olejarka do łańcucha-moja wydumka

Mysza
Posty: 15
Rejestracja: śr 05 mar 2014, 19:30
Model VFR: VFR 750 RC24
Imię: Witek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: olejarka do łańcucha-moja wydumka

Post autor: Mysza » pn 24 mar 2014, 20:18

Ja bym dał nadciśnienie z tłumika w zbiorniczek, regulowane. A na wyjściu zbiorniczka kranik paliwa sterowany podciśnieniem i cienkie rurki przy zębatce. Bez żadnych kabli. Ot i olejarka. Jakby takich jeszcze nie było, to zarządzam patent :P

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Model VFR: VTEC
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: olejarka do łańcucha-moja wydumka

Post autor: mozek » pt 28 mar 2014, 09:18

mam takie pytania, mam olejarke Scottoiler:
1. jaki musi byc odstep miedzy kolejnymi kroplami?
2. gdzie kierujecie krople smaru (ja mam na tylna zebatke 2 zabki powyzej lancucha - tak niby zaleca producent, ale nie wiem czy to najlepszy pomysl, nie byloby lepiej skierowac bezposrednio w to miejsce gdzie lancuch laczy sie z zebatka)?

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Model VFR: 46
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: olejarka do łańcucha-moja wydumka

Post autor: kubatron2 » pt 28 mar 2014, 10:10

mozek pisze:mam takie pytania, mam olejarke Scottoiler:
1. jaki musi byc odstep miedzy kolejnymi kroplami?
2. gdzie kierujecie krople smaru (ja mam na tylna zebatke 2 zabki powyzej lancucha - tak niby zaleca producent, ale nie wiem czy to najlepszy pomysl, nie byloby lepiej skierowac bezposrednio w to miejsce gdzie lancuch laczy sie z zebatka)?
1, musisz sobie indywidualnie ustawic tak zeby nie syfił felgi 2, tu masz schemat ale wychodzi ze gdzies w okolicy osi żebatki http://www.scottoiler.com.pl/scottoiler_html.html

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Model VFR: VFR VTEC
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: olejarka do łańcucha-moja wydumka

Post autor: adam.ada » pn 22 wrz 2014, 23:33

Kupiłem VFRkę z Scottoilerem i mam kilka pytań, jaki olej lejecie, żeby nie rozpuścił gumowych oringów, olej mam podawany tylko z jednej strony zębatki tak jak to zaleca producent i jest problem bo druga strona łańcucha ma miejsca zardzewiałe. Więc czy przestawić to na środek zębatki ?
Adam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości