Zderzenie z sarna

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
Sise
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: wt 28 sty 2014, 14:14
Imię: Tomasz
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Zderzenie z sarna

Post autor: Sise » czw 29 maja 2014, 12:18

Witam

Otoz pewnej nieszczesnej soboty jakis miesiac temu mialem zderzenie z sarna. Lecac sobie spokojnie jakies 70km/h wyskoczyla mi z rowu niczym duch. Patrzac na jej smukly grzbiet przed moja lampa wiedzialem, ze nie da sie juz nic zrobic - uderzylem w jej zebra. Jej ped spowodowal wybicie z rownowagi mojej Hondy. Obalilem moto na bok, sam wyskoczylem jak najdalej moglem. Zlozylem sie i toczylem niczym zlozony dywan po asfalcie. Z jednej strony patrzylem jak dokonywal sie szlif mojej Hondy, z drugiej na jadacy znad przeciwka samochod. Rozlozylem rece i nogi, chcac zahamowac szybciej. Po zdarciu lokci i kolan wstalem i zbieglem z drogi. Kobieta w bialym Moneo przejechala bez zastanowienia. Ja moto pozbieralem do kupy i zaczalem pchac do domu.

Moto niestety mialo peknieta kierownice, set i plastiki. Wszystko udalo mi sie naprawic, jestem w fazie polerowania. Rama i lagi nie ucierpialy w zderzeniu. Nie mialem zadnego wycieku. Mi sie nic wielkiego nie stalo. Kask przetrwal bez najmniejszej ryski.

Nie wiem czy sie zmienil jakis przepis odnosnie odstrzalu lub rozmnazania drapieznikow, ale odnioslem wrazenie, ze zwierzyny jest jakby wiecej w tym roku - przynajmniej w moim regionie (Wielun).

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: magik » czw 29 maja 2014, 12:38

a czemu nie zebrałeś sarny na moto do sanepidu i miałbyś szynkę i podroby :P plus odszkodowanie od nadleśnictwa................

Gracek_01
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 97
Rejestracja: wt 25 lut 2014, 14:05
Imię: Gracjan
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Gracek_01 » czw 29 maja 2014, 12:42

Cholera, najwazniejsze, ze Tobie nic powazniejszego sie nie stalo. Widzialem jak potrafi wygladac kontakt z sarna, wiec naprawde chyba masz dobrego aniola za plecami. Powodzenia

Awatar użytkownika
Falcon
pisarz
pisarz
Posty: 307
Rejestracja: wt 11 wrz 2012, 21:39
Imię: Artur
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Falcon » czw 29 maja 2014, 12:52

Sise pisze:Kobieta w bialym Moneo przejechala bez zastanowienia.
Teraz takie kierowniki bezmyślne jeżdżą - ale już się za to wzięli - za spowodowanie kolizji z rannymi i ewidentna wina kierowcy ( np lewoskręt i zajechanie drogi np motocyklowi ) lejce idą do wora i prokurator decyduje co dalej z kierowcą .
Fiu,fiu zaszczekał kot Filemon

Awatar użytkownika
Sise
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: wt 28 sty 2014, 14:14
Imię: Tomasz
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Sise » czw 29 maja 2014, 13:59

Bardziej od odszkodowania zalezalo mi na tym aby mama nie dostala zawalu na wiesc o moim wypadku. Dlatego wolalem wszystko zabrac do domu i poczekac az sprawa ucichnie. Mieszkam na wsi i babki plotki od razu by z tego sensacje zrobily, wiecie jak jest.

A jesli chodzi o znieczulice spoleczna to gdzies widzialem na Youtube filmik jak policja robila testy u nas w Polsce - ile osob sie zatrzyma przy lezacym motocyklu wraz z kierowca (imitacja wypadku). Nie pamietam dokladnie, ale chyba im wyszlo, ze 1 na 14 osob sie zatrzymywala.

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: magik » czw 29 maja 2014, 14:14

to było na śląsku ale nie pamiętam już wyników, a jak byś położy pieszego przy drodze t jeszcze mniej wiekszośc powie że pijany to niech leży

Awatar użytkownika
Bury
klepacz
klepacz
Posty: 925
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 21:53
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Bury » czw 29 maja 2014, 14:17

dobrze ze Tobie sie nic nie stało i ze predkosc była mała ;)
VFR800 RC46 98r była
CBR1100XX Super Blackbird
Darkness Black Metallic

Awatar użytkownika
puzon
klepacz
klepacz
Posty: 1632
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 12:36
Imię: Piotr
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HitlerSee
Kontakt:

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: puzon » czw 29 maja 2014, 14:49

Sise, powinieneś poradniki pisać na temat turlania i kolizji z dziką zwierzyną. :twisted: Najważniejsze że Ty zdrów. Jak ja się turlałem to co pół obrotu widziałem szlif "kozy" a co drugie pół hamującego TIR-a aż mu się kabina zginała :mrgreen:

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: firemanek1972 » czw 29 maja 2014, 15:14

magik pisze:a czemu nie zebrałeś sarny na moto do sanepidu i miałbyś szynkę i podroby :P plus odszkodowanie od nadleśnictwa................
O odszkodowanie, jeżeli już to do koła łowieckiego nie nadleśnictwa, poza tym musiałby to być łoś, lub niedźwiedź :wink:... za sarnę, dzika, jelenia, jeża, wiewiórkę...nic nie wyrwiesz. A już na pewno nie, jeżeli na tej drodze stoi znak A-18b Wiem z autopsji, miałem spotkanie z sarną, na szczęście jechałem puszką.
http://edroga.pl/prawo/komentarze/466-z ... adcow-drog
Ostatnio zmieniony czw 29 maja 2014, 16:02 przez firemanek1972, łącznie zmieniany 1 raz.
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Awatar użytkownika
Sise
bywalec
bywalec
Posty: 22
Rejestracja: wt 28 sty 2014, 14:14
Imię: Tomasz
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Sise » czw 29 maja 2014, 15:40

Wlasnie sprawa nie wiem gdzie wedruje ale ponoc jest do wygrania.
We Wroclawiu jest motocyklista - prawnik, ktory kilka takich spraw juz wygral. Polecila mi go znajoma jezdzaca tez na moto. W razie draki, czego nikomu nie zycze, moge owego kolege po fachu polecic. Ponoc jest bardzo dobry, no i jak dla swoich - potrafi doradzic. Istotne sa dowody, dlatego warto zrobic chociaz jedno zdjecie z wypadku.

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: magik » czw 29 maja 2014, 19:01

Masz racje z tym kołem łowieckim, ale jeśli nie ma takiego znaku a dzik wkomponował się w komorę silnika to masz odszkodowanie, a jeszcze jak wet z sanepidu powiedział ze mięso ok to były kiełbaski sznycle i szynka z dzika :D pycha ale skubany ważył..... Sam udziec miał coś kolo 60kg jak ważyłem z ciekawości bo wnieść tego gada do zamrażarki to był ładny trening :P

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: andreas » czw 29 maja 2014, 19:53

Dziękować Bogu, że w sumie nic się nie stało :)
Przyjąłem w zeszłym roku zająca, przy ponad stówce na piszczel- AŁ. Sarny już bym nie chciał :lol:

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Pablopbs » czw 29 maja 2014, 21:29

Patrząc na to, że z naprzeciwka jechał samochód mogło się do gorzej skończyć, dobrze że tylko tyle !
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: śliniak290 » czw 29 maja 2014, 22:50

no to ci się udało , nie każdy tak ma , teraz zdrowaśki i dziękowania ....... :D :D
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zderzenie z sarna

Post autor: Robertos » czw 29 maja 2014, 22:59

Miałeś chłopie duuuuużo szczęścia
niedaleko mnie podobna przygoda ma słaby przebieg
http://www.kamienskie.info/rodzina-apel ... ocyklisty/
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości