Honda VFR 800FI ’99

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » ndz 30 lip 2023, 22:17

Słuchajcie, po długim namyśle przyszedł czas na zmiany… :(

Mój Fistaszek leci na sprzedaż. Motocykl zadbany i bardzo doinwestowany, pod stałą „opieką” Gregorego z forum. Dokładne informacje w ogłoszeniu:
https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quad ... FHzf9.html

FOTO:
VFR800FI.jpeg
CENA: 10500zł, dla Was jestem otwarty na negocjacje. Myślę, że się dogadamy - zawsze to inaczej jeśli ma
się świadomość, że maszyna ma trafić w ręce pasjonata ;)

Kilka słów o powodzie sprzedaży:
Fistaszek kupiony z zamiarem uprawiania turystyki po Polsce, serwisowany w taki sposób by zawsze dowiózł z powrotem do domu. Jednak życie jak zwykle zweryfikowało plany - w pierwszym sezonie fajnie się wjeździłem w sprzęt, ale drugi spędziłem już na wykańczaniu domu, a w tym roku powitałem syna i finalnie z turystyki zostały mi grzeczne dojazdy do pracy :D Przy moich gabarytach (185cm) to ten motocykl mi się w tym nie sprawdza - przy jednostajnej jeździe drętwieją mi stopy i dłonke, a szybsza jazda nie wchodzi teraz w grę. Próbowałem regulować ułożenie dźwigni zmiany biegów i hamulca nożnego, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, stąd decyzja o sprzedaży i poszukiwaniach czegoś wygodniejszego do przepisowej jazdy.

Szkoda, że tak się kończy moja przygoda z nim, bo zainwestowałem w niego sporo kasy, ale skoro obecny sposób użytkowania mnie męczy, to nie widzę innej możliwości jak zmienić narzędzie do realizacji hobby. Wierzę, że nowemu właścicielowi sprawi jeszcze sporo frajdy ;)

W razie pytań jestem do dyspozycji ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 495
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: diimon » pn 31 lip 2023, 19:47

Ja tam nie wiem ale się dobrze zastanów bo co lepszego kupisz? Jeszcze można kiere podnieść albo zmienić na turystyczną, gdzieś na netach widziałem zapożyczone sety z regulacją z innej Hondy, kanapę można przerobić.....

Easypeter
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: ndz 09 kwie 2023, 20:04
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Honda VFR 800FI ’99

Post autor: Easypeter » pn 31 lip 2023, 21:46

diimon pisze:Ja tam nie wiem ale się dobrze zastanów bo co lepszego kupisz? Jeszcze można kiere podnieść albo zmienić na turystyczną, gdzieś na netach widziałem zapożyczone sety z regulacją z innej Hondy, kanapę można przerobić.....
Wydaje mi się, że kolega kleszcz już pewnie się nie rozmyśli.
Będzie mu brakowało świstu tej v4 :)
Co w planach? Jakiś Adv? Enduro?
Życzę udanej sprzedaży!
Ostatnio zmieniony pn 31 lip 2023, 21:46 przez Easypeter, łącznie zmieniany 2 razy.

Easypeter
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: ndz 09 kwie 2023, 20:04
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: Easypeter » pn 31 lip 2023, 21:55

Kolego Kleszczu,

Co w planach jakieś Adventure? Enduro?

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » pn 31 lip 2023, 22:28

W trasy nic lepszego - bawi niesamowicie, ale do miasta myślę tak…

Zgoda, myślałem o modyfikacjach. Tylko, że to znowu jest szukanie i próbowanie: może to pomoże, może tamto zadziała… teraz mam naprawdę mało czasu na grzebanie, sam widziałeś ile mi zajęła regulacja czujnika światła stopu :confused

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: emil » pn 31 lip 2023, 22:44

Nie dupc, ja fujarą robię srednio po 400km w sezonie, w tym 460 :D ale mam od chyba 2015 (albo 14?) i wiem, że jak sprzedam, to potem ciężko będzie coś sensownego znaleźć i to od nowa zrobić pod siebie, bo wtedy to dopiero trzeba mieć czasu.. Ale nad morzem, w Biesach była, potem to już tylko dookola komina i to rzadko jak widać, opony mam te, co założyłem po zakupie :lol: za to wiem co mam, rozrząd robiony chyba 2 albo 3 lata wstecz, z zaworami, nie leżała przez te lata, to po co się pozbywać, na tym się nie zarobi.

Jak nie musisz, nie sprzedawaj.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 495
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: diimon » wt 01 sie 2023, 07:13

O to to to Emil dobrze gada, ja też mało jeżdżę, ale sprzedać nie ma opcji bo nie kupię nic lepszego i dobrze o tym wiem zwłaszcza jak maszyna odrobiona. A żeby grzecznie jeździć do pracy jak napisałeś to chyba autobusem :D

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » śr 02 sie 2023, 07:49

No nie wiem Panowie co mam Wam powiedzieć :) ja to wszystko wziąłem pod uwagę. Jest to maszyna wyjątkowa, ale stara. Będzie wymagać coraz więcej uwagi, a ja widzę, że przez kilka lat jej tego nie zapewnię - a korzystać z dwóch kółek by się chciało.

Easypeter, nic z tych rzeczy :) myślałem nad jakimś nowym nakedem do 30tys., ale raz, że wszystko poszło do góry, a dwa, że ciasne robią te mniejsze pojemności :confused trochę ponad budżetem jest SV650 więc jeśli nie trafi się nic młodego z drugiej ręki to może na tym się skończy.

Z drugiej strony cena za fistaszka nie jest atrakcyjna, raczej „uczciwa”, więc plany znowu mogą ulec zmianie :)

Awatar użytkownika
december74
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: sob 14 wrz 2013, 18:17
Imię: Tomek
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Koźmina Wielkopolskiego

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: december74 » ndz 06 sie 2023, 11:52

Emil dobrze gada. Miałem już też kilka maszyn, każdą po zakupie trzeba przejrzeć, poprawić doposażyć. Średnio pół roku na takie pierdółki mi schodzi. A czy kupisz młodszą, czy starszą zawsze będzie coś do podłubania pod siebie. Emil pewnie ma Yamaszkę w podobnym wieku co moja, bo też mam a i latka swoje już mają, ale zmieniać nie zamierzam, bo wg mnie kupując młodszy połechcę tylko swoje ego, że latam młodziutkim sprzętem. A jak już masz sprawdzony to tylko lać, lać i latać. Oczywiście w granicach rozsądku, bo mandaty drogie.
No chyba, że rzeczywiście doskwiera Ci pozycja tak mocno pozycja na Hondzie i nie dajesz już rady.
Był Romet Ogar 205 (zima nie była mi straszna - za gówniarza)
Był chińczyk (złe wspomnienia)
Była ETZ Mz 250 (mieszane uczucia)
Była VFR 750 RC36II (zakochałem się)
Była VFR 800 V-tec (straciłem rozum) - i sprzedałem :roll:
Jest Yamaha FJR 1300 (ale nadal mam 18 lat) :biggrin
:lol: :lol: :lol:

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » czw 17 sie 2023, 17:31

No, ta pozycja to jednak nie moja bajka. Byłem nią w poniedziałek w Krakowie, ode mnie to jakieś 60km w jedną stronę. Od połowy trasy walczyłem z drętwieniem. W pierwszym sezonie już tak miałem, ale liczyłem, że ciało się przyzwyczai i samo przejdzie, ale nic z tego.

Dodatkowo coś mi ją zaczęło znosić na prawo - jest tu na forum temat o tym, mogą to być te stare opony, ale i łożysko tylnego wahacza, albo jeszcze coś innego (przednie zawieszenie remontowane dwa lata temu). Naprawdę nie chce mi się już do niej dokładać i zastanawiać co za chwilę będzie znowu do zrobienia…

Cena systematycznie idzie w dół, na dziś 8900zł.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 495
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: diimon » czw 17 sie 2023, 19:18

Może głupio napiszę ale w jakich butach jeździsz? Niedawno do kolegi podjechałem w butach roboczych to mnie popier chciało, a w motocyklowych po 400 km nie czuje że jechałem. Znoszenie na prawo... W serwisówce jest napisane jak sprawdzić luzy, nic odkręcać nie musisz.

GrześT
klepacz
klepacz
Posty: 510
Rejestracja: pt 14 lut 2014, 21:13
Imię: Grzegorz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: GrześT » pt 18 sie 2023, 06:45

Wydaje mi się że kolega już podjął decyzję o sprzedaży i nic już tego nie jest wstanie zmienić.
Co do motocykla to fajny sprzecior i następny właściciel będzie zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam 👊👍
VFR 800fi :D
Motocykle okresu Prl :biggrin

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » pt 08 wrz 2023, 16:06

Buty motocyklowe krótkie, gruba sztywna podeszwa ;)

Temat do zamknięcia - Fistaszek pojechał do Krakowa. Myślę, że trafił w dobre ręce. Kupiec okazał się pasjonatem tego modelu, dużo o nim wiedział i wiele, wiele na takim modelu w przeszłości nałykał kilometrów. Wygląda na to, że trochę ta Honda zobaczy świata ;)

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 495
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: diimon » pt 08 wrz 2023, 18:31

To teraz w drugą stronę - coś już na oku?

kleszcz08
bywalec
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: śr 19 maja 2021, 23:47
Imię: Dawid
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SBI

Re: Honda VFR 800FI ’99

Post autor: kleszcz08 » ndz 24 wrz 2023, 08:24

Tak :) z racji tego, że nie mam teraz możliwości by dłubać przy maszynie to postanowiłem poszukać czegoś z nowych motocykli - nie chcę kolejny raz odkrywać kto czego zaniedbał przy moto.. :/

Wymagania: wygodna pozycja do spokojnej jazdy, silnik niezachęcający do szaleństw, dostępny akcesoryjny kufer (na szybkie zakupy po drodze) i, z racji moich gabarytów, żebym nie wyglądał na nim jak na psie :P

Przez wakacje objeździłem Suzuki SV650, GSX-8S i Triumpha Tridenta. Pierwszy i ostatni za ciasne na mnie, a 8S jest prawie idealny, ale nie zbyt wielu kufrów do niego (tylko Hepco&Becker póki co) i wychodzi ponad założony budżet. Honda, Yamaha i Kawasaki - tam od razu na przymiarce wychodziło, że ciasne motocykle.

Niespodziewanie trafiłem na jazdy testowe Royal Enfielda. Przejechałem się Scramem 411 i okazał się tym, czego szukam. Jedyny minus to silnik - mało tego momentu. Do startu spod świateł wystarcza, ale wyprzedzanie to już trzeba zaplanować jak w samochodzie. Z drugiej strony zamierzam jeździć rozważniej więc może nie odczuję tego problemu. No i duużo poniżej budżetu ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tycu i 37 gości