VFR 800fi 2001r.

lukaszarts
bywalec
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wt 24 lut 2015, 17:03
Model VFR: VFR 800 fi 2002r.
Imię: Łukasz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Warszawy

VFR 800fi 2001r.

Post autor: lukaszarts » sob 27 lip 2019, 11:12

Cześć wam!

Mam do sprzedania moją Honda VFR 800fi 2001r. ale może zanim przejdę do konkretów na temat motocykla, przedstawię jego krótką historię.

Motocykl zakupiłem w Łodzi 17.03.2015r. od osoby prywatnej. Równie dobrego zapaleńca na temat motocykli co ja. Sam swój pierwszy motocykl (Suzuki gs500) kupiłem na swoją osiemnastkę za zaoszczędzone pieniądze.

Wracając do Hondy VFR 800fi. Sprzedawca po pół roku od zakupienia jej zapytał, czy nie chcę mu z powrotem odsprzedać ze względu na to, że świetnie mu się go prowadziło a CBR600 która obecnie ma „to już nie jest to”. Oczywiście odmówiłem, ale miałem już pewność, że motocykl wart był swojej ceny.

Film: https://youtu.be/QsLmBAG27eE

Raz miałem z nim niemiłą przygodę, kiedy kierowca samochodu mnie nie zauważył i zajechał mi lekko drogę drogę i uderzyłem w prawe lusterko samochodu (jeżeli potrzeba, mam zdjęcia po wypadku). Wszystkie mankamenty (już zaspawane): widać na zdjęciach. Brakuje tylko pomalowania - mogę dać świetny kontakt do osoby która go pięknie pomaluje w Łodzi. Po wypadku Stwierdziłem, że to dobry moment na zmianę kierunkowskazów i lusterek, które moim zdaniem psują cały wygląd motocykla. Zostały zamontowane lusterka barracuda street z kierunkowskazami za 600zł. Świetnie sprawdzają się w korkach ponieważ znajdują się wyżej i kierowcy od razu widzą kierunkowskaz, zamiast z boku i nisko jak jest w oryginale. Oryginalny jeden stary kierunkowskaz sprzedałem (na tym forum) a drugi oczywiście po wypadku był zniszczony. Lusterka też już sprzedane na forum vfr-oc. Elektryka jest wykonana profesjonalnie a łączenia kabli zrobione na kostkach gdzie można je odpinać. Jest to wygodne przy zdejmowaniu plastików np do wymiany żarówek itp.

Dodatkowo jako gratis dołączam oryginalny wydech. Założony jest wydech blueflame, który bez problemu przechodzi przegląd. Sam ostatnio poprosiłem przy przeglądzie aby sprawdzili ilość decybeli - jest dokładnie na styk jak trzeba (około 93db). Wartość wydechu około 700zł. Dodatkowo proszę przyjrzeć się rurom przy wydechu. Tak zadbanych i zabezpieczonych nie znajdziecie na żadnej aukcji. Na motocyklu kompletny brak korozji czy rdzy.

Może i ktoś pomyśli, że głupio zrobiłem, ale przed wystawieniem oddałem go do mechanika aby przygotował motocykl do sprzedaży. Jeżdzę motocyklami od młodziaka, więc nie chcę mieć nikogo na sumieniu a wiem jak ciężko kupić porządną sztukę. Wymienione zostało:

Całe przednie zawieszenie(stare oddam przy sprzedaży), czyli:

rury nośne 2x 41x628mm
zabezpieczenie przedniego zawieszenia
olej do zawieszenia Motul 10w
uszczelniacze TOURMAX FSD-009
Dodatkowo wymienione zostały:

klocki hamulcowe tył FERODO
klocki hamulcowe przód Lucas
płyn hamulcowy Bosch
W sumie za powyższy przegląd zapłaciłem 06.03.2019 dokładnie 1684zł Na co dołączam fakturę przy sprzedaży.

Dodatkowo pod koniec tamtego sezonu wymieniony płyn chłodniczy + odpowietrzenie. Oczywiście olej i filtr. Spokojnie można przejechać jeszcze kilka tys. ponieważ od tamtej pory motocykl stoi w garażu i się kurzy.

Motocykl ma od 2 lat zamontowany żelowy akumulator Yuasa za 200zł wyjmowany co zimę. Zamontowane są też gmole, zamówione u osoby z forum vfr-oc. Mega przydatne przy jakiejś parkingówce czy przy wspomnianej wyżej stłuczce.

Podsumowując:

wymieniony olej + filtr
wymieniony płyn chłodniczy + odpowietrzenie
wymieniony komplet przedniego zawieszenia + stare rury nośne w prezencie
zamontowany wydech blueflame + stary w prezencie
zabezpieczone rury wydechowe
zamontowane lusterka z kierunkowskazami barracudy
żelowy akumulator
zamontowane gmole od lasoocha ;)

Rocznik 2001 - jeszcze ten na łańcuchu. Końcówka serii. Wersja z ABS.

Przebieg: 71 tys. i czasami rośnie

Zakupiony 17.03.2015r.

Ubezpieczenie do 30.03.2020r.

Przegląd do 22.06.2020r.

Do wymiany tylna oponka - już jej mało zostało.

Ostatnio śmigałem po powyższych wymianach, jeździ pięknie ;) a przy hamowaniu staje dęba :)

Tanio nie oddam, bo za 9.200 tys. do lekkiej negocjacji. Jestem pewien tego co sprzedaję i uważam, że tak powinien wyglądać motocykl z przysłowiowym: „zero wkładu, przygotowany do sezonu”. Nie jakieś wymiany oleju i filtru za 180zł. To nie perpetum mobile i trzeba sporo włożyć aby maszyna była bezpieczna.

Do obejrzenia codziennie wieczorem w Wołominie. Na życzenie mam jeszcze mnóstwo dodatkowych zdjęć.

Tel.: 501-944-854 Jak coś to z forumowiczami mogę się dogadać w sprawie sprzedaży ;)

Powód sprzedaży? Chcę szybko wprowadzić się do nowego mieszkania i czas skupić się na samochodzie ;)

Jak macie jakieś pytania to śmiało piszcie, może jakieś zalecenia do sprzedaży/wszystkie info na wagę złota :)

Kufry, torby, uchwyt na nawigację i blokady antykradzieżowe nie wliczają się w cenę motocykla, ale chętnie za dodatkową opłatą je sprzedam, ale to też chyba chce sprzedać, wiec pytać zainteresowani.

Aukcja pod linkiem: https://allegro.pl/ogloszenie/vfr-800fi ... 8236436688
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
Posty: 15
Rejestracja: ndz 11 mar 2012, 14:51
Imię: Wiesiek
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik

Re: VFR 800fi 2001r.

Post autor: wiesiek3d » sob 27 lip 2019, 19:37

Hmmm na łańcuchu ?
Raczej ostatni rok na kołach zębatych.
Romet Pegaz - CZ350 - ETZ250 - GS500 - CB750SF - VFR800FI - GSXR1000 - CBF600SA - VFR800FI - CB600FS - ST1100 - FZS100

Awatar użytkownika
antek
pisarz
pisarz
Posty: 323
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 23:18
Model VFR: RC 46 FI
Imię: Andrzej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno

Re: VFR 800fi 2001r.

Post autor: antek » ndz 28 lip 2019, 00:47

Opis prawie konkretny ,prawie bo - jaki łańcuch masz na myśli ? no i gdzieś ty tam ABS znalazł ? Popraw sobie ogłoszenie i będzie git . Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu…

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości