Stawianie na koło z dwójki, czy to jest mozliwe??

Jazda na gumie i inne Stoppie.
Awatar użytkownika
SzeFu
bywalec
bywalec
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 23:24
Model VFR: Fajera sc28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTb

Post autor: SzeFu » czw 13 mar 2008, 15:57

siedlar pisze:No niby tak, tylko jak utrzymać na jedynce kiedy motocykl leci cały czas do przodu i przecież musisz dodawać gazu żeby go utrzymać w powietrzu aż dojdze do końca obrotów.No wydaje mi sie że wbicie kolejnego biegu byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem , co nie jest takie łatwe jak sie wydaje, bo juz próbowałem, ale cóż trzeba dalej próbować lub zmienić zębatke czego raczej nie chcę robić.Ale dziękuje wszystkim za podpowiedzi
Podnos wyzej kolo, im wyzej tym blizej balansu i dalej jedziesz i nie potrzebujesz wkrecac na obroty. Jesli stawiasz na siedzaco i po podniesienu kola widzisz droge nad zegarami to przod jest za nisko, zegary musza zaslaniac ci widok wtedy bedzie ok. Ewentualnie na stojoaco stawiaj ale to juz o tym gadaj z Luke'iem albo Fabiq'iem bo ja to nie potrafie na stojaco bo sie boje :P w zasadzie na siedzaco te nie potrafie hehe
A i jeszcze jedno! Nie kładz sie na baku(czeste jak ktos sie uczy gumowac) tylko staraj sie byc wyprostowany/odchylac do tylu.
PS. nie obij sobie plecow tym zaslanieniem drogi zegarami ;)
Bo maneta jest od tego aby krecic nia na całego - Yoghurty PTb
Nawet kobiety mają coś ciekawego do powiedzenia, jeśli się ich słucha wystarczająco długo... :)

Awatar użytkownika
siedlar
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 14:46
Model VFR: 750 rc 36
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: siedlar » czw 13 mar 2008, 20:56

Tak Wam powiem szczerze, że jak dziś zobaczyłem filmik na którym goście wymiataja wsk-ami i innymi podobnymi sprzętami, to aż mi głupio że zadałem to pytanie hehehe.Sam chyba kupie sobie coś takiego do nauki.... :roll:

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Model VFR: KTM SMR 450 '13
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 14 mar 2008, 12:13

SzeFu pisze:tym blizej balansu
...i lansu!!! :D

moj rekord to 'zmierzone' 2km na 1ce :P
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » sob 15 mar 2008, 10:03

Brawo Luke! Zeby przerobic odpowietrzenie skrzyni biegow w VFR to mozna by nia zrobic to samo.

Siedlar, dluga guma zalezy jedynie od tego na ile czujesz pion, VFR wbrew pozorom jest bardzo lagodnym motocyklem i mozna latwo ten punkt zlapac gdzie bedziesz nawet zwalniac podczas gumy - tylko co z tego jak zaraz ci sie olej przeleje ze skrzyni w filtr powietrza, a pozniej to juz w gazniki i zadusi sprzeta.

Stawianie w pion z przebiciem na dwojke jest trudne, sam tego praktycznie nie potrafie bo moto po wbiciu dwojki zaraz opada, probowalem roznie ze sprzeglem i bez i zawsze jest to samo, chyba problem lezy w strachu zeby przebic bieg przy odpowiednio wysokim pionie

dobrym wyjsciem jest zmiana przedniej zebatki, co prawda w VFR tego nie robilem ale zrobilem to w kawie i efekt jest super, stawiam gume niemal z miejsca a z dwojki wstaje z gazu i do 160 na gumie mozna dociagnac - tak na oko bo zegarow nie mam ;)

zeszla wiosna > http://pl.youtube.com/watch?v=h24JeayRYxQ
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
siedlar
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 14:46
Model VFR: 750 rc 36
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: siedlar » sob 15 mar 2008, 15:06

No miałem taki plan żeby zmienić tylną zębatke na 64 zęby, wtedy to chyba nawet z czwórki poszłaby na jedno, to jest pewne, ale wiadomo, że ciężko później dotrzymać kroku kolegom, którzy mają zwykłe zębatki, dlatego odpuściłem.A wrzucać dwójke też próbowałem podczas jazdy ale zaraz spadał tak jak piszesz i jeszcze mało brakowało a bym sie wyj...ał :roll:

[ Dodano: 2008-03-15, 15:08 ]
Jak juz wysłałeś link ciekawy to i ja wyśle nasz miejscowy 8)
http://www.youtube.com/watch?v=6ur-74gSa_Y

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Model VFR: VS 1400
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » sob 15 mar 2008, 16:43

Siedlar, widzę że kręcicie też prawdziwych dawców ... http://www.youtube.com/watch?v=YxtUoje_ ... re=related :mrgreen:
ehhehe ;)

Awatar użytkownika
siedlar
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 14:46
Model VFR: 750 rc 36
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: siedlar » sob 15 mar 2008, 19:01

No to jest mój głos kolego hehehe, ja to nagrywałem
Przypadkowo się trafił na koniec zabawy i tak pędził, że mówie nie przepuszcze a on jeszcze wstał na koniec :shock:

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » ndz 16 mar 2008, 20:50

no to ladnie, dobrze ze latacie za miastem w tych sprawach, podoba mi sie to! przewaznie kozaki kreca sie po miescie specjalnie do filmu a pozniej klopoty sa
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
DIDI
klepacz
klepacz
Posty: 1575
Rejestracja: pt 01 gru 2006, 23:11
Model VFR: Plastikowy :P
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: DIDI » ndz 16 mar 2008, 22:40

No nie mogę!!! :lol "ciekawe czy wyhamuje czekaj. O wyhamował" :lol :;lol :lol :lol. Ale akcja. Stunter na maksa :mrgreen:
Panie władzo jechałem szybko, bo ja kocham zapier...lać :)

DIDI

Awatar użytkownika
siedlar
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 14:46
Model VFR: 750 rc 36
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: siedlar » pn 17 mar 2008, 21:22

No chłopaki mielibyśmy o czym pogadać na spotkanku vfr, ale jak będzie dalej taka zdupana pogoda to sie nie wybiore, bo kawałek mam.... o ile sie wybieracie.

Awatar użytkownika
siedlar
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: pt 07 mar 2008, 14:46
Model VFR: 750 rc 36
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: siedlar » czw 26 lut 2009, 11:37

http://www.youtube.com/watch?v=nxn5TAHT ... annel_page to nagrałem 11ego listopada he może anuluje już to pytanie

Awatar użytkownika
brii
pisarz
pisarz
Posty: 452
Rejestracja: śr 16 gru 2009, 12:50
Model VFR: Dełu Tiko
Imię: Maciej
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: brii » sob 19 gru 2009, 20:51

whitespirit pisze:normalne = zgodne z przeznaczeniem tak,
Powiedz mi gdzie jest napisane "jezdzic tylko na tylnym kole".
Jazda na dwoch kolach grozi powaznym uszkodzeniem sprzetu i zdrowia.
:mrgreen:
Dobre :lol:
Katarzynki to takie pierniczki
Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.

Awatar użytkownika
robsonic
klepacz
klepacz
Posty: 823
Rejestracja: ndz 30 mar 2008, 06:51
Model VFR: SV1000N
Imię: Robert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych city????
Kontakt:

Post autor: robsonic » pn 21 gru 2009, 10:22

Ja stawiam nawet z trzeciego biegu..... tylko nie vfr :razz:
fakju i fenkju... brzmi podobnie lecz za przejęzyczenie można dostać w ryja lub w mordkę :)

KLEPPEUSZ
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 14:12
Model VFR: rc 36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nidzica
Kontakt:

Post autor: KLEPPEUSZ » czw 07 sty 2010, 11:57

moze dosc pozno wlaczam sie do dyskusji ale jezeli chodzi o vfr to ja na swojej kilka razy od 1 do 4 na gumie przepielem no i stawiam najczesciej z 2 jak chce dalej jechac wiec mysle ze to poprostu kwestia wyczucia sprzetu i nauki... nie raz serce sie krajalo jak sie uczylem ale chyba skrzynia w vfr jest z tytanu haha ;) wiec smialo mozna walic...przejezdzalem i po 3 km i jakos sie nie dusila ani nie zalewala olejem jak juz opadelm to troche pokopcila i luz...delej lata. Ja stawiam lewa noge na przedniej stopce a druga na tylniej (choc powinno byc odwrotnie) skok na widly, pierdolniecie ze sprzegla i to na bogato i idzie w gore jak zla. A z 1 na 2 to bardzo czesto luz sie wpierdziela i strzal w skrzynie straszny...wiec dawajcie i nie dygajcie...jak sie nie pierdolniesz to sie nie nauczysz ( byle nie za mocno) ... pozdrawiam wszytskich ;)

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Model VFR: MTS1000DS oraz CBRXX
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 07 sty 2010, 13:00

post wyżej może być spokojnie podsumowaniem tego tematu ;)

hehe

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości