wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Awatar użytkownika
lama
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: wt 12 cze 2012, 23:42
Model VFR: VFR 800 Vtec
Imię: Łukasz
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ZST

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: lama » ndz 07 cze 2015, 22:48

Jestem po wymianie, zajrzałem tylko żeby sprawdzić czy w dobrym kierunku dałem filtr i zobaczyłem wzmiankę ze spadającym wężem z króćca od pompy i wydaje mi się że u mnie był taki próg jak przy filtrze bo jak założyłem odcinek w kształcie "u" i zapiąłem ori spinkę to próbowałem na siłę go wyciągnąć i nie dałem rady. Wężyk dałem chyba o średnicy 8 mm taki sam jak był ori, czyli zbrojony ale nie jestem pewny czy był do paliwa ... W związku z tym że kupiłem filtr marki Knecht a nie jak większość Mann nie dała rady nawet dłuższa śrubka przy uchwycie filtra bo jest on znacznie większy od oryginalnego oraz Mann'a. Z pomocą przyszła opaska plastikowa :)
CB 500 - > CB 900 - > VFR 800 Vtec
moje zabaweczki :P

Awatar użytkownika
lama
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: wt 12 cze 2012, 23:42
Model VFR: VFR 800 Vtec
Imię: Łukasz
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ZST

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: lama » ndz 19 lip 2015, 13:29

Dodam małe info ku przestrodze innym.
Zaplanowałem sobie urlop z żoną - Bałkany. Wczoraj o godzinie 8 wyjechałem... 8 km za Kołbaskowem moto mi zdechło w czasie jazdy. Doturlałem się z całym majdanem do zjazdu i rozkmina... Zaświeciła mi się lampka - paliwo. Dzięki uprzejmości kolegi który przyjechał z majdanem potrzebnym do spuszczenia całego baku paliwa i imbusem którego nie miałem wyciągam pompkę i co widzę ? Tak jak opisywany wcześniej przypadek wąż spad z króćca od pompki, konkluzja: ori opaska nie utrzyma trzeba dać skręcaną!!!!! Ha ale to nie koniec przygody. Po ogarnięciu tematu ruszyłem dalej. Tuż przed Pragą przestała mi spadać temperatura poniżej 110 stopni w czasie jazdy, jak ustaliłem później coś z wentylem że się nie załącza. Generalnie to spowodowało że zawróciłem do domu :( Żeby było zabawniej w drodze powrotnej jakieś 5 km przed Dreznem podobna sytuacja jak za pierwszym razem. Na szczęście imbus sobie zostawiłem.
Otwieram zbiornik i ku mojemu zdziwieniu opaska trzyma ale wąż podziękował za współpracę mimo tego że był zbrojony. Rozsadziło go więc uciąłem kawałek przed. Po skręceniu, zapłon, start i delikatny pierd w zbiorniku - znowu strzelił ... I tak oto mała opaska i kawałek węża nie wspominając o wiatraku może spieprzyć długo wyczekiwany urlop...
CB 500 - > CB 900 - > VFR 800 Vtec
moje zabaweczki :P

Awatar użytkownika
lama
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: wt 12 cze 2012, 23:42
Model VFR: VFR 800 Vtec
Imię: Łukasz
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ZST

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: lama » ndz 21 lut 2016, 21:32

Małe pytanko dla tych, którzy wymieniali filtr a oryginalny mieli z zagięciem, jakiego węża używaliście ?
Zrobiłem małe doświadczenie i wsadziłem do słoika (07/2015) z PB95 kawałek zwykłego węża paliwowego jaki można kupić w sklepie motoryzacyjnym i
o to jak wygląda dzisiaj

Obrazek

Sam wąż nie stracił właściwości jest elastyczny i wytrzymały ale wgląda jak by się rozpuszczał ?
CB 500 - > CB 900 - > VFR 800 Vtec
moje zabaweczki :P

Awatar użytkownika
harmonista
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 93
Rejestracja: ndz 03 mar 2013, 11:35
Model VFR: VFR800FI '00
Imię: Rafał
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: harmonista » sob 02 kwie 2016, 18:51

lama a powiedz, co to miałeś w końcu wcześniej za wężyk, że ci go rozsadziło? Paliwowy czy co to było?

Awatar użytkownika
lama
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: wt 12 cze 2012, 23:42
Model VFR: VFR 800 Vtec
Imię: Łukasz
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ZST

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: lama » ndz 17 kwie 2016, 23:20

Miał być do paliwa ale skoro nie dał rady to nie wiem co z nim było nie tak...
Drugi jaki kupiłem (ten ze słoja) jest ewidentnie inny, wytrzymalszy ale mimo wszystko
nie uśmiecha mi się czekać ponownie na to aż albo wąż się rozpuści
(bo typowego węża zanużeniowego nie mogę dostać nigdzie) albo go ciśnienie zdejmie z króćca.
Chciałem zaoszczędzić na filtrze a wydałem ponad 1k pln na lawetę i zmarnowałem trochę urlopu, że o
nastroju małżonki nie wspomnę :)
Chciałem kopić oryginalny filtr, bo nie bez powodu ma taki kształt jaki ma i jest mocowany obejmą do pompy ale
w pewnym serwisie sprzedaż części zamiennych jest chwilowo zawieszona :( więc pozostaje mi czekać.
Aktualnie latam na pewnym patencie ale ori filtr to kwestia czasu...
CB 500 - > CB 900 - > VFR 800 Vtec
moje zabaweczki :P

Awatar użytkownika
ZioLek-82-
klepacz
klepacz
Posty: 574
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 11:17
Model VFR: RC46 01 + RC12CX650E
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łochów

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: ZioLek-82- » pn 18 kwie 2016, 21:25

Jeżeli chodzi o części to zapytaj w MCS Honda , oni również mają ori tematy i nie mają zablokowanej sprzedaży
nie wiemy co nas może jeszcze spotkać, nie wiemy kiedy może nas coś dopaść ..

Była:YAMAHA XJ 900 Diversion 95 /Są: HONDA CX 650 EURO 83r / HONDA VFR 800 FI 01r /

mikkei
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 lip 2015, 19:03
Model VFR: f4i
Imię: xxx
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: mikkei » sob 31 gru 2016, 23:53

Witam , znalazłem zamiennik filtra - bo taki sam filtr jest tez w XX i f4i z zagietą rurką

Takie filtry montowali do daihatsu charade 1.3
Obrazek
Filtr PP 863/2


Wymiary (mm):
A: 71,00 B: 0,00 C: 0,00
D: 0,00 E: 0,00 F: 8
G: 8 H: 132,00

Zastosowania:
- Daihatsu Charade, Grand Move, Valera

Tu szukałem - skupiłem sie na japonskich autach - bo oni czasami lubią komplikować proste elementy typu filter i rozwiązania stosują i w motocyklach i w autach -jak ktoś chce szukać-daje link może sie trafi idalnie taki sam http://filtry-oleje.pl/23-paliwa?n=24&id_category=23

mikkei
Posty: 2
Rejestracja: wt 07 lip 2015, 19:03
Model VFR: f4i
Imię: xxx
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: mikkei » ndz 01 sty 2017, 12:17

Up znalałem tez wyszukiwarkę filtrów po wymiarach ale nie znam org wymiarów hondy
http://www.filtron.eu/index.php/cat/vie ... ons?cat=10

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: orzeł » sob 11 lut 2017, 22:31

Cześć. Przepraszam że pytam o inną generację, Rc36I. Od kilku tygodni, w sumie od kiedy zalalem wachę po grzebaniu zimowym, zaczęło podśmierdywać benzynką, myślałem że to z moich dwusuwowych sprzętów ręcznych - niestety. Doszedłem że z pod zbiornika a dokładnie odpowietrznik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Model VFR: RC36II96 r.
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: figaro » ndz 12 lut 2017, 14:59

Prawdopodobnie tędy ścieka nadmiar benzyny, jeżeli podczas tankowania przelejesz paliwo powyżej kołnierza pod korkiem /otwór nadmiarowy = czerwona strzałka/. :roll:
Zdjęcie aukcyjne, pobrane ze strony allegro użytkownika "Motorownia".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Model VFR: 750 RC36 I
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: orzeł » ndz 12 lut 2017, 15:27

Hehe masz rację, faktycznie to może być to, a raczej na bank. Dziękuję.
Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Bywają problemy z odpaleniem po dłuższej przerwie? Chodzi mi dokładnie o pompkę paliwa, nie chce pompować, dopiero jak dmuchnę w nią nastepuje cyrkulacja paliwa. Pompka ma już trochę, podejrzewam że to wypust fabryczny... One tak mają? Czy żywot powoli końca zalicza?
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
baliosia
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: sob 20 sie 2016, 11:09
Model VFR: 800fi
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: baliosia » ndz 26 lut 2017, 15:56

mikkei pisze:Witam , znalazłem zamiennik filtra - bo taki sam filtr jest tez w XX i f4i z zagietą rurką

Takie filtry montowali do daihatsu charade 1.3
Obrazek
Filtr PP 863/2
Witam! Przejrzałem wątek i też zastanawiam się nad wymianą (VFR 800 2001r). Zauważyłem że w tym zamienniku z zagiętą rurką jest przepływ paliwa w drugą stronę... Dajcie znać czy ma to znaczenie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BywaSs1
bywalec
bywalec
Posty: 29
Rejestracja: ndz 29 paź 2017, 23:11
Model VFR: 800 fi
Imię: Kamil
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: BywaSs1 » pn 12 mar 2018, 12:53

Witam, czy zamiast mann mwk44 można zastosować filtr filtrona PS881- http://allegro.pl/filtr-paliwa-ps881-mw ... 01088.html
Vfr 800 fi - 99r

Awatar użytkownika
baliosia
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 98
Rejestracja: sob 20 sie 2016, 11:09
Model VFR: 800fi
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: baliosia » pn 06 sie 2018, 21:14

Witam! Przejrzałem wątek i też zastanawiam się nad wymianą (VFR 800 2001r). Zauważyłem że w tym zamienniku Daichatsu z zagiętą rurką jest przepływ paliwa w drugą stronę... Dajcie znać czy ma to znaczenie. Pozdrawiam.

BartekVFR
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 sie 2021, 09:25
Model VFR: 800 vtec
Imię: Bartek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: wymiana filtra paliwa VFR 800 FI (98-99)

Post autor: BartekVFR » pn 09 paź 2023, 22:53

Siema! Możecie powiedzieć jakie są objawy brudnego filtra paliwa? ^^ mój vitek czasami się przydławi i maks jedzie 220, chyba że go kręcę bardzo długo to wyciągnę te 230 od 200 juz nie wkreca sie na obroty jak wczesniej. Na początku sezonu było o wiele lepiej po regulacjach, a teraz tak jak wspomniałem czasami go przydławi i maks 220kmh gdzie kolega swoją fi leci przede mną jak szalony.Przebieg mam 66tys i wiem ze na pewno filtr nie ruszany byl z 6lat, bo tyle go mial poprzedni wlasciciel i teraz ja. No i spalanie ma ciut większe mi się wydaje niż na początku sezonu. Filtr mann mwk 44 będzie w sam raz? Czekam na odpowiedź:)
:D :D :D :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości