Giełda - handlarze

Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia w sprawie działania forum.
Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Model VFR: BMW
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełda - handlarze

Post autor: benito » pn 08 lip 2013, 15:22

Hej.

Dziś wywaliłem 2 ogłoszenia o sprzedaży jakiegoś niekoszernego sprzętu, od użytkowników, którzy zarejestrowali się tylko w celu sprzedaży jakiego tam motka.
Czy jest techniczna możliwość, aby umożliwić zamieszczanie ogłoszeń w giełdzie dopiero w 2, czy 3 poście??
Niech się najpierw ten ktoś przywita i oświadczy swiatu, ze jest tu dla VFR, a nie dla zysku.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: KolczyK » pn 08 lip 2013, 15:32

Popieram przedmówcę i poniżej wnoszę o co innego przy jednym temacie:

Powinienem chyba założyć nowy temat, ale poruszę go tutaj. Sorry Beni. zróbcie KUPIĘ i SPRZEDAM w Giełdzie. Jest mega burdel. Nie wiadomo gdzie czego szukać. PLS. Dzięki
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Model VFR: BMW
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: benito » pn 08 lip 2013, 15:53

To ja też popieram przedmówce/przedpiszce ;)
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » pn 08 lip 2013, 16:07

jest taka mozliwosc, trzeba by pewnie założyć grupę, którą się osiąga automatycznie po wpisaniu iluś tam postów, wtedy ma się dostęp do jakiegoś 'wyższego' działu. Ale...

czytajcie odtąd:
viewtopic.php?p=274116#p274116

więc raczej Beni nic z tego nie będzie..

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Model VFR: BMW
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: benito » pn 08 lip 2013, 16:27

Dobra Emil, ale wymagamy od młodzieży by się przywitała, więc wymagajmy też od handlarzy, albo wręcz blokujmy takie działania.
Jeśli ktoś zadaje sobie tyle trudu, by jednorazowo rejestrować się na nasze (czy inne) forum, by wrzucić link do swojego ogłoszenia, to raczej nic dobrego nie sprzedaje.
Wszyscy wiemy, ze dobry sprzet długo nie stoi...
I to co PPamula napisał z zalinkowanym temacie jest jego osobistym zdaniem, z którym akurat się nie mogę zgodzić.

Czy teraz mamy robic ankiete, kto jest za a kto przeciw??? Bez sensu...
To jest forum dla klubowiczów, a nie naciągaczy.

Jeśli ktoś z naszych chce sprzedać kapel tymbarka, to jest OK, bo to nasz człowiek, który raczej nie jest anonimowy i w roznym stopniu, ale zawsze jakos sobie wzajemnie ufamy.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
Hesper
bywalec
bywalec
Posty: 27
Rejestracja: pn 07 sty 2013, 20:37
Model VFR: VFR-750 RC36
Imię: Tomek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Hesper » pn 08 lip 2013, 18:08

Dorzucę od siebie, że jeśli ktoś czegoś potrzebuje, to raczej sam grzebie na alledrogo czy tablicy, a nie czeka aż mu handlarz założy temat na forum. Raczej nie sądzę, żeby zbyt wiele okazji za pośrednictwem takich handlarzy trafiało na forum. Większość to rzeczy, które po prostu chcą upchać. Reklama dźwignią handlu - więc im więcej osób zobaczy, zwłaszcza tych z zainteresowanych konkretnym modelem, tym większa szansa dla handlarza, że jednak znajdzie nabywcę.

Awatar użytkownika
kecajm69
klepacz
klepacz
Posty: 1095
Rejestracja: ndz 02 wrz 2007, 22:28
Model VFR: Honda VFR V-tec
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń

Re: Giełda - handlarze

Post autor: kecajm69 » pn 08 lip 2013, 21:33

benito pisze:Dziś wywaliłem 2 ogłoszenia o sprzedaży jakiegoś niekoszernego sprzętu, od użytkowników, którzy zarejestrowali się tylko w celu sprzedaży jakiego tam motka.
Czy jest techniczna możliwość, aby umożliwić zamieszczanie ogłoszeń w giełdzie dopiero w 2, czy 3 poście??
Niech się najpierw ten ktoś przywita i oświadczy swiatu, ze jest tu dla VFR, a nie dla zysku.

:pwned :pwned :pwned i oto chodzi benito tak powinno być również według mnie. POPIERAM !!!
Jacek M.

damlew
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:02
Model VFR: RC46 2001
Imię: Damian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Re: Giełda - handlarze

Post autor: damlew » ndz 14 lip 2013, 18:27

Cześć, ja zarejestrowałem się na forum po zakupie VFR-y. Chociaż kolega z forum namawiał mnie żebym to zrobił już przed zakupem.
Wiem że nie ma to znaczenia ale wydaje mi się, że jak są jakieś zasady, nie koniecznie ograniczenia to jest lepiej, a i porządek jest zachowany.

Moim zdaniem jak ktoś rejestruję się na forum jak ja nowicjusz :D to po to, aby brać udział we wszystkim co tu się dzieje (wpisy, spotkania, relacje i oczywiście pomoc doświadczonych kolegów w różnych kwestiach).
Może stworzyć odrębną giełdę tylko dla forumowiczów ale po kilku lub kilkunastu wpisach?
Umożliwiłoby to zakaz dla gości o jednym poście.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » pn 15 lip 2013, 16:36

Jeszcze raz proszę o uważne przeczytanie 2 moje posty:
viewtopic.php?f=76&t=18616&p=274172#p274172

To powraca jak bumerang. Przecież nie chcemy zamykać się na innych i robić z siebie enklawę na wzór MC. Pasuje wam klub wzajemnej adoracji? Taki samowazelinujacy się mechanizm?

Rozumiem, że jakby ktoś w giełdzie oferował dziecięce ubranka to można by powiedzieć że to towar "nie koszerny"..... Ale gdyby zaproponował to Kawa, Klosiewicz czy Mucha? Wszyscy mają małe dzieci i one szybko rosną. A wśród ownersów są tatusiowe z rożnym stażem, z dziećmi w różnym wieku i rożnym wzroście. To by było zaufane źródło.

A motocykl? Czy jeżeli w giełdzie oferuje ktoś motocykl inny niż HONDA czy inny niż VFR to oznacza towar "niekoszerny"?
A powiedz mi na czym Beni jeździsz? A Treska? A Achmed? Mógłbym tak dziesiątki razy pytać.
A jak będziesz chciał go sprzedać, bo to egzemplarz w dobrym stanie i oferujesz go ownersom? To co mamy to ogłoszenie wyrzucić? Jak ja bym szukał takiego sprzętu jak posiadasz to bym się cieszył że mój znajomy (i to dobry znajomy) zaproponował mi coś z pierwszej ręki.

Czy dlatego że ktoś ma mało postów to należy go dyskwalifikować? A jak takim userem jest dziewczyna jednego z nas która z racji nieśmiałości tylko się przygląda aż w końcu się zalogowała i to niedawno? I co? Do skreślenia? Mamy takich przykładów wiele.

Jeżeli tworzymy prawo (nawet jak to jest prawo zwyczajowe) to ma być dobre, przemyślane, uniwersalne i obowiązujące wszystkich. Ma być sprawiedliwie egzekwowane, a nie wybiórczo.
Dlatego giełda ma być otwarta a weryfikacją jej treści jest zainteresowanie ownersów ofertami.
Zanim skasuję jakiś post to pytam się : Według jakich reguł ja postępuje? Co jest uzasadnieniem i czy nie działam przypadkiem z osobistych pobudek? Jak brzmi reguła którą się podpieram?

Ta giełda ma nam pomagać jako grupie, ludziom wzajemnie sobie pomagających. Niezależnie co sprzedajemy i czego szukamy. Pomagamy sobie i szukamy okazji. O podziale nie będę pisał bo robienie dodatkowej roboty moderatorom i utrudnianie życia userom jest bez sensu.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » pn 15 lip 2013, 16:44

damlew pisze:Może stworzyć odrębną giełdę tylko dla forumowiczów ale po kilku lub kilkunastu wpisach?Umożliwiłoby to zakaz dla gości o jednym poście.
Przepraszam ale to jakieś curiosum!!!
Przypuśćmy że jestem świeżakiem. Szukam czegoś do kupienia, może nawet szukam okazji i co? Wchodzę na form i widzę giełdę. ALE NIE!! Jest jeszcze inna giełda!! LEPSZEA. AAAAA to są tu Lepsze i gorsze giełdy. Czyli uprzywilejowani i nie uprzywilejowani użytkownicy.
Powiem nawet lepiej Nad-ludzie i Pod-ludzie.
Ha to trochę pachnie segregacją. Daleko będzie do Apartheidu ?
Jak wielu z Was ma takie poglądy? To zaczyna być ciekawe....

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » pn 15 lip 2013, 16:54

no to w takim razie Piotrze, z całym szacunkiem, ale wejdź w listę userów i zobacz, kto nadaje się do grupy Owners (posiadaczy) - granatowej, i dlaczego w niej nie jest, mimo że od iluś tam lat tu się udziela i posiada/ł vfr oraz uczestniczy w tym forum.

to nie jest podział na NAD i POD? Nie widzą działu pierwszego z góry. I nikt nad tym nie ubolewa. Więc o co kaman?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » pn 15 lip 2013, 17:27

emil pisze:no to w takim razie Piotrze, z całym szacunkiem, ale wejdź w listę userów i zobacz, kto nadaje się do grupy Owners (posiadaczy) - granatowej, i dlaczego w niej nie jest, mimo że od iluś tam lat tu się udziela i posiada/ł vfr oraz uczestniczy w tym forum.
nie rozumiem, wyjaśnij.

Chyba że podważasz prawo do przynależności do grupy OWNERS dlatego że nie posiada się VFRki. Czy tak mam rozumieć?

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » pn 15 lip 2013, 17:40

emil pisze:to nie jest podział na NAD i POD? Nie widzą działu pierwszego z góry. I nikt nad tym nie ubolewa. Więc o co kaman?
O co kaman? o co kaman? :shock: :shock:

Czy wiesz na czym polegała segregacja rasowa w USA albo w Południowej Afryce?
A USA Afroamerykanie nie mieli wstępu do niektórych dzielnic, restauracji, lokali rozrywkowych, szkół, uczelni, zawodów. Nie mieli dostępu. NAWET NIE WIEDZIELI że takie istnieją.
Chyba jesteś młodym człowiekiem, ale ja pamiętam czasy kiedy w sklepach były nagie haki a na półkach ocet i liście laurowe. W telewizji 2 programy i na wszystko kartki. I nie wiedziałem że może być inaczej. To była dla mnie, wówczas młodego szczyla, normalność. :|

Ale to nie było normalne, To właśnie była segregacja "żelazną kurtyną".

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » pn 15 lip 2013, 17:51

KolczyK pisze:Beni. zróbcie KUPIĘ i SPRZEDAM w Giełdzie. Jest mega burdel. Nie wiadomo gdzie czego szukać. PLS.
Szukanie w naszym forum uskutecznia się przez opcję "SZUKAJ" albo skroluje listę tematów giełdy. Kolec wygodniej było by ci wklikiwać (wielokrotnie) się w dodatkową strukturę drzewa żeby przeglądnąć wszystkie oferty? :)
Na przykład:
-sprzedam
-sprzedam lub zamienię
-zamienię
-kupię
-kupie lub zamienię
-....

A jako moderator do moderatora piszę - może by tak skłonić ludzi do stosowania znaków [s] albo [k]. Nie wszyscy to stosują. Jak to zrobić? Rzuć jakimś pomysłem, ale nie tak żeby było ze szkodą dla wszystkich. Bo kasowanie postów nie spełniających reguły to usuwanie okazji dla innych userów.
Ja zwykle przenoszę do innych działów, nie kasuję. Muszę mieć bardzo mocny argument żeby być ze sobą w zgodzie do kasowania tematu czy postu.

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Model VFR: RC46 '00
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Hubu » pn 15 lip 2013, 18:24

A może przykładem innych stron, założenie wątku w dziale giełda po zaakceptowaniu minimum 3 postów przez moderatorów? Zawsze wpisanie 3 postów może odsiać część niechcianych ogłoszeń?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości