Giełda - handlarze

Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia w sprawie działania forum.
Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: benito » wt 16 lip 2013, 13:36

Piotr, to jest nasze wspolne forum i musimy rozmawiac o jego dzialaniu i ulepszeniach.
Nie jest ono TYLKO pod Twoja kontrola, ani prywatna wlasnoscia.
Musimy rozmawiac i wspolnie wybierac najlepsze i kompromisowe opcje.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
Falcon
pisarz
pisarz
Posty: 307
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 21:39
Imię: Artur
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Falcon » wt 16 lip 2013, 14:43

ppamula pisze:może by tak skłonić ludzi do stosowania znaków [s] albo [k]
Dokładnie tak - o wiele lepiej przegląda się giełdę ( nie muszę wchodzić w ogłoszenie żeby dowiedzieć sie że koleś chce akurat kupić motka , a nie sprzedać )
Fiu,fiu zaszczekał kot Filemon

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » wt 16 lip 2013, 14:45

Do wszystkich przyjaciół, Ownersów i Userów.
Przez grzeczność.
Pozwoliłem sobie na udział w dyskusji i zająć pewne stanowisko. Prywatne stanowisko. Może odmienne. Ale szanuję to że ktoś może mieć inne zdanie. Staram się przekonać Was do moich poglądów, ale wcale nie znaczy że zrobimy tak ja jak chcę. Być może moje poglądy będą w mniejszości. Ba! Może moje poglądy wcale nie są słuszne. Nikt nie jest nieomylny i mnie to tez dotyczy.

Na razie dyskutujemy. Chciałem Wam przez przykłady różnych sytuacji pokazać, że nie wszystko jest jednoznaczne.

Jako moderator który włączył się w dyskusję, zgodnie z dobrze przyjętym zwyczajem moderatorów nie ingeruję w temat i ograniczam się do edytowania wyłącznie własnych postów. Czyli moją kulawą dysleksję :) . Jak wypracujemy jakieś docelowe stanowisko i określimy pewne reguły giełdy, które uznamy za są sprawiedliwe to je wdrożę w życie, nawet jak będę miał odmienne zdanie. Tak się nie raz zdarzało i jeszcze nie raz zdarzy. Na razie prezentujemy swoje poglądy i analizujemy za i przeciw oraz rozpatrujemy kontrowersyjne przypadki.

Co do technicznych aspektów. Podział giełdy na S i K to nieskomplikowana sprawa. Ale przesortowanie i poprzenoszenie postów do jednego działu i do drugiego to horrendalna praca. Z doświadczenia przypomnę że rozdzielenie działu technicznego na podziały tematyczne trwało prawie rok. Tu jest trochę mniej.
A jeszcze trzeba zdać sobie sprawę z pracy moderatorów nad poprawianiem położenia postów. Myślcie że wszyscy trzymają się porządku w tematach technicznych? :mrgreen: Niestety nie. :confused

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Re: Giełda - handlarze

Post autor: MC_Hammer » wt 16 lip 2013, 17:37

Wchodzę na forum i co czytam, znowu kłótnie, o co ? o totalne bzdury.
Jaki podział forum ??? po jakiego grzyba, dopiero co wszyscy narzekali na to, że forum trzeba uprościć bo już jest sporo tego, a teraz klaszczecie nad kolejnymi podziałami działów ?.
Co komu przeszkadza, że ludzie się logują po to żeby coś sprzedać, nie od dziś tak jest i nikomu to nie przeszkadzało.
Podział giełdy na dwie grupy ??? dla userów i Ownersów, kto wpadł na ten genialny pomysł.
Giełda to giełda co wam to przeszkadza bo nie kumam, moderki za dużo ???

Coś jeszcze czytałem o osobach, którym się należy status Owners, rewelacyjne wnioski kto go posiadać powinien a kto nie, jak jeden z nas powiada "żenua"

Do moderatorów: jaki problem w giełdzie edytować i dostawić [K] lub [S] ludzie sami zauważą jak się ogłoszenia zamieszcza i będzie ładnie i czytelnie.

Jak chcemy tworzyć zgraną grupę, jak się sami dzielimy ?

Ps. sorry ale pewnie nie mam prawa zabierać głosu w dyskusji, bo nie "biorę czynnego udziału w życiu klubu"

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » wt 16 lip 2013, 17:59

MC_Hammer pisze:Coś jeszcze czytałem o osobach, którym się należy status Owners, rewelacyjne wnioski kto go posiadać powinien a kto nie, jak jeden z nas powiada "żenua"
widać jesteś drugim, który nie doczytał, ale skoro się nie udało, to wyjaśnię:

- nie podoba mi się, że część osób sporo tu przesiaduje i się ciągle udziela, a nadal są "Szarzy" - to Zarządowi nie przeszkadza, a to jest właśnie podział, z tym że nikt się tym nie interesuje widzę, a szkoda.

"Szarzy" nie mają dostępu do całego forum - to jest ograniczanie.

Ale to, że pierwszym postem człeka może być ogłoszenie w giełdzie zamiast kulturalnego przywitania się jest wg Was OK - to pełna swoboda.

No to coś tu nie jest tak chyba, nie?? Czy nie? :roll:

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ivan » wt 16 lip 2013, 18:32

No dobra, Piotrze (zwracam się do Ciebie, jako jedyny obrońca 1-postowych handlarzy), jakie wartości przedstawia dla Ciebie ogłoszenie że ktoś sprzedaje cokolwiek widząc że zalogował się na forum tylko po to żeby wrzucić linka do swej aukcji. A więc najprościej by było ustalić jakiś czas (powiedzmy miesiąc) po którym można zamieścić temat w dziale giełda.
Jak ktoś jest dziewczyną/kochanką'kochankiem ownersa i chce coś sprzedać to równie dobrze może poprosić o ogłoszenie ownersa. I wtedy wrzucając takie ogłoszenie ON świadczy o jego jakości.
Poza tym można by było skrócić czas po którym ogłoszenie wylatuje, powiedzmy do 2-3 tyg. Niech już sam ogłoszeniodawca jak aktualne podbija i tyle.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » wt 16 lip 2013, 18:33

emil pisze:nie podoba mi się, że część osób sporo tu przesiaduje i się ciągle udziela, a nadal są "Szarzy"
Emil, żeby osoba była przyjęta do grupy OWNERS to musi to zgłosić specjalną funkcją w panelu użytkownika, czyli sama zawnioskować. Skoro nie zgłaszają takiego zainteresowania to nie można nikogo o to winić.

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: kubatron2 » wt 16 lip 2013, 19:34

spotkałe sie juz na paru forach z tym ze giełda nie jest dostepna od tak hop siup i z tego co gadałem z ich urzytkownikami nikt sraczki z tego powodu niedostaje :mrgreen: sami wiecie jak jest gro ludzi podchodzi do tego tak,,, aaaaaaaa motek z forum to bedzie git bo tam sami ,,fanatycy,, :wink: vfr.A tu sie nacina jeden z drugim, na handlarza i mina.I nie mam tu na mysli podziału jako takiego,tylko chłopaki trzymajmy klase i poziom ....bo jak moja kobieta bedzie mi chciała zrobic prezent i kupic cos na forum,to zeby wiedziała ze kupi cos extra konkretnego ,,od zioma,,z forum...a nie od handlarza jakiś syf.przykładowo oczywiście.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » śr 17 lip 2013, 09:18

Czy jest ktoś w forumowiczów kto spędza bardzo dużo czasu na analizowaniu ofert naszej giełdy?
Ogłoszenie za ogłoszeniem?

IWAN
Wyobrażam sobie że każdy albo raczej większość działa podobnie jak ja:
Przeklikowuje się przez forum i docieram do giełdy.
patrzę po tematach i jeżeli nie ma nic :
-co potrzebuję albo
-co jest fajną okazją albo
-co mogło by mi się przydać albo
-co mogło by się przydać komuś znajomemu
-to w zasadzie się nie zagłębiam się w treść ogłoszenia i je ignoruje.

Ale ale !!! :shock: Jak widzę dużo odpowiedzi w temacie ogłoszenia to może jest fajna dyskusja? :mrgreen: No i wtedy chodzę nawet jak nie chce kupić czy sprzedać. Niestety po zaostrzeniu reguł giełda nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś i między innymi w tym upatrują deprecjację naszego forum. Jestem temu przeciwny ale podporządkowałem się ogółowi. Jest jak jest :(
A najważniejsze że wcale nie analizuję czy ogłoszeniodawca ma jeden post.

Jednak jak już coś mnie zainteresuje (i w zasadzie tylko wtedy) to wszelkimi sposobami weryfikuje wiarygodność ogłoszeniodawcy.
Określam sobie w myślach poziom akceptowalnego ryzyka i jeżeli trafiam na jednopostowca a brak z nim komunkiakcji utrudnia sprawdzenie jakości jego oferty/towaru to po prosu olewam go ciepłym moczem i podążam dalej. Szkoda mi adrenaliny i czasu.

Jednak cały czas mam nadzieję że jakaś okazja może się pojawić w myśl opisanego przypadku BMW tutaj >> viewtopic.php?f=76&t=18616&p=274172#p274172 <<

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4204
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda - handlarze

Post autor: emil » śr 17 lip 2013, 21:09

no to zobaczcie giełdę i powitalnię - dzisiejsze tematy..

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: KolczyK » śr 17 lip 2013, 23:29

Piotrze Kupię / Sprzedam nie zrobi nic nadzwyczajnego, trochę uporządkuje giełdę uważam. Nie tylko Ja tak uważam. MOżemy zrezygnować z [S] i [K] bo tylko szanujący forum ( a może i Ci co mają o tym wiedzę ) to robią.

Temat na początku o porządkach nie pomaga...
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda - handlarze

Post autor: ppamula » czw 18 lip 2013, 08:12

Myślę że moglibyśmy zrobić tak:
-Wypracujmy jakieś reguły, ze dwa lub trzy modele rozwiązań regulaminów giełdy. Przy stanowieniu prawa trzeba pamiętać o kilku zasadach: równości wobec wszystkich, sprawiedliwości, możliwości egzekwowania, może jeszcze jakieś? .... Przeanalizujmy różne przypadki za i przeciw.(1)
-Ustalmy kryterium głosowania (wyborów) czyli ilu forumowiczów musi się co najmniej wypowiedzieć żeby można było uznać za głosowanie ważne (kwalifikowalna liczba głosów). (2)
-Określmy czas w jakim chcemy uzyskać wynik głosowania. (3)
-Spiszmy je precyzyjnie i ogłośmy ankietę.
-Zbierzmy wyniki.
-Zastosujmy wybrane prawo.

to takie podstawowe elementy demokracji.

(1) Nie można uskuteczniać przypadku Antygony. Prawo musi być jednoznaczne, niesprzeczne. I musi działać na rzecz forumowiczów a nie przeciw nim. Forumowiczem jest również jednopostowiec.

(2) Zdaje sobie sprawę że osiągnięcie 50% z 3800 forumowiczów jest niewykonalne ale np. możemy określić że interesuje nas 50%+1 z liczby logujących się w ostatnich 6 miesiącach. Żeby z głosowania wyeliminować totalnie nieaktywnych i niezainteresowanych.

(3) Z uwagi na okres wakacyjny termin zamknięcia głosowania powinien się skończyć grubo po wakacjach.

I niech mi Mors nie wyskakuje z tezą że "demokracja jest do dupy" bo przy takim stanowisku MRF tupnie nogą i wszelkie dywagacje się skończą.

Co wy na to?

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Achmed » czw 18 lip 2013, 17:38

Przeczytałem 2 razy od początku i że tak zapytam prosto z mostu BĘDZIE COŚ ku....a Z TEGO DOBREGO? czy tylko zwykłe bicie piany? może więcej na moto Panowie to wam trochę przewietrzy w mózgownicy? A już Hamerku ciebie to wcale nie rozumiem jakie dwie giełdy gdzieś to wynalazł :)
Jak modowi nie chce się sprzątać w giełdzie (albo dopisywać K lub S) to niech się zajmie innym mniej zburdelowanym :wink: działem i po krzyku, ale oczywiście demokraci powinni zrobić na ten temat ankietę ale najpierw proponuję ankietę kiedy ma być ta ankieta.... :twisted:
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Giełda - handlarze

Post autor: mrf » pt 19 lip 2013, 14:09

ppamula pisze:I niech mi Mors nie wyskakuje z tezą że "demokracja jest do dupy" bo przy takim stanowisku MRF tupnie nogą i wszelkie dywagacje się skończą.
Ja kiedys probowalem edytowac kazdy temat bez [k] badz [s] zeby pokazac nowym jak temat powinien wygladac przy zakladaniu ogloszenia ale to mnie w zupelnosci przeroslo.

imho jesli mialby byc porzadek to trzeba do ludzi prosto czyli podzielic gielde na kupno/sprzedaz...
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Giełda - handlarze

Post autor: Hubu » pt 19 lip 2013, 18:44

mrf pisze:
ppamula pisze:I niech mi Mors nie wyskakuje z tezą że "demokracja jest do dupy" bo przy takim stanowisku MRF tupnie nogą i wszelkie dywagacje się skończą.
Ja kiedys probowalem edytowac kazdy temat bez [k] badz [s] zeby pokazac nowym jak temat powinien wygladac przy zakladaniu ogloszenia ale to mnie w zupelnosci przeroslo.

imho jesli mialby byc porzadek to trzeba do ludzi prosto czyli podzielic gielde na kupno/sprzedaz...

Ty balony dmuchaj, a nie za moderatorkę się zabierasz :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości