Podnośnik motocyklowy typu "ABBA Sky Lift" jednomasztowy

Awatar użytkownika
martinpl
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 12:32
Model VFR: RC24
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Podnośnik motocyklowy typu "ABBA Sky Lift" jednomasztowy

Post autor: martinpl » pn 26 lis 2018, 08:11

Podnośnik motocyklowy wzorowany na "ABBA Sky Lift" wersja wzmocniona i uproszczona.

Poprzednie mojego moto wymagało trochę pracy, nie miało centralki, więc wpadłem na pomysł kupna podnośnika. Spodobał mi się abby skylift jednak cena blisko 3000zł ostudziła zapał. Znalazłem człowieka, który robi w Polsce podnośniki na ten wzór, jednak dalej cena 1500zł była zbyt wysoka. Zdecydowałem się sam zbudować podnośnik, wziąłem wymiary z oryginalnego sky lifta, wzmocniłem stosując grubsze profile, uprościłem stosując ręczny podnośnik zamiast hydraulicznego, czy usunąłem łożyskowanie masztu.

Profile wykorzystane do budowy podnośnika to 50x50mm ścianka 4mm i 40x40mm ścianka 4mm (profile pancerne, myślę że można byłoby dać cieńsze, spokojnie wytrzymuje około 340kg, cięższego moto nie mam żeby sprawdzić).

Pospawałem wszystko i z powodzeniem używałem przez ponad 2 lata. Sprzedałem jednak tamten motocykl, nowy nie wymaga tyle serwisu, posiada centralkę, więc podnośnik jest mi już zbędny.

Ma możliwość podnoszenia samego przodu, samego tyłu, lub całego motocykla w poziomie.
Bardzo wygodny do serwisowania, można też używać do zimowania motocykla, koła nie dotykają ziemi, zawieszenie jest odprężone itp.

W zestawie są adaptery do Hondy VFR, mogę dorobić pod dowolny inny motocykl w cenie, po prostu podaj średnicę (ew. kształt) otworu śruby wahacza.

Wysyłka raczej nie wchodzi w grę ze względu na wagę podnośnika, preferowany odbiór osobisty - dzwoń dogadamy się.

No i najważniejsze, cena. Chce odzyskać pieniądze włożone w materiał i budowę, stąd cena tylko 500zł. Mogę zbudować na zamówienie kolejny w dowolnej konfiguracji, cena zaczyna się od około 700zł, lub wersja z siłownikiem hydraulicznym, cena od około 950zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
martinpl
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 12:32
Model VFR: RC24
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Podnośnik motocyklowy typu "ABBA Sky Lift" jednomasztowy

Post autor: martinpl » czw 29 lis 2018, 09:40

Panowie cena spada do 400zł, muszę zwolnić miejsce na zimę w garażu.
Pisz a na pewno się dogadamy ;)

Awatar użytkownika
martinpl
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: śr 05 lis 2014, 12:32
Model VFR: RC24
Imię: Marcin
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Podnośnik motocyklowy typu "ABBA Sky Lift" jednomasztowy

Post autor: martinpl » czw 13 gru 2018, 15:19

Sprzedany!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości