mnie już nie wezma ale innym może sie przyda

Wszystko co śmieszne.
Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

mnie już nie wezma ale innym może sie przyda

Post autor: PETER » śr 14 paź 2009, 17:49

Poborowy Jerzy Kowalik
06-400 Ciechanów
ul. Sienkiewicza 7m4

Do:
Naczelnik Sił Zbrojnych RP
Prezydent RP
Aleksander Kwaśniewski
00-071 Warszawa



Wielce Szanowny Panie Prezydencie
Uprzejmie proszę o zwolnienie mnie z zaszczytnego obowiązku pełnienia służby wojskowej ze względu na trudną sytuację rodzinną, w jakiej się znalazłem. A mianowicie: Mam 24 lata i ożeniłem się z wdową w wieku 44 lat. Moja żona ma córkę w wieku 25 lat. Tak się złożyło, że mój ojciec ożenił się z córką mojej żony. Tym samym, mój ojciec stał się moim zięciem, gdyż poślubił moją córkę. W związku z tym, jest ona jednocześnie moją córką i macochą. Mojej żonie i mnie urodził się w styczniu syn. To dziecko jest bratem żony mojego ojca, czyli jego szwagrem. Jednocześnie, będąc bratem mojej macochy jest moim wujkiem. Czyli - mój syn jest moim wujkiem. Żona mojego ojca, czyli moja córka powiła na Wielkanoc chłopczyka, który jest jednocześnie moim bratem, gdyż jest synem mojego ojca, i wnukiem, ponieważ jest synem córki mojej żony. Jestem więc bratem mojego wnuka, a będąc mężem teściowej ojca tego dziecka, pełnię jakby funkcję ojca mojego ojca, pozostając bratem jego syna. Jestem wobec tego własnym dziadkiem.
Dlatego proszę uprzejmie Pana Prezydenta o zwolnienie mnie ze służby wojskowej, gdyż o ile mi wiadomo, prawo nie zezwala powoływać do wojska jednocześnie dziadka, ojca i syna z jednej rodziny. Wierząc w zrozumienie mojej sytuacji przez Pana Prezydenta, pozostaję z poważaniem


Jerzy Kowalik
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » śr 14 paź 2009, 23:07

Już raczej nikomu sie nie przyda.
Teraz to armia rozpaczliwie szuka ochotników:
http://www.youtube.com/watch?v=R3fjAhfw ... re=related
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
jordan23
pisarz
pisarz
Posty: 289
Rejestracja: wt 07 lip 2009, 01:05
Imię: Krzysztof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Reda City POMORSKIE
Kontakt:

Post autor: jordan23 » śr 14 paź 2009, 23:25

elcommendante,
wstęp w tej reklamóvce ,jak do jakiegoś filmu akcji tudzież gry przygodowej :mrgreen: :mrgreen: ,
Vfr Rulezz!!
..DUM SPIRO SPERO !!

Awatar użytkownika
binio
klepacz
klepacz
Posty: 777
Rejestracja: pn 18 maja 2009, 19:52
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Linz, Austria

Post autor: binio » śr 14 paź 2009, 23:54

fajnie te reklamowki wygladaja i trzeba przyznac ze oddaja to co sie dzieje w jednostkach aeromobilnych ;)
elcomendante - armia wcale nie szuka ochotnikow, kryzys dopadl i MON, teraz to ochotnicy szukaja plecow zeby sie do armii dostac bo i warunki i pieniadze calkiem inne niz kiedys... paradoks - ludziom konczacym zetke proponowano zostac na termina i zawodowego to nie chcieli - a teraz ci sami przychodza do kadrowcow i prosza o etat ;)
VTEC? its like a woman running away from a rapist,
makes lots of noise but dont actually get away.

"Whatever you can do or dream you can, begin it. Boldness has genius, power and magic in it!"

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » czw 15 paź 2009, 15:18

Ha ha ha, profesjonalny syf???? takie rzeczy to nie w naszym pięknym kraju.... Ale filmik fajny i pewnie złapie kilku polskich Janków Rambo za serducha :grin:
Miałem możliwośc wyjechac do Hiszpanii na manewry, odmówiłem i siedziałem tydzień w anclu, póżniej dowiedziałem się że wielu z tych co pojechało zrobiło by to samo żeby nie wyjśc na idiotów kiedy po całej linii daliśmy ciała :???:
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

Awatar użytkownika
elco
klepacz
klepacz
Posty: 911
Rejestracja: sob 07 mar 2009, 21:49
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Post autor: elco » czw 15 paź 2009, 22:23

binio - owszem sprawa dzisiaj troche ucichla i o armii slyszy sie coraz mniej. Szeregi sie juz uzupelnily. Przyznam sie tutaj, ze sam powaznie myslalem o akademii wojskowej.
Nie mnie jednak jeszcze calkiem niedawno (2 lata wstecz) nawet na reklamach drogowych mozna bylo zobaczyc dumny napis "zawod zolnierz". Mysle, ze te raklamy mialy swoje uzasadnienie w uzupelnianiu armii zawodowej. Nikt raczej nie wydawalby grubych tysiecy, a nawet milionow na promocje tego zawodu. Tym bardziej wojsko, ktore ma znacznie powazniejsze potrzeby.
"Wystarczy by dobry człowiek nie robił nic a zło zatriumfuje" E.Burke.

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pt 16 paź 2009, 09:08

Może i teraz faktycznie armia będzie lepsza od tej którą pamiętam. Nadterminowi lub zawodowi żołnierze typu: st.szeregowy,kapral, plutonowy itd w góre kończąc na moim dowódcy,to ludzie którzy uciekając przed biedą i bezrobociem zostali żołnierzami z musu a nie z powołania :???: Pamiętam też dobrze ich upośledzone minki kiedy mogli się na kimś poznęcac, sam kiedyś miałem równac drogę czołgową saperką. Może to i nic dziwnego gdyby nie metrowe kawałki asfaltu na niej :grin: Jak już pisałem mało wyniosłem pozytywu z woja i raczej wszystko brałem pół serio..... tekst dowódcy kompanii: wypierd.....jcie z tąd na co chcecie, czym was mniej tym dla mnie lepiej, mówi sam za siebie. Można by byłol pisac i pisac... Kiedyś naprawiłem dowódcy fiata 125p( potocznie kredens) za to w ciągu trzech miesięcy byłem 17 razy w domu i w tym 3 razy na urlopie pięcio dniowym, po tym miałem zwolnienie ze wszystkiego i nikt nie wiedział z jakiego powodu!!!!! Poszedłem do woja z myślą że dostane wycisk a w zamian nauczyłem się kraśc, klnąc i kłamac. POLISH SOLDIERS jak się patrzy ;-) Mam nadzieje że zawodowe wojsko to coś innego co znam i nie jest raczej transformacją starych trepów którzy szukają ciepłej dziupli żeby przeczekac do emerytury.
Robson z 10 BK panc. Świętoszów
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości