Guma guma guma załamka:(

Jazda na gumie i inne Stoppie.
andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Model VFR: rc-46
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: andreas » śr 12 cze 2013, 23:21

FernandoT pisze:ciekawa historia. nie wiedzialem w sumie że Vtec ma taką moc że na chwile zapominając i dodając gazu już leci na gumie..
Narazie nie gumuję, ale zdarzyło mi się raz na trójce, podczas "atomowego startu" :mrgreen: stracić na kilku metrach kontakt przedniego koła z asfaltem :shock: W momencie kiedy Vitek już reagował na ruchy kierownicą, patrzę na wyświetlacz, a tam złoty dwadzieścia :D

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Model VFR: 800 Fi '98
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: orzyl » czw 13 cze 2013, 09:56

też ciekawe, bo 120 to ja mam jak opadam z dwójki, blisko odciny. na trójce nie zdarzyło mi się unieść koła.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Model VFR: RC 36 II
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: Pablopbs » czw 13 cze 2013, 19:01

Dziś znów "popróbowałem" kilka razy trochę pogumować, bo w zasadzie dopiero się uczę i stwierdziłem, że ze sprzęgła jest mi łatwiej i chyba bezpieczniej, po za tym daje radę delikatnie elastycznie podnieść koło dając do ok 8-10k obr i w miarę elastycznie puścić sprzęgło, a nie "strzelić". Spodziewam się, że nie były to wysokie loty i ciężko będzie się przełamać do wyższego stawiania moto, ale trening czyni mistrza, nie zależy mi na tym żeby latać na gumie i trochę mi szkoda sprzęta ale jak można mieć 750 ccm i nie spróbować :D
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

maxis
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: pt 24 maja 2013, 22:03
Model VFR: V-tec 05 r
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: maxis » śr 21 sie 2013, 22:04

I ja spróbowałem gumować, 8 tys obrotów, lekkie odpuszczenie, gaz i widzimy niebo :D Uczucie mega pozytywne, oddech miałem tak gorący, że aż szybka pierwszy raz zaparowała w kasku ;) !

A co do palenia gumy to oczywiście, że się da.

Awatar użytkownika
-patrick-
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 59
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 20:36
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: -patrick- » wt 22 lip 2014, 12:45

andreas pisze:
FernandoT pisze:ciekawa historia. nie wiedzialem w sumie że Vtec ma taką moc że na chwile zapominając i dodając gazu już leci na gumie..
Narazie nie gumuję, ale zdarzyło mi się raz na trójce, podczas "atomowego startu" :mrgreen: stracić na kilku metrach kontakt przedniego koła z asfaltem :shock: W momencie kiedy Vitek już reagował na ruchy kierownicą, patrzę na wyświetlacz, a tam złoty dwadzieścia :D
a na czwórce Ci czasem nie szła?
niektóre wpisy są niesamowite...
na trójce z gazu - wow...szacun!

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Model VFR: rc-46
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: andreas » wt 22 lip 2014, 18:56

Jaki tam szacun. Daj spokój, to nieumyślne było ;D Między kilku centymetrowym lewitowaniem nad asfaltem, a zamierzonym pionem jest spora różnica :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Model VFR: V-Tec A-5
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: Koobsky » wt 22 lip 2014, 21:26

Sebastian 5446 pisze:
Arnold pisze:Ale jak pompa na lewym zacisku ma się ruszyć skoro przednie koło jest zablokowane względem lag prawym zaciskiem?
A w ten sposób kolego że zacisk na prawym kole jest pływający i jak palisz laka to minimalnie koło sie ruszy i to wystarczy niestety.Chyba że tak palimy gume zeby moto nie parło do przodu wtedy nic się nie stanie i można palić do woli :)
To chyba powinieneś wymienić sobie zacisk jak masz pływający w kierunku obrotu koła...
Paliłem kapcia swoim V-Tec'iem tylko raz bo mi szkoda męczyć i brudzić sprzęt. Paliłem wtedy gumę nawet na 2 biegu i ani nie zgrzała mi się z tyłu tarcza hamulcowa ani nie skończyły klocki hamulcowe..
Gdyby było tak jak mówisz to miał bym teraz mocno odbarwioną na fioletowo tylną tarczę a nie mam...

Błagam was. Przestańcie tworzyć te legendy o niemożliwości spalenia gumy VFR'ką z DUAL'em bo to już przestaje być śmieszne.

Proszę bardzo... Dodam tylko, że to co widać na tym filmiku to już przynajmniej z 6 upalenie tej opony. Poprzednie nastąpiły tuż przed tym ale nie wszystkie zostały zarejestrowane na video.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
Model VFR: Rc36 I
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: dzi-es » czw 24 lip 2014, 15:21

Ile Wy tych tematów o gumach prowadzicie? ;) Cholera, ja kupiłem tydzien temu RC36, próbowałem na gume, ale niezbyt chciała iść. Probowałem z rożnych obrotów i chyba się skończy na strzelaniu z klamy... ew mam zębatke +2z na tyl,może coś to zmieni,ale szkoda mi osiągów i wiekszego spalania nawet o te minimalne wartosci... Ale jestem dumny,bo udalo mi się oponke zamknąć w 4 dni po zakupie motka hehe, a poprzedniej przez 2 lata nie zamknąłem ;) 1cm brakowało i to w bieszczadach... A VFR się pięknie składa mimo oponki 180/55 z tyłu. Tylko sie boje o podnóżki, bo raz przychaczyłem podnóżkiem o asfalt i zaprzestałem składania sie aż tak.

Awatar użytkownika
dzi-es
pisarz
pisarz
Posty: 353
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 16:26
Model VFR: Rc36 I
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Guma guma guma załamka:(

Post autor: dzi-es » sob 13 wrz 2014, 00:32

dzisiaj pierwsze wysokie loty.. Kupa w majtach hehe. Bez owiewek itd idzie z gazu na 1 ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości