Dopadło i mnie - szlif

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Piszol » sob 21 kwie 2012, 09:10

Żarło żarło i zdechło po pięciu latach jak mi się udawało przyszedł czas i na mnie. Pani #%$%& rowerzystka nie wyhamowała przed pojazdem skręcającym w lewo i zamiast ominąć go z prawej jak jej koleżanka to prosto pod mój motocykl. Prędkość 30-40km/h tyle co ruszyłem, lewa strona rozje....a przez nią a na prawą położyłem moto. K...a a w najbliższy piątek miałem jechać do Czarnogóry-Albani wrrr :killer :killer :killer
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
kifer
pisarz
pisarz
Posty: 462
Rejestracja: pt 16 kwie 2010, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarosław/Warszawa

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: kifer » sob 21 kwie 2012, 09:16

Ajajaj no przykre.. :( ważne, że Ty cały!
"Pracując ciężko po osiem godzin dziennie możesz w końcu zostać szefem i zacząć pracować po dwanaście." - Robert Frost

Awatar użytkownika
puzon
klepacz
klepacz
Posty: 1632
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 12:36
Imię: Piotr
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HitlerSee
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: puzon » sob 21 kwie 2012, 09:48

Faken szit, i to na chwilę przed wyjazdem.
kifer pisze: ważne, że Ty cały!
Dokładnie.
Ja bym wyjazdu nie odpuścił, bierz taśmę srebrną makgajwerkę klej plastiki i jedź, chyba że coś więcej uszkodzone jest.

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: andreas » sob 21 kwie 2012, 10:32

Auto/moto itp. to tylko zabawki do wożenia d...y :P
Najważniejsze,że Tobie nic się nie stało :)

Awatar użytkownika
RALF
klepacz
klepacz
Posty: 678
Rejestracja: pn 03 lis 2008, 23:27
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: RALF » sob 21 kwie 2012, 11:07

Dobrze ,że ty cały.
Bardzo rozwalone plastiki?
Radio Kolor 103 FM
K&N - Exhaust Delkewic - White Lamp - White Indicators - Polished wheel rims -Carbon Mudguard - Bagster

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Groszek » sob 21 kwie 2012, 15:37

A co z rowerzystka?
dasz rade poskladac moto? z rowerzystami kiepska sprawa, bo nie maja OC, wiesz juz jak to bedzie zalatwione?
pzdr
Ostatnio zmieniony sob 21 kwie 2012, 15:44 przez Groszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4209
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: emil » sob 21 kwie 2012, 15:40

noo!!! Dobrze żeś cały!! puzon dobrze radzi, bo musisz się uzbroic w cierpliwość odnośnie lewej strony.. klej taśmą i heja :) byle by się lampy trzymały i czacha jako tako, a jak nie to pewnie da się to pospawać.
uszy do góry! :)

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Lucek » sob 21 kwie 2012, 16:14

trzym sie!
nie ten wyjazd to inny ;)
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: KolczyK » sob 21 kwie 2012, 17:01

Piszol trzym się za pory ! Dobrze, żeś cały. kurde ciekawe jak przyznanie się do winy będzie wyglądało. Jak na moje to powinien dostać odszkodowanie z Funduszu Gwarancyjnego...a ona powinna to spłacić ...
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Fred » sob 21 kwie 2012, 18:51

Szkoda moto ale ważne że Ty jesteś bez obrażeń

Trzymaj się!

Awatar użytkownika
Sylwio
klepacz
klepacz
Posty: 1159
Rejestracja: sob 09 lut 2008, 00:58
Imię: Sylwester
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Sylwio » sob 21 kwie 2012, 20:15

Przykra sprawa. Sprężaj sie i składaj moto to zdążysz.
Powodzenia.
"A ty siej. A nuż coś wyrośnie. A ty - to, co wyrośnie - zbieraj. A ty czcij - co żyje radośnie, A ty szanuj to, co umiera..."

Awatar użytkownika
Piszol
klepacz
klepacz
Posty: 655
Rejestracja: ndz 22 kwie 2007, 10:35
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Piszol » ndz 22 kwie 2012, 09:52

Na moto czasza, boki, szybka, plug, klamka, hamulec nożny, wygląda że tylko sprawy plastikowe, mechanicznie oki. Dziewczyna miała ubite kolano i rękę lekko pocięta. Opatrzyli ją na miejscu i wypuścili.

KolczyK pisze:Jak na moje to powinien dostać odszkodowanie z Funduszu Gwarancyjnego...a ona powinna to spłacić ...

Na miejsce wzywałem policję i karetkę ze względu nawet żeby zobaczyli czy nic poważniejszego dziewczynie nie jest pomimo że nie chciała. Świadków zdarzenia mam policja ukarała ją mandatem i panna przyznaje się do winy.

Kolczyk właśnie wczoraj wpadli znajomi i jeden też coś mówił o Funduszu Gwarancyjnym. Jak miał byś jakaś wiedzę na ten temat to będę wdzięczny za każde info. No bo bez tego to trochę ciemność widzę :(
Jeżeli uczynisz komuś przysługę, to jesteś od zaraz trwale za to odpowiedzialny.

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: KolczyK » ndz 22 kwie 2012, 11:48

możesz ubiegać się z OC swojego w takim wypadku i Oni już rozprawią się ze sprawcą. nie powinni również zdjąć Ci zniżek.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pisma do Funduszu Gwarancyjnego.

http://fundusz-gwarancyjny.info.pl/

http://www.piu.org.pl/ubezpieczeniowy-f ... warancyjny

Czy masz oświadczenie sprawcy wypadku ? To podstawa do rozpoczęcia działania. Opis zdarzenia z policji - dostaniesz na komisariacie. Opis lekarza ze szpitala, powinien być ślad na SORze czy tam w szpitalu....z miejsca zdarzenia. Jakie działania zostały przeprowadzone ze strony medycznej.

Masz pełne prawo do otrzymania odszkodowania za motocykl i zdrowie.
Musisz wnioskować o szkodę na motocyklu jak i szkodę na osobie, w tym wypadku na osobach. Jeśłi coś Cię boli, zgłoś się na SOR i niech zrobią Ci prześwietlenia, USG, rezonans. Bierz wszystkie rachunki i je zbieraj, jeśli kupujesz leki na własną rękę. Opatrunki, wizyty u lekarza prywatnego itp. Zbieraj całą dokumentację wypadku. Porób zdjęcia motocykla. Opisz co wg Ciebie zostało uszkodzone. Ciuchy, aparaty, cuda nie widy, które zostaly przy wypadku uszkodzone mają zostać przywrócone do stanu z przed wypadku.

Jeśli masz ubezpieczenie w PZU zadzwoń na 0 801 102 102 i dopytaj, ale wg mnie zacząć od zgłoszenia w swoim towarzystwie ubezp. jeśli babka nie posiada prywatnej polisy ubezpieczeniowej OC. Jeśli ją posiada.... z jej OC prywatnego powinno zostać wypłacone odszkodowanie.

Wszystkie pisma czy to towarzystwa ubezp. czy do UFG wysyłaj poleconym priorytetem z potwierdzeniem odbioru.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Żeton
klepacz
klepacz
Posty: 1162
Rejestracja: czw 25 cze 2009, 17:38
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bronisławów / Warszawa
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Żeton » ndz 22 kwie 2012, 15:07

spoko Piszol będzie dobrze dasz rade poskładać i jeszcze śmigniesz na moto na wycieczkę :bye :bye
Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko niespotkani przyjaciele. "There are no strangers, only friends you haven't met. RIDE WITH PRIDE

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Dopadło i mnie - szlif

Post autor: Dżambo » ndz 22 kwie 2012, 20:21

To był rowerzysta więc z funduszem nic nie wyjdzie

Podstawowym zadaniem Funduszu jest zaspokajanie roszczeń z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych i odpowiedzialności cywilnej rolników za szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. w mieniu i na osobie, gdy:

* posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
* posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem wyrządzono szkodę, zarejestrowanego za granicą na terytorium państwa, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi - Regulaminu Wewnętrznego, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a pojazd mechaniczny był pozbawiony znaków rejestracyjnych, bądź znaki te nie były, w momencie zdarzenia, przydzielone temu pojazdowi przez właściwe władze


Fundusz płaci tylko za ubezpieczenia obowiązkowe a w Pollandii, rowerzyści nie są objęci żadnym takim ubezpieczeniem.

Masz policję, więc pozostaje co najwyżej OC w życiu prywatnym, pod warunkiem że sprawca miał takie ubezpieczenie (bardzo często dodawane do ubezpieczenia mieszkań i domów) i "rower" jest objęty zakresem ubezpieczenia..
Jeżeli z tego nic nie wyjdzie to sprawa cywilna

Najważniejsze że Tobie nic się nie stało...
Klej moto na taśmę i jedź...
A o kasiorę upominaj się po powrocie
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości