Giełda podział

Wszelkie uwagi, sugestie, zażalenia w sprawie działania forum.
sajmon
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 23:17
Płeć: Mężczyzna

Giełda podział

Post autor: sajmon » śr 19 cze 2013, 21:24

tak sobie myślałem wrzucając własnie ogłoszenie, co by może tak podzielić Giełdę na dwa podfoldery

Motocykle (K)(S) oraz Części, akcesoria i inne duperele (K)(S)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda podział

Post autor: emil » śr 19 cze 2013, 21:27

a po co?? przede wszystkim należy nie dopuszczać tu jednopostowców, w dodatku których to pierwszy post znajduje się w giełdzie.

sajmon
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 23:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Giełda podział

Post autor: sajmon » śr 19 cze 2013, 21:30

emil pisze:przede wszystkim należy nie dopuszczać tu jednopostowców
to już swoją drogą...temat był wałkowany jednakże nic za tym nie poszło, podpisuje się obiema rękoma :wink:
emil pisze:a po co?? p
a po to "ordnung musi być :P "

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda podział

Post autor: ppamula » czw 20 cze 2013, 10:19

Pojawianie się pojedynczych ogłoszeń z częściami do motocykli albo innych sprzętów to mogą być okazje dla forumowiczów. Dlaczego mamy ograniczać publikację takich ogłoszeń?

Wyobraź sobie że jakimś trafem wpadł ci w ręce fajny sprzęt, motocykl marki BMW. Po wujku albo innym trafem. Szukasz forum motocykli BMW i tam się ogłaszasz. Dla tamtejszych to okazuje się niezła okazja. Czy coś w tym złego? Nawet jak jesteś tam pierwszy i ostatni raz.

Tematy w giełdzie pojawiają się i mija jakiś czas po którym są samoczynnie usuwane. Z automatu.
Dlaczego chcesz ograniczyć giełdę tylko dla stałych forumowiczów? Inni są mniej warci? Lokalny patriotyzm czy segregacja? A to że ktoś się nie przedstawia to można oceniać tylko z punktu widzenia kultury.

A jak ktoś ze stałych ownersów będzie miał fajną kamerę albo wózek dziecięcy to w czym to przeszkadza jeżeli znajdzie odbiorcę wśród czytających? Otwartość giełdy pomaga ownesom jak i osobom z zewnątrz. W każdym przypadku są korzyści. Forum mam więcej czytelników, ktoś sprzedaje , ktoś kupuje.
Nawet jak mam coś do oddania bo mnie się już nie przydaje to też wszystkie strony są rade.

Wiele lat temu była na ten temat dyskusje i obecny stan rzeczy wydaje się być najlepszym kompromisem.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda podział

Post autor: ppamula » czw 20 cze 2013, 10:23

A co do podziału to mam takie pytanie
Kto o to będzie dbał? Chcesz moderatorom dać jeszcze więcej roboty?
Jest już kilka działów o bardzo ściśle określonych regułach i regulaminie. Wiesz ile pracy kosztuje utrzymanie tam porządku? Mimo że jest ja jaskrawo pomarańczowo w tych działach określony regulamin to zdarzają się sowizdrzały co puszczają nowe tematy nie czytając ich i poza regułami.

Proszę pamiętajcie że komplikowanie drzewa działów utrudnia nawigację po nich. I tak nasze forum nie jest łatwe do nawigowania ale komplikowanie go bardziej nie jest nam na rękę.

sajmon
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: wt 05 lip 2011, 23:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Giełda podział

Post autor: sajmon » czw 20 cze 2013, 10:41

Wydaje się sprawą oczywistą, że jeśli chcesz sprzedać np rękawice lub kask to umieszczasz ogłoszenie w dziale części akcesoria części itp.

Chcesz sprzedać, kupić motocykl wchodzisz zatem do odpowiedniego folderu.

Jest to rozwiązanie stosowane na wielu forach i jakoś nie zauważyłem aby ogłoszenia były umieszczane na chybił trafił. Jednocześnie usprawniło by to przeglądanie ofert np. osobom poszukujących motocykla, które muszą w tej chwili przebijać się przez gąszcz ogłoszeń nazwijmy to "drobnych"

Uwierzmy troszkę w ludzi oraz to że każdy kto umieszcza ogłoszenie ma kilka szarych komórek, więc będzie wiedział gdzie stosowne ogłoszenie umieścić.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Giełda podział

Post autor: KolczyK » czw 20 cze 2013, 12:02

Nowy temat to i wiele osób zobaczy.

Przykład Moderatora: (zaglądam codziennie prawie)

nieprzeczytanych postów ( kilkaset dziennie )
wszystkie zaznaczam jako przeczytane....jutro to samo....parę dni to już nawet kilkaset...tysiąc
wszystkiego nie przeczytasz....
w Giełdzie utrzymać porządek ludziom ciężko, bo każdy ma coś do powiedzenia

APELUJĘ NADAL O SAMODYSCYPLINĘ PRZY OKAZJI W GIEŁDZIE.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Giełda podział

Post autor: emil » czw 20 cze 2013, 16:28

jak chcę coś po prostu sprzedać to włączam allegro.

sory, ale bez powitania tu włażą i w dupie mają upominania.

viewtopic.php?p=274115#p274115
taki oto np. profil.

na co z takim typem gadac? Piotr - liczy sie dla Ciebie
ppamula pisze:Forum mam więcej czytelników
to może udostępnijcie giełdę dla tych nawet nie zalogowanych??
liczy się ilość czy jakość?? :roll:
Przemo - ja tu akurat stosuję samodyscyplinę, po prostu przestaję się już odzywać, bo nic to nie wnosi. A nawet jakby miało wnieść, to mi się nie chce. Właśnie przez takich "nieograniczonych" jednopostowców, którzy co chwile piszą cokolwiek gdziekolwiek, byle by tylko było widać, że albo coś sprzedają, albo kupują albo mają problem.


a co do miliona postów - da się jakoś ignorować cały dział? albo to co niektórzy piszą np. w powitalni? Bo zauważam takie fale, ktoś wchodzi raz na tydzien na forum, i potem jest 300 nieprzeczytanych postów w powitalni o treści "witam" albo coś podobnego do niej. To jest ta samokontrola? :roll:

Ciekawe ile jeszcze osób tak samo zaczyna patrzeć na to forum?

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Giełda podział

Post autor: KolczyK » pt 21 cze 2013, 00:35

powitalnia to powinna być jedna i tyle, zaoszczędzi to śmiecia trochę. Jeden temat. Kurna co Ja poradzę? Władza mówi, zielony robi :mrgreen:
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giełda podział

Post autor: ppamula » pn 24 cze 2013, 00:29

Napisanie "witam" w powitalni jako odpowiedź to taki sygnał wysłany przez kulturalnego ownersa w kierunku nowicjusza - "Hej , nie jesteś sam. Zauważyliśmy cię".
Ja osobiście nie widzę w tym niczego zdrożnego nawet jak ktoś wpada raz na jakiś czas do powitalni i strzela z pepeszy odpowiedziami.

Co do giełdy to jej rozdzielanie nie ma sensu. Nie ma tego tak dużo żeby się ktoś zgubił w tych ogłoszeniach. To byłby sztuczny byt.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości