www.szkoleniemotocyklowe.pl

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Awatar użytkownika
lu73k
pisarz
pisarz
Posty: 213
Rejestracja: czw 27 maja 2010, 17:59
Model VFR: czarna
Imię: Krzysiek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

www.szkoleniemotocyklowe.pl

Post autor: lu73k » pt 24 wrz 2010, 21:26

Hello wszystkim ;) Kto był, wie jak było, kto nie był - polecam.

W sobotę, 18go września wybraliśmy się z ekipą VFR KLUB Lutomiersk [:D] na małe latanko po torze w Gostyniu, kto się nie orientuje - na południe od Poznania - mały tor gokartowy, długości ok 800m, szeroki na 7m i z nową (roczną) - dość przyczepną nawierzchnią.

O godz. 11 wszyscy uczestnicy, czyli w sumie 15 osób zebrali się w sali tamtejszej szkoły jazdy na moto - po małym wstępie i kilku słowach teorii nt. zapier*alania w zakręcie i małej kawie wyszliśmy na zewnątrz - wcześniej nastąpił podział na dwie grupy (8+7 osób) - w jednej ci, którzy już byli na takim szkoleniu i wiedzą, o co kaman i reszta tych, którzy uznali, że "dadzą radę". W drugiej grupie my, czyli kumpel na świeżo-kupionej-hayce-K8 (jak się później okazało otrzymał pochwałę za najpłynniejsze pokonanie toru), ja, czyli wujo xysiek na moim vitku k8 i dwóch innych ziomków, z którymi przyleciałem - z mojej wioski - dwa vitki, k2 i k8.

Co 15 minut zmienialiśmy się na 15 minut jazdy - raz jedna grupa, raz druga. Na bieżąco instruktorzy ściągali nas na "pobocza", żeby mówić, co robimy źle, co należałoby poprawić i stopniowo, z okrążenia na okrążenie (a przejechaliśmy 60km po torze) podpowiadali jak "iść" w kierunku jak najszybszego pokonania zakrętu (stąd nazwa szkolenia - SPEED) - powiem Wam, że pod sam koniec - chociaż całość szkolenia nieźłe dała nam wszystkim popalić, było też kilka ofiar (czyli wywrotki - a to ktoś na ninja, a to ktoś na multistradzie), to ogólnie wywieźliśmy stamtąd sporo i nie żałuję tych 350zł, które trzeba było zapłacić za tę imprezę.

Większość ludzi była z Poznania, więc mieli dość blisko - my z Łodzi, 200km w jedną, 200 z powrotem - nie było zbyt fajnie wracać, ale ogólnie każdy był zaaferowany faktem, że jednak "dało się bardziej".

Polecam wszystkim takie wygibasy na torze, jaki by nie był - to zawsze tor - miejsce, gdzie bezstresowo możesz sprawdzić, na co ciebie i twoją maszynę stać, a dodatkowo odbywa się to pod okiem kogoś, kto naprawdę wie, o co w tym wszystkim chodzi (o czym przekonał nas w momencie, kiedy sam zasiadł na swojej starej Europie i zaczął wymiatać po torze :))

To tyle z relacji na żywo ;)

Jako dowód - dołączam zdjęcia :D - TAM BYŁEM, z nimi jeździłem, ...i cały wróciłem 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
emsi
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: wt 29 gru 2009, 09:34
Model VFR: 800 VTEC
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołuchów/Poznań
Kontakt:

Post autor: emsi » wt 28 wrz 2010, 11:08

Witam!
Robiłem u nich prawko kat.A
Naprawdę fajna ekipa.
Polecam
Wiem że co jakiś czas organizują szkolenia własnie w Gostyniu.
Chyba się kiedyś przejadę

Awatar użytkownika
dragoo
klepacz
klepacz
Posty: 643
Rejestracja: wt 14 paź 2008, 12:32
Model VFR: Był V-TEC '03
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: dragoo » wt 28 wrz 2010, 23:36

Cholera, czasu mi w tym roku zabrakło żeby tam pojechać, a mam rzut kamieniem. Plany miałem konkretne, zebrać właśnie jakąś grupę osób i jechać tam polatać. Wynajem toru na cały dzień to koszt ok. 1000zl - ale znów ten czas, tu własna firma, tu bieganie, tu remont na chacie. Ogołnie cinko. Wogóle cinko z moto w tym sezonie. Ale o tych szkoleniach to nie slyszalem, nie mam pojęcia gdzie wogóle znalazłeś info o nich. Następnym razem muszę tam być ;)

Awatar użytkownika
lu73k
pisarz
pisarz
Posty: 213
Rejestracja: czw 27 maja 2010, 17:59
Model VFR: czarna
Imię: Krzysiek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: lu73k » czw 30 wrz 2010, 20:44

a powiem ci, że kumpel wykopał spod ziemi i sie zapisaliśmy ;)

Awatar użytkownika
Bury
klepacz
klepacz
Posty: 925
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 21:53
Model VFR: CBR1100XX
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew

Re: www.szkoleniemotocyklowe.pl

Post autor: Bury » wt 10 cze 2014, 11:06

VFR800 RC46 98r była
CBR1100XX Super Blackbird
Darkness Black Metallic

Awatar użytkownika
-patrick-
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 59
Rejestracja: ndz 05 maja 2013, 20:36
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: www.szkoleniemotocyklowe.pl

Post autor: -patrick- » śr 16 lip 2014, 14:30

a ja na Gostyniu jeżdżę regularnie... w każda środę można tam polatać...wystarczy się zapisać do automobilklubu leszczyńskiego, opłacić opłatę członkowską i już... 110 zł za cały rok latania raz w tygodniu!!!!!!

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Model VFR: był V-Tec '06
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: www.szkoleniemotocyklowe.pl

Post autor: Robertos » śr 16 lip 2014, 23:48

w zachodniopomorskim z kasy od Wojewody szkolenia są darmowe
tu można poczytać http://www.pzm.pl/zo/szczecin/bezpieczne-dwa-kolka-2014
i obejżeć plakat
sąsiad mówił, że w ostatnią sobotę przyjechał nawet koleś z Poznania
jedyny minus to fakt, że na tor wpuszczają na 1,5 h.
Całośc uczestników jest podzielona na 3 grupy po 15 osób. Jedna grupa ma zjęcia z policjiantem o bezpieczeństwie poruszania się - trochę nudne, druga z ratownictwa medycznego ze szczególnym naciskiem na zdejmowanie kasku poszkodowanemu a trzecia grupa jeździ po torze. I co 1,5h zmiana.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości