Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » pn 28 sie 2023, 08:31

Modelarz pisze:
pn 29 maja 2023, 07:17
Część cały czas przyglądam się twoim poczynanią odnośnie VFR :D sam jestem w posiadaniu tak jak Ty czerwonej strzały z 98r.
Mam małe pytanko jak u ciebie ze spalaniem, u mnie oscyluje ok 7-7.5 l na setkę (jazda po mieście) jak sytuacja wygląda u Ciebie?
Czy po odpaleniu czujesz z tłumnika jak by nie przepaloną benzynę, lub stojąc na swiatłach ? Ja czuję, przy czym z motorkiem wszystko w calkowitym porządku tylko tą benzynę ( tłumnik suchy ale rura w środku czarna) czuć, jak jest u Ciebie kolego ?
Pozwolę sobie wtrącić w wątku Kolegi kilka słów apropos pytania powyżej.
Trochę już pojeździłem i paliwa wypaliłem i wychodzi mi póki co spalanie w okolicach 6,5l/100km. Owszem nie cisnę jej intensywnie za często ale tryb jazdy to naprawdę typowy cykl mieszany; trasa poza miastem, autostrada ale i miasto (umiarkowanie dynamicznie). Zaznaczam, że nie jest to jazda emerycka :-) Jak kupiłem swój sprzęt to również miałem wrażenie że silnik dostaje bogatą dawkę paliwa; podczas przygazówki do "odcięcia" spaliny ewidentnie wskazywały na bogatą mieszankę. Również czuć było charakterystyczny zapach z tłumika ale w tej chwili już niczego takiego nie czuję; pogoniłem ją kilka razy i wydaje się że jest OK; już tak nie śmierdzi charakterystycznie jak wcześniej. Tłumik też czysty. Świeży olej, nowe świece, nowy filtr paliwa i dzida :-)
Ahaaa... Może to istotne, może nie... Cały układ PAIR został wyczyszczony skrupulatnie więc może to wpływa na to że spaliny wylatują "czystsze"?

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: diimon » pn 28 sie 2023, 14:36

Zawory pair na bank robią robotę od tego są, Marcin z jakimi prędkościami latasz że Ci tyle pali?

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » pn 28 sie 2023, 15:09

Słuchaj... Nie jest to jazda stricte "sportowa" czy turystyczna ale po mieście jak to po mieście a poza miastem to już różnie :twisted:
Staram się nie przeginać i studzić emocje bo porównując VFR do drugiego sprzętu czyli "600-tki" czuć zdecydowaną różnicę na plus i kusi przycisnąć. Naprawdę ciężko mi tutaj opowiadać że jeżdżę tyle lub tyle... ale generalnie dwójki z przodu nie przekraczam i skupiam się na testowaniu motocykla oraz na ustawieniu zawiechy na różnych nawierzchniach. Po prostu chcę się dobrze z nim poznać i tyle.
Ogólnie nie jestem typem który jeździ agresywnie. W trasie dalszej też jeszcze nie byłem aby powiedzieć ile mi spala; przepisowo nie jeżdżę i np. na "S-ce" trzymam się okolic 140-160, czasami więcej; ten motocykl uwielbia prędkości i wprost czuć jego sportowe pochodzenia.
Ale faktycznie spodziewałem się wyższego spalania; pewnie z czasem tak będzie dlatego prawdopodobnie moja opinia nie jest w pełni miarodajna.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: diimon » pn 28 sie 2023, 17:43

Pytam bo ja trzymając 140-150 na trasie i przeciskając przez miasto nie przebijam 5 litrów. Zaznaczę że uwielbiam szybkie starty i po winklach lubie podziczeć więc jestem zadowolony że mało je :D

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » pn 28 sie 2023, 21:30

Najwyraźniej za szybko jeżdżę :-) ale tak jak napisałem testuję sprzęt w każdych warunkach więc póki co jeszcze nie wyczaiłem kiedy i ile pali. Póki co ostatnie spalanie miałem na poziomie 6,3l; tak naprawdę nie ma to aż tak dużego znaczenia dla mnie ;-)
A propos... Mi 5 literków z hakiem pali CBF-ka 600 na gaźniku :-)

P.S. Sorry Peter za OT; btw a Tobie ile pali Twoja maszynka? :-)

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » czw 31 sie 2023, 09:30

Easypeter pisze:
wt 25 kwie 2023, 22:07
Hej,

Pogoda fatalna i mi się nudziło to zrobiłem uchwyt do uchwytu na telefon.

Mam taki przy rowerze i pomyślałem , że czemu by z niego nie skorzystać na jakąś dłuższą podróż, tyle ,że jak go przykręcic?

Korzystając z waszych pomysłów w innym temacie natchnęło mnie na podobne rozwiązanie.
Uchwyt nie podouje żadnych problemów ze skrecaniem, na wszelki wypadek spiłowałem też wszystkie ostre krawędzie.
A propos uchwytu... Mam i ja ;-) W końcu doczekałem się wersji finalnej bo kombinacje były dość mocne w temacie. Po przerobieniu uchwytu oraz kulki przegubu całość prezentuje się mniej więcej tak jak na zdjęciach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: diimon » czw 31 sie 2023, 10:18

Fajnie wyszło :D

Easypeter
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: ndz 09 kwie 2023, 20:04
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: Easypeter » czw 31 sie 2023, 20:28

diimon pisze:Fajnie wyszło :D
Zgadzam się , wyszło tak, że dopóki tego nie zobaczyłem to mój pomysł trzymaka który mam u siebie bardzo mi się podobał.
Teraz jak na to popatrzę to myślę sobie „ale druciarstwo” :D

Zauważę jednak jedna różnice, mój „design” jest statyczny i nie porusza się wraz z ruchem kierownicy. Czy to dobrze czy nie dobrze to już nie wiem.

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » czw 31 sie 2023, 20:59

Jak będziesz miał pytania jak ogarnąłem temat uchwytu służę pomocą :-)

GrześT
klepacz
klepacz
Posty: 510
Rejestracja: pt 14 lut 2014, 21:13
Imię: Grzegorz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: GrześT » pt 01 wrz 2023, 14:50

Fajnie wyszło.
Też korzystam z takiego uchwytu 👍
VFR 800fi :D
Motocykle okresu Prl :biggrin

Modelarz
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 31 maja 2022, 21:19
Imię: Dawid
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: Modelarz » sob 02 wrz 2023, 06:50

MarcinMMz pisze:
pn 28 sie 2023, 08:31
Modelarz pisze:
pn 29 maja 2023, 07:17
Część cały czas przyglądam się twoim poczynanią odnośnie VFR :D sam jestem w posiadaniu tak jak Ty czerwonej strzały z 98r.
Mam małe pytanko jak u ciebie ze spalaniem, u mnie oscyluje ok 7-7.5 l na setkę (jazda po mieście) jak sytuacja wygląda u Ciebie?
Czy po odpaleniu czujesz z tłumnika jak by nie przepaloną benzynę, lub stojąc na swiatłach ? Ja czuję, przy czym z motorkiem wszystko w calkowitym porządku tylko tą benzynę ( tłumnik suchy ale rura w środku czarna) czuć, jak jest u Ciebie kolego ?
Pozwolę sobie wtrącić w wątku Kolegi kilka słów apropos pytania powyżej.
Trochę już pojeździłem i paliwa wypaliłem i wychodzi mi póki co spalanie w okolicach 6,5l/100km. Owszem nie cisnę jej intensywnie za często ale tryb jazdy to naprawdę typowy cykl mieszany; trasa poza miastem, autostrada ale i miasto (umiarkowanie dynamicznie). Zaznaczam, że nie jest to jazda emerycka :-) Jak kupiłem swój sprzęt to również miałem wrażenie że silnik dostaje bogatą dawkę paliwa; podczas przygazówki do "odcięcia" spaliny ewidentnie wskazywały na bogatą mieszankę. Również czuć było charakterystyczny zapach z tłumika ale w tej chwili już niczego takiego nie czuję; pogoniłem ją kilka razy i wydaje się że jest OK; już tak nie śmierdzi charakterystycznie jak wcześniej. Tłumik też czysty. Świeży olej, nowe świece, nowy filtr paliwa i dzida :-)
Ahaaa... Może to istotne, może nie... Cały układ PAIR został wyczyszczony skrupulatnie więc może to wpływa na to że spaliny wylatują "czystsze"?
Cześć, znakiem czego wszystko musi być w porządku 🙂 co prawda układ PAIR mam do wyczyszczenia, ale zrobiłem mały tesciki.
Zatankowałem pod sam korek do ostatniej kropli i zrobiłem 100 km po mieście i nie tylko i co się okazało 6.5 litra wlałem do baku czyli u mnie jak i u Ciebie jest oki . A uchwycik do telefonu mam dokładnie ten sam sprawuję się świetnie 👍

Easypeter
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: ndz 09 kwie 2023, 20:04
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: Easypeter » czw 28 wrz 2023, 16:08

Wszedł nowy kapeć Pirelli Diablo Rosso III
Przebieg 65557
W sumie nowy nie nowy, bo taki sam, tyle ze nowy :)
Z przodu mam tez Rosso III, i wytrzyma jeszcze sezon. A jak już komplet się zużyje to wymienie na Metzeler M9RR , przód I tył.

Dopiero jak przyszła nowa to dotarło do mnie w jakim stanie była poprzednia. Chociaż gdyby nie to ze złapałem gumę to jeszcze bym na tych slickach ;) śmigał

Obrazek

Awatar użytkownika
diimon
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 31 lip 2021, 14:52
Imię: Adrian
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SZA

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: diimon » czw 28 wrz 2023, 17:17

Tak to jest, dopiero jak postawisz jedno obok drugiego widać co i jak. Ile Cie kosztowała?

Awatar użytkownika
MarcinMMz
teksciarz
teksciarz
Posty: 186
Rejestracja: śr 28 wrz 2022, 15:20
Imię: MARCIN
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: MarcinMMz » czw 28 wrz 2023, 19:18

Wrzucaj nówkę na przód tak jak Ci pisałem; wtedy zobaczysz jak się jeździ :-)

Easypeter
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: ndz 09 kwie 2023, 20:04
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja VFR'ka 800FI RC46 - Grzebanie przy maszynie

Post autor: Easypeter » pt 29 wrz 2023, 11:59

diimon pisze:Tak to jest, dopiero jak postawisz jedno obok drugiego widać co i jak. Ile Cie kosztowała?
616 PLN
46 tydzien 2022r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości