Wheelie

Jazda na gumie i inne Stoppie.
Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Wheelie

Post autor: Fakir » śr 25 kwie 2012, 19:20

obroty 5tyś są okej, poderwij kierownice równocześnie z odkręceniem manety, i trochę odsuń się od baku, reszta to tylko kwestia utrzymania równowagi za pomocą odpowiedniego operowania manetką gazu. -> http://www.youtube.com/watch?v=aXqoewzup8I
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
korek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: ndz 20 lut 2011, 20:28
Imię: Kordian
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Re: Wheelie

Post autor: korek » śr 25 kwie 2012, 19:59

Zrobię dokładnie tak jak mi Napisałeś ;D :D
kurcze bo wiele razy próbowałem i dołowało mnie to że powinien był być jakiś progres a tu nic ;/ :P ale będę próbował i dostosuję się do wskazówek :) WIELKIE dzięki za pomoc w temacie ;) :) :) :)
Ride is Fun ;D :D For you safety & Protection Do NOT Speeding at the public road !!

Awatar użytkownika
korek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 90
Rejestracja: ndz 20 lut 2011, 20:28
Imię: Kordian
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Re: Wheelie

Post autor: korek » śr 25 kwie 2012, 20:02

http://www.youtube.com/watch?v=31p1X4Db5Wg

Jak tak będę gumował to będę z siebie dumny ;P :)
Ride is Fun ;D :D For you safety & Protection Do NOT Speeding at the public road !!

Awatar użytkownika
Morrogh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: czw 15 wrz 2011, 16:08
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Re: Wheelie

Post autor: Morrogh » śr 25 kwie 2012, 21:33

Hej koledzy. W tym temacie jestem kompletnie zielony. Dzisiaj przez przypadek podczas ruszania ze świateł niechcacy wystrzelilo mi spod palców sprzeglo (chyba za duzo plaka xDD). Nie musze mowic jaki był efekt. Co prawda szału nie bylo bo przejechalem moze z 5-7 metrow, ale jak na pierwszy raz to dla mnie był szok ;p Pozniej jak wracałem do garazu na prostej drodze sprobowałem odtworzyc to co udalo mi sie niedawno osiagnac. Na efekt nie musiałem dlugo czekac. Jedynka- 4 tys obrotow - sprzeglo lekka przygazowka- puszczam sprzeglo. Niestety sie nie udalo. Ponownie Jedynka- teraz nie 4 a 5 tys obrotow - sprzeglo lekka przygazowka- puszczam sprzeglo. Udało sie. Moto wspielo sie w gore jak marzenie. Odleglosc podobnie jak wczesniej 5-7 metrow. Ale tak mnie zaczeło zastanawiac, kurcze nie dosc ze sprzeglo to i łańcuch dostaje po dupie. Zaczeło mnie zastanawiac jak postawic moja VFR 750F rocznik '87 z gazu. Probowałem po swojemu ale strasznie szarpie. Moze mi ktos powiedziec jakie obroty i opisac mniej wiecej co robi, jak, itp?? Co do stawiania ze sprzegła, jak powinno sie to prawidlowo robic ?? u mnie bylo wciskalem sprzeglo do oporu i ze tak sie wyraze "strzał". Sprobowalem te dwa razy i dalem sobie spokoj bo szkoda mi sprzeta. Dali byscie moze jakaś mała podpowiedz. Kurcze, najbardziej boje sie ze przy ladowaniu złapie shimmy... Moze powie mi ktos czy faktycznie shimmy tak łatwo złapac?? I ostatnie pytanko - ktory sposob bezpieczniejszy, z gazu czy ze sprzegła?? Z gory dzieki chłopaki za odpowiedz. LWG !!!
When I wear a helmet... I'm starting to see the world differently...

Four wheels can moves the body, but two can moves a soul....

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Wheelie

Post autor: Fakir » śr 25 kwie 2012, 21:46

Morrogh pisze:ktory sposob bezpieczniejszy, z gazu czy ze sprzegła??
żaden :lol: zawsze można się wyłożyć na plecy
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
Morrogh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: czw 15 wrz 2011, 16:08
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Re: Wheelie

Post autor: Morrogh » śr 25 kwie 2012, 21:53

Chodzilo mi bardziej o bezpieczeństwo moto. Bo nie chciałbym go odrazu rozbic ;D A tak na serio to chodzi mi glownie o skrzynie, lancuch, itp. jest jakas roznica w szybkosci podnoszenia sie przodu pomiedzy tymi dwoma sposobami??
When I wear a helmet... I'm starting to see the world differently...

Four wheels can moves the body, but two can moves a soul....

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Wheelie

Post autor: Fakir » śr 25 kwie 2012, 22:21

Morrogh pisze:jest jakas roznica w szybkosci podnoszenia sie przodu pomiedzy tymi dwoma sposobami??
czy strzelasz ze sprzęgła, czy dajesz z gazu tak samo "szkodzisz" motocyklowi, z tym że przy strzale ze sprzęgła "szkodzisz" tarczom sprzęgła.

pisząc "szkodzić" mam na myśli szybsze zużycie tych części, bo przecież jeden czy dwa wheelie nie skrócą żywotności motocykla.
wydaje mi sie ze strzelajac ze sprzegla podnosisz szybciej
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
Morrogh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: czw 15 wrz 2011, 16:08
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Re: Wheelie

Post autor: Morrogh » śr 25 kwie 2012, 22:44

A Jak jest tutaj jezeli chodzi o shimmy?? często sie pojawia przy ladowaniu?? Ma ktoś wogole wskazowki na co zwracac szczegolnie uwage przy gumowaniu?? Pytam sie bo chce poprostu opanowac wpierw teorie a potem zajac sie praktyka ;D
When I wear a helmet... I'm starting to see the world differently...

Four wheels can moves the body, but two can moves a soul....

Awatar użytkownika
Fakir
klepacz
klepacz
Posty: 1105
Rejestracja: śr 02 lut 2011, 18:51
Imię: Krzysztof
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Wheelie

Post autor: Fakir » śr 25 kwie 2012, 22:47

nigdy nie zauważyłem shimmy, pilnuj tylko aby kierownica była ustawiona "na wprost" przy lądowaniu
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Wheelie

Post autor: orzyl » czw 26 kwie 2012, 16:27

ja stosuję bardzo prostą zasadę. jeśli moto mi się wybija w górę prosto, to ciągnę dalej. jeśli jakkolwiek krzywo się zaczyna, natychmiast rezygnuj. z doświadczenia wiem, ze dalej będzie tylko gorzej. jeśli chodzi o shimmy - jak masz wszystko w porzadku (stan oleju, ilość oleju, sprawne i dobrze ustawione łozysko główki, równą nawierzchnię, sprawne sprzężyny), nic sie nie powinno wydarzyc. ale raczej z naciskiem na "nie powinno"

odnosnie podnoszenia. jedynke proponuje potrenować na siedząco z delikatnych strzałów. strzał, opad, strzał opad. jak sie nauczysz jak sie moto zachowuje, pokonuj coraz dłuższe odcinki. obroty... od minimum 3-4 jesli chodzi o strzał. max. no troche przed odciną :P

jesli z gazu. nie ma sensu się szarpać z kierownicą. pozycja tylna na kanapie (ale na swoim miejscu, nie pasażera). podczas płynnego delikatnego przyspieszania, poprostu zdecydowanie odkręć w okolicach 4-6 tysia. napewno jest to zależne od silnika i jego regulacji. ja wypowiadam się za 800Fi. na gaźniorach to różnie może być. cały czas zakładamy sprawny silnik mam nadzieję.

warto zwrócić uwage na lądowanie jesli juz mowa o niszczeniu motocykla. kiedy czujesz ze moto zdecydowanie juz leci do dołu. odkręć gaz. czasami trzeba odkręcić zdecydowanie :)

jesli chcesz ograniczyc zuzycie lancucha to miej go napiętego wg manuala. za luzny bedzie sie wyciagal jeszcze bardziej i jeszcze bardziej zniszczy Ci lozysko walka zdawczego, zebatki itd itp..
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Morrogh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: czw 15 wrz 2011, 16:08
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Re: Wheelie

Post autor: Morrogh » czw 26 kwie 2012, 16:47

Dzieki za pomoc ;D Powiedz mi jeszcze jedna rzecz, jak strzelam ze sprzegla to robie to poprostu tak ze mam powiedzmy 5 tys obrotow, i na sekunde naciskam sprzeglo nie ruszajac z miejsca manetki gazu czy jakies odpowiednie "procedury" sa ?? Apropo sprzegla, musze strzelic tak poprostu czy zdecydowanie poscić ?? Bo dzisiaj probowalem to mi sie tyl uslizgiwal i robilem zrywy po 4 metry jak sie wkurzylem ;d;d

Wez wytłumacz mi jak to jest z tym sprzeglem i gazem?

Ogolnie kilka razy mi sie udalo go podbic na chwile ale kurcze bardzo szybko szedl do gory... Wczoraj udawalo mi sie tak strzelic ze sprzegla ze pial sie do gory bardzo wolno i strasznie mi sie to spodobalo. A dzisiaj to nawet nie wiedzialem kiedy w gorze bylem, po odpuszczeniu gazu jak pieprznalem o glebe to malo omletu z klejnotow nie zrobilem :mrgreen:
When I wear a helmet... I'm starting to see the world differently...

Four wheels can moves the body, but two can moves a soul....

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Wheelie

Post autor: orzyl » czw 26 kwie 2012, 16:52

no wlasnie ;)

zacznijmy od opon. rozgrzane z cisnieniem jak w manualu lub 0,1-0,2 mniej.

ja strzelam nie ruszając gazu. chyba :P musisz to pocwiczyc i sam wyczuc. patrz tez na jakim asfalcie jezdzisz. moze jest sliski.

zeby nie bylo omletu to odkrecic na koniec gaz...

na koniec podpowiem od czego dobrze zacząć. od ustawienia minimalnego luzu na manetce. ale nie pozwol sobie na to zeby CI sie gaz nie domykał, bo mozesz zle skonczyc. jak bedziesz mial malo luzu, bedizesz mogl operowac precyzyjniej gazem, a to da Ci o wiele mniej szarpaniny.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
Morrogh
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: czw 15 wrz 2011, 16:08
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina

Re: Wheelie

Post autor: Morrogh » czw 26 kwie 2012, 16:56

Niedlugo wybieram sie do garazu to pomajstruje przy manetce.Dzieki za rady ;)
When I wear a helmet... I'm starting to see the world differently...

Four wheels can moves the body, but two can moves a soul....

niunieq666
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 70
Rejestracja: sob 16 lip 2011, 19:57
Imię: Tomek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wheelie

Post autor: niunieq666 » pn 30 kwie 2012, 12:08

ja byłbym chętny troszeczkę swoją odmulić :D
...tak dużo za nami, a jeszcze przed nami tyle...

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Re: Wheelie

Post autor: Jacko » pn 30 kwie 2012, 13:53

niunieq666 pisze:ja byłbym chętny troszeczkę swoją odmulić
Kolego, chyba musisz sprecyzować. Czy chcesz się umówić na jakieś latanie na gumie czy o co chodzi ??
Bo tu temat "Wheelie" 8)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości