RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: emil » czw 23 sty 2020, 00:02

A po co mu obcięto tylne nadkole - więc jaki to oryginał? Napęd przy tym przebiegu i nie katowaniu powinien być fabryczny, nie? A ten nit na prawej tarczy jest inny niż reszta, czy tylko tak na focie widać? Daj zdjęcia detali ale w lepszej rozdzielczości, to coć więcej się znajdzie, lewy bok i licznik są jakieś brzydkie, że fot nie ma?

Pytam autora, bo wlazłeś na to forum i pierwsze co to giełda, a nie jesteś handlarzem i chyba myślisz, że łykamy takie historie jak łabędzie. Do domu jak ktoś Ci włazi, to od razu idzie na popas, czy się pierw przywita?

Wytarcia na setach to kolejny argument do podważenia przebiegu, ale dokumentować sobie możesz co chcesz.

MKG
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 sty 2020, 20:47
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MKG » czw 23 sty 2020, 02:05

kusy2 pisze:
śr 22 sty 2020, 14:44
MKG pisze:
wt 21 sty 2020, 21:54
Posiadam komplet dokumentów potwierdzających autentyczność.
W takim razie pokaż nam niedowiarką i ewentualnie zainteresowanym czym potwierdzasz tą autentyczność.
Zacznę od tego, że piszemy poprawnie niedowiarkom.
Jak dotąd jako pierwszy próbowałeś znaleźć wadę sugerując uszkodzony dekiel co wywołało lawinę śmiechu. Udowodniłem Ci już raz. Widzę, że masz 3 motocykle na stanie i nie widzę w Tobie potencjalnego zainteresowanego tylko osobę, która próbuje doszukać się niezgodności między stanem faktycznym a opisem. Jeśli jesteś zainteresowany, przyjedź, sprawdź, przejedź się i dopiero oceniaj, wyciągaj wnioski.

MKG
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 sty 2020, 20:47
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MKG » czw 23 sty 2020, 02:48

emil pisze:
czw 23 sty 2020, 00:02
A po co mu obcięto tylne nadkole - więc jaki to oryginał? Napęd przy tym przebiegu i nie katowaniu powinien być fabryczny, nie? A ten nit na prawej tarczy jest inny niż reszta, czy tylko tak na focie widać? Daj zdjęcia detali ale w lepszej rozdzielczości, to coć więcej się znajdzie, lewy bok i licznik są jakieś brzydkie, że fot nie ma?

Pytam autora, bo wlazłeś na to forum i pierwsze co to giełda, a nie jesteś handlarzem i chyba myślisz, że łykamy takie historie jak łabędzie. Do domu jak ktoś Ci włazi, to od razu idzie na popas, czy się pierw przywita?

Wytarcia na setach to kolejny argument do podważenia przebiegu, ale dokumentować sobie możesz co chcesz.
Emil, stary wyjadaczu...dzięki, ze nauczyłeś mnie kultury 😉
Nie wiem jakie panują zasady na forach, nie wiedziałem, że to Twój dom ale idąc tym tokiem myślenia to również mój dom, jestem właścicielem i użytkownikiem Hondy VFR i dotąd uważałem, że ludzie mający podobną pasje i zamiłowanie do modelu się jednoczą a nie tylko hejtują. Nie wiedziałem również, że spotkam takiego experta, który na podstawie kilku zdjęć jest w stanie ocenić aktualny przebieg motocykla i oryginalność.
Nie tylko ocenia stan techniczny ale wie na 100%, że handluje motocyklami. Kolejny raz muszę coś udowadniać. Jak wyślę Ci lewy bok, licznik i pokaże, że nie sprzedaje tego motocykla w celach zarobkowych a tym bardziej nie zajmuje się tym na codzień to zrobisz przelew i go kupisz? Nie sądzę. Nie chcesz, nie oglądaj, nie kupuj, nie oceniaj. Wydawało mi się, ze umieściłem post w odpowiednim miejscu, giełda. Chce go sprzedać, Ty go nie chcesz kupić, nie marnujmy sobie nawzajem czasu.

adamsssON
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 23 gru 2019, 23:51
Model VFR: 800 rc46
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: adamsssON » czw 23 sty 2020, 06:42

Kolego MKG, Emil ma rację na każdym forum jak ktoś zaczyna rozmowę A zwłaszcza chce coś sprzedać to wypadało by się przywitać. Co do setów to tak jak z mieszkiem i kierą w aucie 😉
Er5, Diversion 600, Bobber GS 400, Honda cr125, RC46

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: emil » czw 23 sty 2020, 08:25

MKG - nie chcesz uczestniczyć w tym forum? To zamykam temat i się pakuj :-). Nie widzę w Tobie potencjalnego użytkownika tego forum, a jedynie handlarza, więc pohamuj swoje komentarze.

Piszesz o oryginale z obciętą dupą ludziom, którzy o tych sprzętach tu 15 lat gadają i na co liczysz? Taki kit to wciskaj na alegro, a jeśli próbujesz go przemycić na to forum, licz się z odpowiednią oceną.

Dalej pytam, co z napędem, bo przy takim przebiegu to powinien być wraz z zębatkami oryginał.. Zdjęcia zamieść w temacie, masz rację - zakupem nie jestem zainteresowany, ale są wątpliwości więc je rozwiej. Żeby potem ktoś się nie żalił, że kupił moto "z forum vfr" i wyszedł z tego ulep.

Kultury Cię uczyć nie będę, to nie moja rola. To, że o czymś nie wiesz świadczy o Tobie, nie o mnie.

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Model VFR: kiedyś RC36II ...
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: zip_77 » czw 23 sty 2020, 10:11

Trzask prask i czar prysł ;)

No cóż ja również nie jestem zainteresowany zakupem tego motocykla a mimo to coś napiszę mniej o motocyklu a więcej o "ogłoszeniu" :) ... Takie opisy po prostu drażnią ludzi nikt nie lubi mieć coś wciskane na siłę, "pewniki" mimo że odczucia ma inne ... Takie teksty powodują że każdy staje się bardziej wyczulony na takie oferty. Nikt nie lubi "być walony w rogi" dlatego wielu decyduje się na komentarz czy ocenę mimo braku zainteresowania zakupem. Teksty o" komplecie dokumentów potwierdzające autentyczność" i późniejszy braku sensownej odpowiedzi na konkretne pytanie o te dowody, to też słabe ...
Wrzuciłby Kolega normalne ogłoszenie, kto zainteresowany umówiłby się na oględziny i obejrzałby i sam by się przekonał czy ta VFR-a to faktycznie "rarytas" jak w temacie czy zwykła rynkowa oferta mniej lub bardziej zadbana.

PS. O zasadach forumowych krótko ... niektórzy przychodzą tu sprzedać coś tematycznego bo uważają że łatwiej się sprzeda i tyle.
Może skoro to nie mile widziane zrobić tak że giełda forumowa dostępna dla "faktycznych forumowiczów" po spełnieniu pewnych kryteriów (?)
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Model VFR: RC46 01 + RC12CX650E
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: ZioLek-82- » czw 23 sty 2020, 11:26

dla mnie obcięty tył(błotnik)oznacza jedno - latanie na gumie =) bo po co obcinać??.....
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

MKG
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 sty 2020, 20:47
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MKG » czw 23 sty 2020, 12:49

Panowie, jesteście znawcami, zjedliście zęby na VFR’ach.
Proszę Was aby ktoś mi wytłumaczył gdzie jest ta dupa obcięta?
Szczerze, nie wiem ocb, wiec pytam serio i proszę Was o merytoryczne odpowiedzi. Jeden z kolegów rozpoczął ten wątek, wiec liczę, że się do tego odniesie.
Był wątek lewej strony, zegarów, załączam foty, również ten tył „obcięty”, który latał na jednym kole. Pokażcie mi jak to powinno wyglądać w oryginale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: emil » czw 23 sty 2020, 13:06

To, na czym trzyma się rejestracja - normalnie jest tam plastikowe nadkole, dłuższe niz to co masz. Nadkole jest jednym elementem, od amora do rejestracji. A ktoś mówił, że oryginał. Ta blacha na tablicę oryginalna nie jest.
Zegar pasuje do rocznika, to zapewne wiesz. Pasowanie lewego boku do czachy średnie.

Obrazek

MKG
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 sty 2020, 20:47
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MKG » czw 23 sty 2020, 14:51

emil pisze:
czw 23 sty 2020, 13:06
To, na czym trzyma się rejestracja - normalnie jest tam plastikowe nadkole, dłuższe niz to co masz. Nadkole jest jednym elementem, od amora do rejestracji. A ktoś mówił, że oryginał. Ta blacha na tablicę oryginalna nie jest.
Zegar pasuje do rocznika, to zapewne wiesz. Pasowanie lewego boku do czachy średnie.

Obrazek
Ok, czaje, dzięki za opinie i wyjaśnienie.
Jeśli chodzi o samą Hondę, która jest do sprzedania.
Nadal podtrzymuję, że jest to wyjątkowy egzemplarz, bez wkładu finansowego, ze świeżymi oponami, klockami itd., w rzadko dostępnym kolorze co może być jedynie atutem a nie wadą.
Całkowicie gotowy do sezonu.
Takiego kupiłem jak na zdjęciach, nic przed wami nie ukrywam, technicznie jest to stan idealny, mam porównanie i nie jest to oparte tylko na mojej opinii tylko ludzi, którzy podobnie jak Wy znają doskonale temat VFR, sami posiadają takie w garażu.
W sezonie 2 byłem na wymianie oleju w innym serwisie niż moto Rakowski, zdanie o tym sprzęcie również wyrazili jak wyżej w treści. Nie przekonuje na siłę, wady w każdym sprzęcie znajdziemy jeśli chcemy ale widzę i wiem co jest na rynku wtórnym do kupienia a to moto reprezentuje sobą więcej niż aktualne oferty.

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Model VFR: RC46 01 + RC12CX650E
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: ZioLek-82- » czw 23 sty 2020, 15:24

a przepraszam ...obcięty tył nie jest ale wymieniony(tzn jakoś zmieniony) ;) czy tam jakoś doczepiony
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

Awatar użytkownika
kusy2
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 80
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 20:44
Model VFR: 800 fi
Imię: Mariusz
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: kusy2 » czw 23 sty 2020, 15:27

MKG pisze:
wt 21 sty 2020, 21:54
Posiadam komplet dokumentów potwierdzających autentyczność.

Zacznę od tego, że piszemy poprawnie niedowiarkom.
Jak dotąd jako pierwszy próbowałeś znaleźć wadę sugerując uszkodzony dekiel co wywołało lawinę śmiechu.
Odpowiedz Mi skoro jesteś takim "Miodkiem",dlaczego nie zauważyłeś na końcu mojego zdania znaku zapytania? To nie było stwierdzenie,tylko pytanie do Ciebie.Zdjęcia wyglądają jakby był porysowany.Lawinę śmiechu to wywołało Twoje ogłoszenie.Nadal czekam na potwierdzenie przebiegu i historii.Coś jednak Mi się wydaje,że Twoim potwierdzeniem są słowa Pana Zdzisia z warsztatu.Niestety,ale wiarygodność tego warsztatu już ktoś wcześniej podważył.Ja nie jestem zainteresowany,ale Mój kolega jest. Chociaż bardziej bym określił "był". Śledzi ten wątek i powoli zaczął dochodzić do wniosku,cytuję Jego słowa.."próbujesz ożenić coś co Tobie ktoś ożenił".Na co Ty liczyłeś? Że na forum VFR sprzedaż bajeczkę i nikt nie zareaguje.
Ostatnio zmieniony czw 23 sty 2020, 16:14 przez kusy2, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest żółtek 800 fi,oraz K1300GT

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: emil » czw 23 sty 2020, 15:57

Zip - jest wymóg min. 3 postów, mógłbym go zastosować, ale po sprzedaży to ogłoszenie i tak zniknie wraz z obecnymi wpisami.
viewtopic.php?p=298345#p298345 pkt.6

Co do ogłoszenia - rarytasy to się trafiają, ale wtedy cena naprawdę jest adekwatna, tu nie ma co przesadzać :)
Tył jest obcięty i dołożona blacha z uchwytami na kierunki. Widywałem już takie patenty.

MKG - co z nitem na prawej tarczy i napędem?

MarekKaa
bywalec
bywalec
Posty: 44
Rejestracja: wt 13 sie 2019, 13:32
Model VFR: 800fi 2001
Imię: Marek
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MarekKaa » czw 23 sty 2020, 16:19

Kurna, że ja Was nie znałem jak kupowałem swoją strzałę. Ale może to lepiej bo bym do dziś się zastanawiał czy to na pewno to ;)

MKG
Posty: 16
Rejestracja: wt 21 sty 2020, 20:47
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: RARYTAS! Honda VFR 800Fi Rok 2001, 32000km

Post autor: MKG » czw 23 sty 2020, 17:11

emil - nie wiem co z tym nitem na prawej tarczy i napędem.
Będę w garażu to zrobię może jakieś zbliżenia i na pewno podpowiesz co to może znaczyć i dlaczego, teorii może być wiele.
Dla mnie w momencie zakupu to nic nie oznaczało a oglądając ich trochę przed zakupem tutaj nie było żadnych uwag.
Odpowiedzcie tez sobie na 1 pytanie:
Myślicie, ze kupiłbym najdroższy wówczas egzemplarz na rynku nie badając wcześniej innych i wkładał dodatkowe pieniądze w opony, klocki itd? 😊
Dla mnie stan techniczny jest bardzo ważny, tutaj w momencie zakupu i obecnie nie ma się do czego przyczepić.
Kończę już dyskusje, jeśli ktoś będzie zainteresowany to niech się odzywa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości