PRAWO I BEZPRAWIE

Wszystko co śmieszne.
Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » śr 16 lis 2016, 17:31

https://polskiedrogi-tv.pl/nie-dmucham-bezpodstawnie/
Pewnie niektórzy już to widzieli.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » śr 16 lis 2016, 17:33

Bardziej outlaw
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
krol
Posty: 11
Rejestracja: wt 11 sie 2015, 10:49
Model VFR: 2004Fi RC46
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: krol » czw 17 lis 2016, 10:51

O ile jeszcze się zgodzę co do "rutynowych kontroli" bez dmuchania, które mogą nie mieć podstawy prawnej to jeśli chodzi o promile za fajerą to załamuje mnie postawa ludzi zachwyconych tym, że można się wymigać z dmuchania powołując się na brak podstawy prawnej...

Z całym szacunkiem i przeproszeniem - to jak K**** proaktywnie zdejmować pijanych kierowców z ulic zanim pozabijają dzieci i rodziny "domorosłych prawników"? :shock:
"Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy"

VFR800 2004
Pegaso650 2001
ZR7-S 2001

Gracek_01
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 97
Rejestracja: wt 25 lut 2014, 14:05
Model VFR: 800 Fi RC46, '98
Imię: Gracjan
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: Gracek_01 » czw 17 lis 2016, 12:01

Dokladnie, poza tym każdy policjant gdyby pomyślał, może podać uzasadnienie, że poczuł alkohol lub właśnie takie zachowanie może wskazywać, że ktoś jest pod wpływem.

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » czw 17 lis 2016, 15:36

Ten przypadek i wiele innych, policja zawsze zna prawo , potrafią wjeb... mandat za to że jesteś nieswiadomy. Ja o Policji zdania nigdy nie zmienię.
Nie zapomnę jak kolega zegnal się z vfra bo jeździł bez prawka. Pał... stwierdzając takowe zjawisko wpadł w amok jak jakiś debi... Chciał w kajdanki go zakuc. Niedouczony kiep.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » czw 17 lis 2016, 15:40

Honorowo. W takim miejscu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
krol
Posty: 11
Rejestracja: wt 11 sie 2015, 10:49
Model VFR: 2004Fi RC46
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: krol » pn 21 lis 2016, 09:51

Też miałem przeboje z drogówką i daleko mi od uwielbiania ich ale to inna para kaloszy...

cytując klasyka "Naje**** to do domu..."
"Nie bierz życia na serio - i tak nie wyjdziesz z niego żywy"

VFR800 2004
Pegaso650 2001
ZR7-S 2001

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: Hefajstos » pn 21 lis 2016, 10:26

Faktycznie zapis prawny nie jest moze wyrażony odpowiednio dobrze, ale, jest zawsze ale.
Jak wiadomo , w Polsce jezdzi sie na podwojnym gazie bardzo często, co powoduje zwiększoną ilość wypadków (oczywiście ktoś powie, że po pijanemu jedzie bardziej ostrożniej niż na trzeźwo) ile to razy już słyszeliśmy w tivikach i w radiu oraz czytaliśmy w necie o tym jak pijany morderca (tak należy nazwać rzecz po imieniu) zabija za kółkiem osoby postronne , a on sam wychodzi bez szwanku...

W tym przypadku wyrywkowe kontrole sa jak najbardziej wskazane. Postawa zaprezentowana przez kolesia pokazuje, że daje sie aprobatę do zachowań nieodpowiednich, czyli i picia i jazdy...
chciałbym aby koleś , ktory tak się stawia z uporem maniaka, spotkał się z rodzinami ofiar pijanych za kółkiem i z takim samym uporem im przedstawiał swoją wizję , jaka prezentuje na wideo i niech to zrobi spoglądając prosto w oczy...

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Model VFR: Fi '01
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: KidRackBrawura » pn 21 lis 2016, 18:21

Już to kiedyś tu na forum pisałem. O ile raz na jakiś czas trafi się zwykła bezpodstawna i bezprawna "rutynowa" kontrola, to pal licho. Dać dokument niech sprawdzą, dmuchnąć jak proszą. Problem zaczyna się, kiedy ktoś jest nękany, zatrzymywany regularnie albo traktowany z góry przez gburowatego policmajstra. Dla takich sytuacji nie powinno być litości.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 21 lis 2016, 20:20

Na moje mogą robić tzw.trzeźwy poranek codziennie i stać nawet co 500 m.
Dla mnie to żaden problem otworzyć szybę,dmuchnąć i pojechać dalej.
Najważniejsze żeby tak jak Hefajstos napisał wyeliminować potencjalnych morderców.
Ciekawe czy ten cwaniak z filmiku tak by dyskutował jak by kogoś z jego rodziny na pasach zabił pijany kierowca (czego mu nie życzę).
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: mictom » wt 22 lis 2016, 00:22

U Nas na Podkarpaciu przetrzepali kupę ludzi na trzeźwym poranku, zatrzymano/zabrano 30 prawek, rekordzista miał 3,5 promila. Takich powinni leczyć ołowiem ...

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Model VFR: RC46 Fly ED Green
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: magik » wt 22 lis 2016, 07:02

Bez przesady, mamy jedne z bardziej restrykcyjnych norm jeśli chodzi o picie. Ja bym nie narzekał jakbym mógł walnąć wino do schabu albo piwo do golonki i mógł wrócić na legalu. Jak to jest gdzie indziej...
Po za tym czepiacie się starego sarmackiego zwyczaju że szlachta tylko .j.b.n. wsiadała na koń. To jest wiekowa tradycja tego się nie zapomina. Fakt że koń sam potrafił wrócić do domu a auto nie, ale to już kwestia dekady :-P



PS Także jako że to dział humor proponuję trochę przymknac oko

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » czw 24 lis 2016, 19:14

Ja nie pije wcale, gdybym pił to pewnie zginalbym na zalanie gaźnika, żeby kogoś zatłuc to najprawdopodobniej tych co śpią na swiatłach, zmieniają pas patrząc w lusterko kiedy już jest po fakcie, debili z brykami którzy mają problem z odkreceniem przepustnicy-bo pali dużo, w dupe uprzejmych ktorzy swoją miłością potrafią wszystko poblokować na skrzyżowaniu i taki z nich pożytek, itp itd, JEDNAK NAJWIĘKSZĄ GRUCHE W TYL GLOWY KIEROWAĆ BĘDĘ DO PIESZYCH OCZYWIŚCIE TYCH KTÓRZY NIE UŻYWAJĄ MÓZGU, chodź wcale nie trzeba przy tym myśleć. Mianowicie WPIERDA...IE SIĘ Z UPOREM MANIAKA POD OSTANI POJAZD !!!!! Gdzie przykladowo jedzie ich 5 . Różnica w ich przekroczeniu jezdni to okolo 3s. Chu... im w czachę.
Natomiast temat trzeźwości w filmiku to dla mnie sprawa drugorzędna, nie o to chodzi. A nawaleni to zawsze będą.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: PRAWO I BEZPRAWIE

Post autor: orzeł » czw 24 lis 2016, 19:37

Jadę autem, obwodnica-dość ciasno i gesto bo przecież się pierd...ą a niedługo dojdzie do tego że zamiast 50 będą latać 40, nagle Oznakowani w lusterkach Alfa na kogutach , debil mi coś pokazuje!!! I o co mu chodzi. Po prawej ciężarówka a za i przed auta. Pobocza brak bo przepaść, za moment będę miał skręt w lewo a dwa pasy na wprost garują na czerwonym. I ch..j wie co mam zrobić, czy oni chcą mnie zatrzymać czy mam ich puścić? Nie bardzo mam jak, wreszcie ustapilem im przejazdu bo nastąpiła taka możliwość jeden z nich pojechał dalej, podobno nayebanego ścigają. Ten złamany bardziej do mnie z pretensjami że niby blokuje przejazd pojazdowi u przywilejowanemu i że mandat 100.ziko Ja w debilnej niewiedzy przyjalem na klatę. Nie znalem się na takim przepisie. Mam pecha -przyroda. Od tamtej pory douczam się z przepisów.
Ich .q.w.... nie zapomnę długo jeszcze. Nie mam do wszystkich takiego podejścia bo niektórzy są normalni. Zauważyłem że im mniej ma nasrane na pagonie tym wiekszy zyeb.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości