techniki jazdy

Jazda na gumie i inne Stoppie.
Awatar użytkownika
Gota
teksciarz
teksciarz
Posty: 154
Rejestracja: wt 13 sty 2015, 21:48
Model VFR: Będzie Honda
Imię: Małgorzata
województwo: lubelskie
Płeć: Kobieta

Re: techniki jazdy

Post autor: Gota » pt 15 maja 2015, 12:30

"Biali nie zabijają się w klubie"

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: techniki jazdy

Post autor: TomTox » pn 23 maja 2016, 10:17

Odkopię trochę temat ;) Zrobiłem na mojej RC46 około 3 tyś km od kupna i mam pytanie do użytkowników RC46, mianowicie czy męczy Was ból nadgarstków? Pomimo prób zmiany swojej pozycji, próbowania innych technik itd. zazwyczaj po około 200km jazdy daje mi się we znaki ból nadgarstków. Pozycje na motocyklu mam dobrą, staram się odciążać nadgarstki jak najbardziej się da ale niestety - dalej z tym walczę. Zauważyłem też że nie mogę ustawić klamek tak by mieć naturalnie prosty nadgarstek podczas jazdy, nie da się po prostu dać pompki niżej gdyż blokuje to nadlew kierownicy. Macie na to może jakiś sposób? Nigdy nie miałem tego problemu na innym moto, choć VFRka jest motocyklem z najbardziej "sportową" pozycją jakim dotychczas jeździłem.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Model VFR: 800 FI
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: techniki jazdy

Post autor: Zając » pn 23 maja 2016, 13:43

Jak klamek nie dasz rady niżej ustawić to trudno coś więcej doradzić u mnie właśnie to pomogło. Musisz siąść na motka jak nadgarstki wypoczęte i skupić się kiedy podczas jazdy zaczynają boleć. Trzeba pokombinować typu klamka, odciążyć nadgarstki, dociążyć nie wiem co jeszcze i wtedy zobaczysz z jakiej przyczyny zaczynają boleć.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: techniki jazdy

Post autor: TomTox » pn 23 maja 2016, 14:14

Prawy nadgarstek praktycznie mnie nie boli nie ważne ile przejadę, gorzej z lewym. Na trasie zauważyłem że jest trochę nienaturalnie wygięty i podczas naciskania sprzęgła ból się nasila. Generalnie zmieniłem trochę położenie klamek i zobaczymy co to da na kolejnej dłuższej trasie ;) Z tego co poczytałem tutaj i na zagranicznych forach generalnie ból nadgarstków towarzyszy wielu użytkownikom nie tylko VFRek ale ogólnie sportowych motocykli gdzie pozycja jest mocniej pochylona, w większości jest to problem ze złą pozycją ale to już wyeliminowałem. Widziałem też że sporo osób poleca zamontować jakieś bar risery ale póki co się z tym wstrzymam bo znowu czytałem też że jednym pomagają, a innych zaczyna potem boleć coś innego. Jak zażegnam problem to dam znać co pomogło najbardziej.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: techniki jazdy

Post autor: figaro » pn 23 maja 2016, 20:28

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: techniki jazdy

Post autor: TomTox » wt 24 maja 2016, 12:17

Czytałem nim napisałem post, ale dzięki ;) Chciałem się tylko dowiedzieć czy dopada to każdego po jakimś dystansie czy tylko ja na to cierpię/

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: techniki jazdy

Post autor: figaro » wt 24 maja 2016, 21:27

Chyba nie każdego. Znaczenie ma również wzrost oraz waga. Małemu lub średniemu łatwiej jest poskładać się za kierownicą.
Dla przykładu w zeszłym roku z żoną zrobiliśmy jednego dnia 700 km. Nadgarstki nie bolały, za to plecy pomiędzy łopatkami owszem. :twisted:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: techniki jazdy

Post autor: orzeł » ndz 16 kwie 2017, 15:13

motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: techniki jazdy

Post autor: orzeł » pn 17 kwie 2017, 17:29

Dzięki temu filmowi znalazlem odpowiedz na wszystkie błędy które popełniam jeżdżąc motocyklem i zniknęły problemy z niby źle wyregulowanym zawieszeniem. Podejrzewam że film zostanie zablokowany, zamówiłem sobie książkę z empiku koszt 50zeta z dostawą. Nie ma na necie nic lepszego do nauki jazdy. Jeśli chodzi o naukę to pierwszym bublem uraczył mnie instruktor na L kazał mi na slalomie balansować ciałem, gdybym go posłuchał na bank wywaliłbym slupki jak kolega. :D Lepiej nauczyć się mając świadomość, błędy w nauce ciężko wykorzenić. 7'C idę polatać trochę.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: techniki jazdy

Post autor: mictom » pn 17 kwie 2017, 18:35

Z moim kręgosłupem 100km i wysiadka :p zależy jeszcze przy jakich prędkościach, bo przy wyższych pęd powietrza trochę pomaga podtrzymać tułów.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: techniki jazdy

Post autor: figaro » pn 17 kwie 2017, 20:08

orzeł pisze:Jeśli chodzi o naukę to pierwszym bublem uraczył mnie instruktor na L kazał mi na slalomie balansować ciałem...
Na którym, bo na egzaminie są dwa :?:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: techniki jazdy

Post autor: orzeł » pn 17 kwie 2017, 20:13

mictom pisze:Z moim kręgosłupem 100km i wysiadka :p zależy jeszcze przy jakich prędkościach, bo przy wyższych pęd powietrza trochę pomaga podtrzymać tułów.
Wyższe stery też nic nie pomogą? :(
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: techniki jazdy

Post autor: orzeł » pn 17 kwie 2017, 20:21

figaro pisze:
orzeł pisze:Jeśli chodzi o naukę to pierwszym bublem uraczył mnie instruktor na L kazał mi na slalomie balansować ciałem...
Na którym, bo na egzaminie są dwa :?:
Na egzaminie jeszcze nie bylem pogoda jest do bani non toper. Muszę chociaż raz pojechać na miasto żeby mi pokazał drogę jaką się jeździ.
Mialem kurs na A i pokazywał mi slalom szybki, balans ciałem jest raczej czymś co utrudnia te zadanie. Nie mogłem tego zrobić jak mi kazał bo przegrałbym zakład, założyłem się ze jak pójdę na prawko to slalom zrobię bez problemu i tak też bylo.
Figaro ale testy są łatwe, to co ułatwia moim zdaniem jest jedna poprawna odpowiedz.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: techniki jazdy

Post autor: orzeł » pn 17 kwie 2017, 20:26

Przepraszam slalom szybki, nie mniej jednak wolny też jest łatwy, tylko tym gniotem Yamaha Diversion jest trochę do lufty, obiłem sobie kciuki. Co za motor. Na koniec poprawiłem swoją lamdarą vfr te slalomy.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: techniki jazdy

Post autor: mictom » pn 17 kwie 2017, 20:48

Kierownica turystyczna z pewnością by pomogła, ale duże koszty a nad plecami i tak trzeba popracować.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości