Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
Artkaj
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: pn 19 paź 2015, 10:48
Model VFR: Crossrunner
Imię: Artur
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: Artkaj » pn 25 kwie 2016, 00:36

W mijający weekend byłem na rozpoczęciu sezonu 2016 w Tatrach. Rewelacyjna meta na wypady po górkach. Gospodarze bardzo życzliwi i co najważniejsze zapaleni motocykliści jeżdżący Hondą VFR 800 i dobrze znający ciekawe trasy w okolicach. Obiecałem napisać parę słów ze swoimi spostrzeżeniami ze wspomnianej imprezy:
Według mnie było to bardzo dobrze przygotowane spotkanie, zarówno pod względem zaplecza, organizacji i fachowej obsługi. Ośrodek pierwsza klasa, duża świetlica w typowym charakterze góralskim z kominkiem z trzaskającym ogniem. Bardzo czyste i komfortowe pokoje. Dostaliśmy studio dwa pokoje dwuosobowe z ładnym widokiem na zaśnieżone szczyty Tatr oraz z pełnym węzłem sanitarnym. Jedzenie doskonałe, bo osobiście przygotowywane przez Kasię (żonę zoomera), a wszystkie posiłki jedliśmy wspólnie z całą familią gospodarzy. Już w piątek wieczorem przyjeżdzających gospodarze witali gorącym, przepysznym gulaszem. Wieczorem imprezowaliśmy wspominając zaliczone wyprawy, sytuacje zabawne i te mrożące krew w żyłach. Omówiliśmy i wybraliśmy również trasę na przyszły dzień. Zoomer przygotował aż trzy warianty. Wyruszyliśmy rano po obfitym śniadaniu ok godziny 11. Pojeździliśmy po serpentynach z pięknymi widokami na ośnieżone szczyty Tatr, górskie jeziora, zaporę wodną i odwiedziliśmy typową knajpę motocyklową jak dobrze pamiętam w Liptowskim Mikulaszu. Łącznie 230 km. Po powrocie obiadokolacja i druga połowa typowej motocyklowej biesiady, niestety w nieco okrojonym składzie, bo nieopatrznie wysłuchaliśmy prognozy pogody, zapowiadającej na następny dzień mocnego ochłodzenia z opadami śniegu. Tak nieoptymistyczne wiadomości skłoniły dwóch uczestników do szybszego powrotu. Szczęściarze mieli niedaleko bo tylko 120 kilometrów i już o 23.00 zameldowali nam o swoim dotarciu do domu.
Może zbyt dużego doświadczenia i porównania z tego typu imprez nie mam, bo tego typu zlotów i spotkań jak naliczyłem to odbyłem dziewięć, ale warunki bytowe i żarcie były zdecydowanie najlepsze. Żeby nie było tak słodko to jak na gorąco oceniam dwie rzeczy wymagają zdecydowanej poprawy:
1. Frekwencja - było nas 6 osób, a świetlica spokojnie pomieściłaby 30. Wiadomo w większej grupie zawsze weselej
2. Pogoda - o ile w piątek i sobotę pogoda była w miarę (12-15 stopni z dobra widocznością na te piękne tatrzański szczyty), to w niedzielę pesymistyczne prognozy się sprawdziły i wyjeżdżaliśmy z Poronina w padającym śniegu w temperaturze 2 stopni celcjusza. Ciężką drogę mieliśmy do Rabki i musiałem z szybki kasku co chwilę ściągać śnieg, ale od Myślenic przestało padać, a temperatura podniosła się do 7 stopni. Od Opola wyszło słońce i zaczęło być "gorąco" - temperatura doszła aż do 10 stopni:)). Ale jak mawia Wieszcz Darek "Cza twardym być nie miętkim"
Danielu i Kasiu bardzo dziękujemy za spotkanie, za to że chciało Wam się to zorganizować i pozostaje mieć nadzieję, że kolejny raz też Wam się będzie chciało, a na pewno dwóch uczestników już macie:))))

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4201
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: emil » pn 25 kwie 2016, 23:45

Po rejestracji na forum nie umiałeś się z nami przywitać jak człowiek, a tu taki esej? Nie dało się na PW? Czemu to ma służyć?

Awatar użytkownika
Artkaj
bywalec
bywalec
Posty: 26
Rejestracja: pn 19 paź 2015, 10:48
Model VFR: Crossrunner
Imię: Artur
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: Artkaj » wt 26 kwie 2016, 22:08

Na PW też się dało. Zakładka "Jazdy, relacje ze spotkań, podróży ...." w moim rozumieniu chyba temu powinna służyć. Jeżeli miałem przyjemność uczestniczyć w rozpoczęciu sezonu to czułem się w obowiązku (co zresztą obiecałem na forum osobom, które nie mogły uczestniczyć) podzielić się własnymi wrażeniami. I temu to miało służyć. Tak samo jak wrócę ze swojej planowanej na ten rok wyprawy na Sycylię to postaram się opisać swoje wrażenia i przygody, aby kolejnym osobom jadącym w tym kierunku było łatwiej.
Co do przywitania to swoje zdanie na ten temat wyraziłem w poście o rozpoczęciu sezonu 2016 i swoją deklarację tam umieszczoną wypełniłem. Być może z Tobą będę miał przyjemność przywitać się osobiście na kolejnym spotkaniu czy wspólnym wyjeździe.

Pozdrawiam
Artkaj

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Model VFR: 800F RC79, 2019r
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: zoomer » wt 26 kwie 2016, 22:49

Artur, nie przejmuj się, jedni piszą konkrety, a inni nabijają posty co by mieć dużo "gwiazdek" pod avatarem ;) - temu to ma służyć. Swoją drogą to ktoś mógłby zrobić porządek z tymi którzy wypowiadają się nie na temat.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Model VFR: 800 FI
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: Zając » czw 28 kwie 2016, 17:38

Damian na swoje zloty jakoś lubi śnieg przyciągać, no nic trzeba go odwiedzić latem zobaczymy czym nas zaskoczy. :confused
LWL 74HN

Randalllmub
Posty: 6
Rejestracja: czw 08 gru 2016, 11:56
Model VFR: 2007
Imię: HarriettmubTD
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Rozpoczęcie Sezonu Tatry 2016

Post autor: Randalllmub » pn 02 sty 2017, 15:38

semka
rozpoczęcie sezonu w Białymstoku odbędzie się wstępnie ok.24 kwietnia sobota start z pod pałacu Branickich

wszystkich zapraszam. :-P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości