wt 18 wrz 2018, 22:18

Doświadczenia z jazdy cudowne, rok w posiadaniu, pierwsza długa podróż z plecaczkiem za nami. Szybkie trasy to czysta przyjemność dla tego motocykla, jestem z niego bardzo zadowolony. Byłem na testowej jeździe VFR 1200 X DCT, bardziej stonowana, wygodniejsza, też bardzo mi się spodobała
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kawasaki ZR-7 '00 - było
Honda CBR600F '11 - było
Honda VFR1200FA '12 - jest
Honda VRF1200X DCT - chodzi po głowie :D

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: PETER » śr 19 wrz 2018, 21:31

o 1200 f nie mogę nic napisać bo nie posiadam a jazdy testowe mówią za mało o motocyklu natomiast posiadam vfr 1200 x crosstourer od roku no może trochę więcej bo kupiona 08 06 2017 udało się trochę pojeździć i wychodzi na to że do dziś zrobiłem ok 32000 km, jak na razie ciężko znaleźć złe punkty ,wbrew pozorom dobra ochrona przed wiatrem pozycja wygodna do znudzenia ale przebiegi ponad 1000 km za jednym przysiadem daje sie rade spokojnie można jeździć z pełnym obciążeniem plecak +3 kufry nie robi to na niej wrażenia owszem raczej to nie motocykl do przeciskania się w miejskiej dżungli ale tez można, jedyna wada to przepychanie, zbyt wysoko popłoszony środek ciężkości i trzeba się pilnować a i siły trochę potrzeba
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Model VFR: 1200X
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: ivan » wt 25 lut 2020, 11:20

Po roku użytkowania 1200X i przejechaniu 5tys. km, napiszę i ja kilka słów podsumowujących ten motocykl.

+ pozycja za kierownicą - Mega wygodnie. Przy 1,87 i prawie 100kg wagi czułem się wygodnie :). Bez problemu robiłem trasy ok600 km nie czując żadnego zmęczenia
+ prowadzenie – jak już się ruszy, to prowadzi się jak rower. Siedzi się wysoko, dużo się widzi, nie ma się o co przyczepić.
+ kontrola trakcji – już po pierwszych 300m od zakupu przekonałem się że działa 😊 Nowe opony, temp. Blisko 0, biała linia – efekt uślizg koła ale udało się wszystko opanować.

- spalanie. Bardzo duża różnica jest w spalaniu jak jedziesz z kuframi bocznymi. Mam oryginalne kufry – może z bardziej opływowymi nie byłoby tej różnicy. Tak czy inaczej porównując do GS1200 spalanie wyższe ok 0,5l/100 km. Przy jeździe powyżej 120 km/h ciężko zejść poniżej 7 l/100, a więc trzeba przyjąć że jest to ok 7,5 l/100km. Przy emeryckiej jeździe do 120 km/h można zejść do 6l/100 km.
- ochrona przed wiatrem. Jak dla mnie słabo… Zmieniłem szybę na GIVI Airflow, troszę lepiej ale moim zdaniem do ideału jeszcze daleko… Ciężko się schować przed deszczem.
- waga, Mimo że ułomkiem nie jestem to nie raz się nasiłowałem żeby przepchnąć gdzieś to bydle. Trzeba dobrze zaplanować miejsce zaparkowania 😊

+/- - silnik, prowadzenia do bólu poprawny… Nie ma wg mnie efektu wow 😊 Ma się czym odepchnąć, ale nie ma takiego pier…a, żeby powalało. Ja wiem że nie jest to motocykl do takich wygłupów i być może dla niektórych będzie to zaleta, ale po przesiadce z Triumph’a Sprinta czegoś mi brakowało…

Podsumowując, moto bardzo wygodne, łatwo się prowadzi ale z tym idealnym do turystyki bym się nie zapędzał główne ze względu na wysokie spalanie i słabą ochronę przed wiatrem/deszczem.

wojcimierz
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 cze 2021, 13:42
Model VFR: 1200X
Imię: Wojtek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: wojcimierz » sob 12 cze 2021, 22:25

Zgadzając się z przedmówcą dodam tylko że w porównaniu do GS to elektroniki w zasadzie nie ma tu żadnej poza kontrolą trakcji co dla wielu jest plusem. Ten motocykl (VFR1200X) w zasadzie od początku do końca produkcji 2012-2020 w ogóle się nie zmienił. A trzeba pamiętać że bazuje na jeszcze starszej VFR1200F więc przez ponad 10 lat tłukli to samo a konkurencja przez ten czas poszła do przodu. Wszystkie siły zostały rzucone na nową afrykę i to widać porównując te modele pod względem nowinek technicznych. Mimo wszystko uważam że to udane moto i największym plusem oczywiście silnik co jest chyba małym ewenementem w tej klasie moto. Dopiero w zeszłym roku wyszła multistrada V4 (170KM, 240kg), która pokazuje Japończykom jak powinno wyglądać nowożytne turystyczne V4. Dziś CT odchodzi w niepamięć przez nowe EURO5, a Włosi jednak jakoś dali radę :)

redwater
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 wrz 2006, 13:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: redwater » czw 12 sie 2021, 12:04

Koledzy mniejsi wzrostem, założyłem do 1200x "kości" obniżające tył o 3 cm i obniżyłem przednie lagi w półkach o 1,5 cm. Wreszcie nie mam problemów z manewrowaniem na postoju. Ogólnie prowadzenie też jakby lepsze chyba przez obniżenie środka ciężkości, chociaż i tak uważam ze było bardzo ok.
Jeden tylko minus, nie postawie już moto na centralkę, nie wiecie czy centralka z vfr1200F pasuje do X ? W sensie do mocowań w ramie.
M-72
gsxr-750 olejak
vfr 1200x

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: MarcinD » ndz 26 gru 2021, 09:29

Vfr1200f
Regulował ktoś zawory samodzielnie?
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: Żółw 666 » czw 30 gru 2021, 19:20

MarcinD pisze:
ndz 26 gru 2021, 09:29
Vfr1200f
Regulował ktoś zawory samodzielnie?
Hej Marcin!
Do tej pory robiłem regulacje w wielu motorkach, miedzy innymi w Yamaszkach S. Tenere i FJ, czy w Suzuki DL 1000!
Ale tutaj jak dla mnie jest to wyższa szkoła jazdy i na razie nie poodejmuje się tego wyzwania... czytałem tu na Forum, nie pamiętam kto??? ale robił to i dał rade :)
Bez konkretnej "serwisówki" i opisu, może to być ciężka przeprawa!
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: emil » czw 30 gru 2021, 22:21

Peter?

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Model VFR: 1200F
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: VFR 1200 wrażenia z jazdy i wymiana doświadczeń

Post autor: MarcinD » pt 31 gru 2021, 10:02

Nie poprawiłeś mi humoru. Będę próbował odnaleźć wpis o który mówisz oraz przestudiować serwisówkę
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości