Giełda - handlarze

Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia w sprawie działania forum.
Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Model VFR: CBF600SA
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Re: Giełda - handlarze

Post autor: klosiewi » śr 23 paź 2013, 15:09

Pierwszą moją uwagę kieruje na kolegę emil! Jeżeli jeszcze raz użyjesz wulgarnego słowa to sam osobiście dam BANA!!! To nie jest pierwszy raz! Trochę kultury słowa proszę!!!

Co do tematu, to zamieszanie tworzycie co niemiara i nie wiem po co? Według Was tylko rasa lepsza ma prawo coś sprzedawać? To Wy emil i kubatron2 najwięcej nienawiści i wulgaryzmów siejecie w dziale giełda! Jeżeli się Wam nie podoba że ktoś coś sprzedaje to nie odzywajcie się w temacie, albo lepiej nawet nie otwierajcie bo to user o szarym kolorze.

A ja tu podam przykład jednopostowca, który zresztą Tobie emil się przydał: viewtopic.php?f=5&t=19318&view=unread#unread bo i nagle się okazało, że cena dobra, a i inni skorzystają i już wtedy nie przeszkadza że kolega się nawet nie przywitał...

Temat przerabiany jak ja tu jestem od 2009 na 10 postów w giełdzie (bez różnicy user czy owners) 1 wątek jest interesujący dla czytającego.

Uważam że zablokowanie giełdy nie wniesie nic pozytywnego do tego forum. Zresztą na innych forach też ten dział jaest dostępny dla wszystkich, a i nawet google zamieszcza swoje reklamy, czego u nas nie znajdziecie!

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » śr 23 paź 2013, 16:22

a nie masz racji kolego klosiewi, bo większość for ma poblokowane wpisywanie w większości działów dla osób świeżo zarejestrowanych, oraz często w ogóle zawartość jest ukryta dla ludzi nie zalogowanych.

tylko tutaj pierwszy lepszy włazi od razu do giełdy i sprzedaje swoją padakę.

przykłady?? no to lecimy... znajdź giełdę:
http://sb-team.eu/index.php
http://www.honda-hornet.pl/
http://www.yamahaxj.pl/forum/index.php
http://forum.motocyklistow.slask.pl/
index.php

wszystko się da.

mało tego - nawet ten wątek widać, gdy się jest niezalogowanym (sprawy TECHNICZNE forum)... ciekawe po co?

przykład typa od proszku, który podałeś różni się tym, że oferuje on swoją usługę, ale o szczegóły już trzeba się było dopytać, bo po co ma podawać od razu? mi jego usługa niepotrzebna, ale może się komuś przydać, jakby podał inną cenę, to mam coś ciekawszego w okolicy, więc mógłbym podać namiary - i tylko temu służyła dyskusja.

nie pcha się tu za to ze swoim moto, którego nikt nie zna i nie będzie potem gadał, że przecież kupił od typa z forum VFR, toteż sprzęt musiał być igłą - a nie jest.

banem mi grozisz :?: :ciacho

zróbcie tak jak napisano wyżej - dostęp niech mają - mogą czytać - ale nie pisać. Ograniczyć do tematów, które mogą widzieć, ale przede wszystkim ma być wiadomo z kim się pisze, nie incognito. Jest to możliwe, uprawnienia grup trzeba zmienić. Wniesie to tyle, że nie będzie głupich docinek i dogadywania w miejscach nieodpowiednich a i o kulturę, kolego klosiewi, moją, swoją czy kogokolwiek, nie będziesz musiał się martwić.

Co ciekawe, temat ten założył Benito - też mod. Mała siła przebicia? Czy co jest?

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: kubatron2 » śr 23 paź 2013, 16:35

,,Wy emil i kubatron2 najwięcej nienawiści i wulgaryzmów siejecie w dziale giełda! ,,z nienawiścia az tak ostro bym tego nienazwał z wulgaryzmami moge sie zgodzic bywam troche impulsywny i nieokrzesany.ps czemu ktos usunoł posta o sprzedaży paszportów z działu giełda moze akurat ktos albański paszport dyplomatyczny potrzebuje :biggrin

Awatar użytkownika
Komarovsky
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 10:48
Model VFR: 800 Fi 00'
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Komarovsky » śr 23 paź 2013, 16:43

Na forum xjtki mam dostęp do giełdy mając jeden post. Także nie do końca trafiony przykład.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: kubatron2 » śr 23 paź 2013, 16:45

jak w tytule ,,Forum dla wszystkich motocyklistów zakochanych w Hondach VFR :),,a nie wujka zdziska co ze szwagrem ściagneli vfr z niemcowa w rozliczeniu za passata w tdiku :biggrin

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Model VFR: CBF600SA
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Re: Giełda - handlarze

Post autor: klosiewi » śr 23 paź 2013, 17:39

emil pisze:bo większość for ma poblokowane wpisywanie w większości działów dla osób świeżo zarejestrowanych, oraz często w ogóle zawartość jest ukryta dla ludzi nie zalogowanych.
a nie świeżo zarejestrowany to ile dni? ile postów musi mieć? może musi z Tobą porozmawiać i już wtedy ma pełne prawo do handlu na forum?
emil pisze:tylko tutaj pierwszy lepszy włazi od razu do giełdy i sprzedaje swoją padakę.
Widzę iż masz jakieś kompleksy. Kto jest lepszy a kto gorszy?
emil pisze:przykład typa od proszku, który podałeś różni się tym, że oferuje on swoją usługę
A czym się różni sprzedaż usługi od sprzedaży towaru? A może skoro jest świeży to sprzeda Ci trefną usługę i wcale gościa nie znasz? I Co wtedy też napiszesz na forum że zakaz spradaży usług?
emil pisze:nie pcha się tu za to ze swoim moto, którego nikt nie zna i nie będzie potem gadał, że przecież kupił od typa z forum VFR, toteż sprzęt musiał być igłą - a nie jest.
A czy ty znałeś moje moto w momencie kiedy go sprzedawałem? Jesteś w stanie za niego ręczyć własną głową bo jestem modem? To są jakieś kpiny!
emil pisze:banem mi grozisz
Od straszenia to są duchy, a specjalnie na forum o tym piszę bo PW i prośby do Ciebie kolego nie trafiają... :roll:
emil pisze:Co ciekawe, temat ten założył Benito - też mod. Mała siła przebicia? Czy co jest?
Nie rozumiem tego sformułowania, może jestem ograniczony? Jarek założył ten temat aby przedyskutować temat: "Giełda - handlarze" i każdy ma prawo się wypowiedzieć.
kubatron2 pisze:ps czemu ktos usunoł posta o sprzedaży paszportów z działu giełda moze akurat ktos albański paszport dyplomatyczny potrzebuje
Takie tematy to naruszenie prawa i musiało zostać usunięte!
Komarovsky pisze:Na forum xjtki mam dostęp do giełdy mając jeden post.
Na forum CBF jest tak samo, ale to tylko pokazuje jak bardzo grono użytkowników zamyka się nowe pomysły i nowych użytkowników! Niestety giełda jak alledrogo nikt nikomu nie nakazuje kupować bez sprawdzenia! Ja też kupowałem od forumowicza, ale nawet z takim rodowodem :biggrin jak to mówisz emil bez sprawdzenia się nie obyło, a i tu zdażało się iż stan z opisu różnił się ze stanem faktycznym. Nikt Ci nie każe i nigdy nie kazał kupować od użytkownika o jednym poście!
kubatron2 pisze:nie wujka zdziska co ze szwagrem ściagneli vfr z niemcowa w rozliczeniu za passata w tdiku
Nie spotkałem się z takim handlarzem tu na forum... zazwyczaj są to wyklęci przez Was użytkownicy co zalogowali się podczas kupna, pojeździli chwilkę i sprzedają.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » śr 23 paź 2013, 20:42

widze, że jestes tu wykładnią klosiewi, bo o ile w giełdzie kilka co najmniej osób się wkur**a (lepiej?), że coś nie jest w porządku, tak tu milczą.

może jesteś ograniczony, nie wiem, nie moje słowa. może nie zrozumiałeś dygresji o Benym, nie poradzę, nie będę tego rozwijał. Za to któryś raz jest temat poruszany i olewany przez "górę". Nawet jeśli ktoś z modów go porusza. Kompleks to może ty masz, może jesień, może sprawy osobiste - co mnie to?

dalej..
czy może mnie Twoje moto interesować? znamy się? nie przypominam sobie, więc mam w dupie czym handlujesz, ale jak nie będzie fot i szczegółów to wiesz co możesz z tym zrobić.

za to jak sprzedawał moto Fred, Buła, Shoovar i tak mogę wymieniać, to wiele osób polecało, bo znali. Czy ja mam znać cały internet, żeby wszystko tu polecać? Pomyśl. I odwal się, bo widzę, że się do mnie przylepiłeś jak ksiądz do ministranta :roll:

Na tym forum (napisałbym "U nas", ale coraz słabiej zaczynam odczuwać przynależność, choćby przez taką postawę "zarządu" jak Twoja, ale to moje subiektywne zdanie) widać wszystko bez logowania - to taka dyskretna różnica, bo jak wpisze w google "kupie vfr", to od razu widać naszą giełdę, więc nawet jeśli taki typ się zarejestruje, to ma w dupie cokolwiek innego, a od razu do giełdy się pcha. Zakłada temat i wrzuca co chce. Opinia za to jest wystawiana o całokształcie - czyli forum vfr.

Może masz to gdzieś, albo nie rozumiesz, albo faktycznie jesteś jak stwierdziłeś - ograniczony. Za to części ludzi, która się z tym miejscem w jakiś sposób identyfikuje - nie odpowiada taki stan rzeczy. Szkoda, że teraz milczą. Szkoda, że ci, którzy mogą coś zmienić, również nie potrafią się dogadać.

Komarovsky pisze:Na forum xjtki mam dostęp do giełdy mając jeden post. Także nie do końca trafiony przykład.
a Ty widzisz dział VFR Owners Club Poland?
viewforum.php?f=1

Iron Assy i inne dupsy? A ilu jest takich, którzy mają vfr i nie widzą? wiem wiem, sami muszą chcieć... a ilu z nich wie o takim dziale? Więc nie do końca trafiony przykład.

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Fred » śr 23 paź 2013, 21:04

benito pisze:Mam w takim razie propozycje:
1. Giełde podzielić na dział KUPIĘ / SPRZEDAM / ZAMIENIE lub ODDAM
2. Nowy użytkownik może zamieścić ogłoszenie w dziale KUPIĘ, a nie ma możliwości tworzenia tematu w dziale SPRZEDAM / ZAMIENIE, a tylko go przeglądać.
Popieram

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » śr 23 paź 2013, 21:09

w sumie zamiast miałby pisać, że coś kupi, powinno wystarczyć mu to, że czyta i ma możliwość wysłania PW do sprzedawcy. Też jest to sposób.

klosiewi, masz
viewtopic.php?p=283180#p283180
zgodne z regulaminem działu :roll: , nie? tylko potem nie pisz, że jest syf.

zróbcie coś, żeby takich akcji nie było..

Awatar użytkownika
siwyR6
teksciarz
teksciarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 22 lip 2013, 13:45
Model VFR: RC46
Imię: Sławomir
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie -Zdrój

Re: Giełda - handlarze

Post autor: siwyR6 » śr 23 paź 2013, 21:38

Panowie, moje zdanie jest takie że faktycznie jakieś " jany" (handlarzyny) nie powinny się lansować na naszym forum i powinny być wprowadzone jakieś ograniczenia dla takich typów.

""VFR-OC Poland ForuM
Forum dla wszystkich motocyklistów zakochanych w Hondach VFR :) ""


taka nazwa jest w profilu tego forum, to więc zapytam o co chodzi ??? Janek który się rejestruje tutaj aby sprzedać jakiegoś kotleta 3w1 , to jest miłośnik VFR czy tylko widzi tutaj biznes ??? Wcale się nie dziwię że chłopaków chce szlak jasny trafić bo sam nie mogę już czytać takich postów. I nie chodzi tutaj abyśmy wojowali sami przeciwko sobie , tylko przeciw takim cwaniakom, którzy wykorzystują nasze forum.... :!:
Nie każde zwy­cięstwo pro­wadzi do ce­lu, lecz każda po­rażka do niego zbliża.

Awatar użytkownika
Roadrunner
pisarz
pisarz
Posty: 463
Rejestracja: ndz 09 sie 2009, 23:55
Model VFR: BANDERsnatch
Imię: Pawelec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 60 sekund przed Tobą

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Roadrunner » śr 23 paź 2013, 21:56

koledzy klosiewi i emil, przestańcie sie cisnąc jeden na drugiego bo to niczego nie zmieni, także spokojniej
klosiewi pisze:Według Was tylko rasa lepsza ma prawo coś sprzedawać?
Jeżeli tak nazywasz ownersów, czyli w pełni użytkowników forum to tak. Cała reszta tzw. jednopostowców praktycznie nie stosuje się do żadnych reguł i kończy się jak widać (docinki, wyzwiska, dalsza olewka społeczności vfr-oc i na koniec kasacja tematu) - o czym to świadczy? Tak się szanuje ogólnopolski klub miłośników vfr?? Bez jaj panowie

Mam wrażenie że bardziej się broni handlarzyków niż ownersów

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » śr 23 paź 2013, 22:00

Roadrunner pisze:Mam wrażenie że bardziej się broni handlarzyków niż ownersów
dochodzimy powoli do sedna..

ale to mi ktoś zarzuca brak kultury.

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Model VFR: BMW
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: benito » czw 24 paź 2013, 00:34

Jutro oglosimy fajny konkurs, gdzie wygrana bedzie stara scierka, ktora czyscilem SP1.
To kawal historii.

Wyluzowac zwieracze ludziska.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
Marsel
pisarz
pisarz
Posty: 418
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:51
Model VFR: GTR1400
Imię: Marceli
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pabianice, łódzkie

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Marsel » czw 24 paź 2013, 08:50

Fred pisze:
benito pisze:Mam w takim razie propozycje:
1. Giełde podzielić na dział KUPIĘ / SPRZEDAM / ZAMIENIE lub ODDAM
2. Nowy użytkownik może zamieścić ogłoszenie w dziale KUPIĘ, a nie ma możliwości tworzenia tematu w dziale SPRZEDAM / ZAMIENIE, a tylko go przeglądać.
Popieram
Całkiem rozsądne rozwiązanie. Podpisuje się pod tym oto tymi dwoma ręcyma :pwned
Żyć szybko, umrzeć późno ...
http://babelkowy-swiat.pl/

Awatar użytkownika
Komarovsky
bywalec
bywalec
Posty: 31
Rejestracja: pt 11 paź 2013, 10:48
Model VFR: 800 Fi 00'
Imię: Paweł
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Komarovsky » czw 24 paź 2013, 09:10

Dokładnie, ten podział sprawdza się na wielu forach, jest chyba najczytelniejszy :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości