Wheelie

Jazda na gumie i inne Stoppie.
Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » wt 19 wrz 2006, 10:07

nie ma sprawy, dam ci cyne kiedy bedziemy zbierac sie na trening, z warszawy na pas jest jakies 120 km, ja od siebie mam tez tyle, wiec jak cos dam cyne i podam lokalizacje na privie bo miejsce jest pilnie strzezone :P , po ostatnim treningu wciaz bola mnie ramiona eh... a co do mojego latania na gumie dzis postaram sie skolowac film i zapodam w sieci, film z ostatniego treningu

[ Dodano: 2006-09-19, 10:18 ]
ah sluchajcie, nie walcie gum na sile, uczcie sie powoli , z poczatku gumy nie wychodza, trzeba sie przemoc i wczuc w motocykl, w manete gazu przedewszystkim, sami widzieliscie jakie te moje pierwsze gumy byly marne ale z czasem z odrobina checi da sie wypracowac wlasna technike ku temu, jesli gumy wam slabo ida, spusccie z tylniego kola powietrze do 1.5 atmosf. , robcie przerwy miedzy gumami, np 20 min gumowania i przerwa z 15 min, dobrze jest w tym czasie przepedzic sprzet co by sie wystudzil, aha i po kazdym absolutnie kazdym gumowaniu sprawdzajcie stan oleju, na poczatku na pewno bedzie wam brakowac obrotow i bedziecie krecic do odciecia w pionie a wtedy olej potrafi blyskawicznie gdzies wyparowac, wiec po kazdym gumowaniu sprawdzajcie ile tego oleju tam faktycznie macie, to tylko takie moje rady chociaz sam jestem poczatkujacym
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » wt 19 wrz 2006, 12:10

dobze godo :P ten weekend jest mój , od piątku wale na moją miejscówe ,Bartek jak coś to wpadaj , pouczysz mnie na tej gumie smigać :)

Awatar użytkownika
Radek
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 22:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Radek » czw 21 wrz 2006, 00:32

Nieładnie się tak publicznie chwalić,ale co tam :razz: Dziś pośmigałem po mieście i już gumki wychodzą konkretne :) Mam taka jazde ,że jak mam dobra passe to jeżdże na kole na każdych światłach.Niestety czasami zdarza się, tak jak przed chwilą gdy wracałem z centrum, gumki były taki beznadziejnie niskie i za cholere nie umialem wstawic VFR na kolo. Cóż trening czyni mistrza. Jak doję do wprawy to nakręce jakiś filmik.


Pozdro , Radek :)

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Model VFR: KTM SMR 450 '13
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » czw 21 wrz 2006, 09:50

im dluzej jezdzisz tym gorze bo moto sie grzeje, a im jest chlodniejsz (oczywiscie nie zimne) i im zimniej na dworze to lepiej,dlatego wazne by robic przerwy jak mowie FabiQ
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Radek
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: ndz 23 kwie 2006, 22:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Radek » pt 22 wrz 2006, 00:00

Dzięki chłopaki za rady. Dziś z ciekawości zerknąłem na stan oleju ,który ku mojemu zdziwieniu był dość niski. Dolałem oleju i pojechałem trenować. Dla tych co chcą stawiać RC36I polecam podkrecenie moto z 3 do 6 tys krótkie odpuszczenie i wybicie na amorkach. Na prawde sama staje w pion :)

Pzdr
Radek

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » pt 22 wrz 2006, 07:36

dajta jakies foty jak smigacie, ludziki!
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Model VFR: KTM SMR 450 '13
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 22 wrz 2006, 14:03

moje gdzies sa w tytule 'gleba' tak smigalem ze przesmigalem :/
uwazaj na siebie
sa tez z winkil gdzies ja gadalismy z badkiem
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » pt 22 wrz 2006, 19:21

o super, daj namiar gdzie dokladnie bo ja sam nie znajde :/
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Model VFR: KTM SMR 450 '13
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 22 wrz 2006, 19:26

http://vfr.superhost.pl/vfr-oc-pl/forum ... .php?t=460
http://vfr.superhost.pl/vfr-oc-pl/forum ... ight=#5962
kolana nie klade bo sliderow nie mam :/ myslalem ze nie beda potrzebne nigdy .... BŁĄD!!! :) ale za to podnozki slifuje ostro, tzn slifowalem ;(
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » ndz 24 wrz 2006, 20:36

Coś tam dziś kombinowałem ale boli mnie nadgarstek i niebardzo sie udawało.
short movie : http://www.filefactory.com/file/ac5b20/ (Download for free with FileFactory Basic > Click here to begin your download ) - pilnie zatrudnie kamerzyste bo odemnie są ciemniaki ,fotograf tez by sie nadał.
Oto kilka fotek telefonem ale widac :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz 24 wrz 2006, 20:41 przez seba_VF750FR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » ndz 24 wrz 2006, 20:37

Siemka.

Dzis bylem znow na treningu z ekipa, mam pare fotek niestety fotografa mialem kiepskiego i nie sa takie zajebiste jak ostatnio, co nowego trenowalem >> stoppie i Wheelie w dwie osoby , jedna z dupeczek dala sie namowic, oczywiscie ja w pelnym kombi a ona hmmm sami zobaczcie :D

Dodatkowo nakrecilem v-max mojego parpota, ale to w innym watku ;)

pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Model VFR: RC24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » ndz 24 wrz 2006, 21:09

Seba czubku! Masz zakładać przynajmniej kurtkę jak idziesz dzidować, bo Ci wpier**** (!) :evil:
Fabiq a Ty też genialny jesteś, jakby Ci taki plecak spadł to nie wiem czy laska miałaby z czego skóre przeszczepiać :?

Awatar użytkownika
Fabiq
klepacz
klepacz
Posty: 1371
Rejestracja: sob 16 wrz 2006, 22:33
Model VFR: Honda!
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Fabiq » ndz 24 wrz 2006, 21:26

hehehe laska jest twarda , juz ja kolega wytestowal, szlif przy 100 km/h i chciala wiecej :], pojechala ostro na dupie i troche sie przytarla, na szczescie w tylniej kieszeni miala komorke ktora sie zupelnie starla, ale najlepsze bylo to jak szybko sie podnisola, wstala i zaczela ogladac swoja dupke i plecy mowiac " ałłłaaaa , ałaaaaa , moje tatuaże!! " mielismy z tego taka pompe ze ledwo na moto siedzialem, co do dzisiejszych gumek ona uwielbia latac na gumie , ledwo ja na kask dalem rade namowic.

Seba po obejrzeniu kilka wskazowek, gdy szykujesz sie do robienia gumy najpierw zlukaj lusterka czy czasem cos z tylu nie jedzie, jesli tak to zjedz do boku i przepusc niech se jedzie przodem, gdy stawiasz moto z gazu to widze ze za dlugo ci zajmuje sam strzal z gazu, jedz powoli z 20 km/h , odpusc i od razu a nie po chwili jazdy odkrec manete, ja stawiam z 3 tys obr z tylnich stopek i z 4 tys obr z przednich, dobrze jest delikatnie , ale mowie delikatnie szarpnac kiere nie tak jakbys chcial ja urwac, moto niech ci idzie wyzej w piona, jesli sie przestraszysz odpusc gaz, jesli uda ci sie w koncu wyczuc moment kiedy wiesz ze nie gibniesz to odchyl dupe maxymalnie ile masz nog do tylu jakbys siedzial na krzesle, trzymaj sie mocno rekami a zapieraj sie o stopki nogami, w ten sposob pion bedzie dluzszy niz 5 metrow, jak lecisz w pionie nie szarp maneta tylko delikatnie popuszczaj moto nie bedzie skakac, pion bedzie dluzszy, z czasem jak sie wczujesz to maneta bedziesz robic minimalny ruch a moto bedzie rowno jechac, nie bedziesz tez ciagna moca i obroty nie beda sie tak szybko konczyc, co dobre w twoich pionach to nie szarpiesz sie z moto, nie bujasz na boki, nie krecisz do odciecia, moto przy opadaniu nie wali ci z cala sile w dol ze az sie plastyki sypia, tak trzymaj bedziesz wielki :D
potrzeba cos?! dzwon 509 870 769

seba_VF750FR
klepacz
klepacz
Posty: 901
Rejestracja: ndz 19 mar 2006, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: seba_VF750FR » ndz 24 wrz 2006, 21:32

nie mam lusterek :P sciągnełem bo i tak hu.a w nich widziałem , co do moich gumek to rady przetestuje ,ale nic na tym filmiku nie było bo kurde pacany włączyli kamere i nie wcisneli REC i pół godziny moich starań poszło w niepamięć ,a to co sie nagrało to juz wypompowany na maxa .ale spoko spoko zregeneruje sie i bede znowu trenował

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Model VFR: MTS1000DS oraz CBRXX
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » ndz 24 wrz 2006, 21:43

faktycznie jkiś coś na siebie byś zarzucił ;] ale przyznam ze w koszulce VFR-OC ładnie to wygląda :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości