sytuacja do oceny

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
scibor
pisarz
pisarz
Posty: 359
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 14:25
Model VFR: Royal Enfield 500
Imię: Patryk
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie
Kontakt:

sytuacja do oceny

Post autor: scibor » wt 26 cze 2018, 08:43

Taka sytuacja na rondku w Jastarni - nagranie z mojej kamerki:
https://www.youtube.com/watch?v=c-r9dZi0xro
Mam garść własnych spostrzeżeń subiektywnych i obiektywnych, ciekaw jestem Waszych.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: sytuacja do oceny

Post autor: PETER » wt 26 cze 2018, 08:59

obiektywnie działanie niezgodne z przepisami -blokowanie przejazdu innym użytkownikom ruchu co do art, wypowiedzą się znawcy subiektywnie takie działanie właściwie zmniejsza ryzyko kolizji i przyspiesza przejazd kolumny przez skrzyżowanie,ale to moje zdanie
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
scibor
pisarz
pisarz
Posty: 359
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 14:25
Model VFR: Royal Enfield 500
Imię: Patryk
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie
Kontakt:

Re: sytuacja do oceny

Post autor: scibor » wt 26 cze 2018, 09:12

Nie o to chodzi.
Ostatnie sekundy i walka o uniknięcie zderzenia z motocyklem poprzedzającym.
Moje subiektywne: kolega poprzedzający ściął zakręt i zajechał mi drogę.
Moje obiektywne: jechałem za szybko, za blisko, założyłem że motocykl poprzedzający będzie się trzymał zewnętrznej.

Awatar użytkownika
virusek93
Posty: 11
Rejestracja: ndz 06 sie 2017, 14:11
Model VFR: 800 fi
Imię: Kamil
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: sytuacja do oceny

Post autor: virusek93 » wt 26 cze 2018, 09:44

Jak się przyjrzysz to w sumie go nie sciął mocno w 0,18-0,19 widać, że jedzie dokłądnie tym samym torem co poprzedzający go moto. Za to ciebie wyniosło, bo jadąc wolniej spokojnie byś mógł przejść ten zakręt ciaśniej ;). No i to ty byłeś z tyłu więc ten z przodu nawet mógł cię nie zauważyć. Następnym razem zostaw sobie większy dystans :)

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Model VFR: RC36I, Gs400 racing
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: sytuacja do oceny

Post autor: jareckiz » wt 26 cze 2018, 10:06

Nie obraź się ale wina jest raczej po Twojej stronie, byłeś z tyłu, trzeba uważać na to co się dzieje przed Tobą. A z tym blokowaniem wjazdów na rondzie to zbędna rzecz. Royalem jechałeś?

Awatar użytkownika
scibor
pisarz
pisarz
Posty: 359
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 14:25
Model VFR: Royal Enfield 500
Imię: Patryk
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gorowo Ilaweckie
Kontakt:

Re: sytuacja do oceny

Post autor: scibor » wt 26 cze 2018, 10:36

Royalem:) Bo to zlot Royali był;)
Nie ma się co obrażać. Moje pierwsze odczucia były takie, że koleś po prostu nieświadomie zajechał mi drogę. Ale jak po wszystkim przeanalizowałem to na spokojnie, to tez doszedłem do tego, że to ja popełniłem kilka błędów i nie ma tu co zwalać winy na kogoś innego, chyba tylko to, że nie pojechał tak jak sobie zaplanowałem:P Co samo w sobie jest głupim usprawiedliwieniem. Założyłem sobie błędnie, że skoro jedziemy po prostej na zakładkę, to na rondzie również zachowamy ten układ. Za sukces mogę uznać to, że wybroniłem się przed zderzeniem zarówno z kolegą jak i z krawężnikiem i tanim kosztem dostałem cenną lekcję na przyszłość:)

Awatar użytkownika
antekpl
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: śr 06 sty 2016, 11:35
Model VFR: VFR 1200F
Imię: Antek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: sytuacja do oceny

Post autor: antekpl » wt 26 cze 2018, 11:28

Również jestem zdania że ewentualna wina byłaby po Twojej stronie, byłeś z tyłu.

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Model VFR: 800 vtec
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: sytuacja do oceny

Post autor: adrianoo » wt 26 cze 2018, 15:48

Co do blokowania wjazdu na skrzyżowanie, jest to niezgodne z przepisami. Prawo do wstrzymania ruchu mają odpowiednie służby: policja itp. Jeżeli chcieliście przejechać jako zorganizowana kolumna - taki fakt trzeba zgłosić odpowiedniej jednostce policji aby zabezpieczyli przejazd.
Co do sytuacji nr 2 - twoja wina, jadąc za kimś, jesteś obowiązany do zachowania ostrożności i odpowiedniej odległości przed poprzedzającym pojazdem. Oczywiście wiadomo, że z motocyklami jest ten problem, że może jechać od lewej do prawej strony danego pasa ruchu nie mniej jednak uważać powinien pojazd jadący z tylu
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Model VFR: RC36 II
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: sytuacja do oceny

Post autor: mictom » wt 26 cze 2018, 19:43

Mjota nim jak szatan, szatan zaczął nim miotać :) Czytając motocyklistę doskonałego Dawida. L. Hough'a chyba coś wspominał o jeździe na zakładke, jazda po zakrętach bądź właśnie rondach , wąskich drogach będzie bezpieczniejsza jeśli zmienimy szyk w gęsiego :) lub zwiększamy odległość pomiędzy motocyklami jadąc nadal na zakładkę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości