CO --PRZED PODRÓZĄ

Miałeś jakaś niezłą akcję i chcesz sie podzielić? Chcesz opowiedzieć o swojej wyprawie? Dawaj dawaj.
Sofia Kaminska
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 sty 2023, 04:28
Imię: Sofia
Płeć: Kobieta

Re: CO --PRZED PODRÓZĄ

Post autor: Sofia Kaminska » pt 06 sty 2023, 08:44

Jestem w szoku, bardzo fajna lista

Awatar użytkownika
Żółw 666
bywalec
bywalec
Posty: 49
Rejestracja: ndz 18 lip 2021, 23:37
Model VFR: DCT Cross Tourer
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk-Brzeźno

Re: CO --PRZED PODRÓZĄ

Post autor: Żółw 666 » ndz 05 lut 2023, 18:09

Witam! 8)
Dwa lata temu w pełni sezonu letniego motocykliści z centralnej Polski, zaparkowali motocykl pod kortami (łazienki północne) tuż przy wydmach i nie daleko plaży... no i pech chciał że musieli być obserwowani!!!
Zginęły im wszystkie ciuchy motocyklowe, włamano się do kufra centralnego (plastikowy Givi), oraz właśnie dwa kaski Firmy Shark i Shoei!!!
I teraz do rzeczy właśnie te dwa kaski były zamocowane linką do roweru "Fi" 8 mm na kluczyk, złodzieje łamakiem/wytrychem sforsowali zamek i została sama linka...
Była akcja przeszukiwania ofert, portali w poszukiwaniu skradzionych rzeczy, szukaliśmy w różnych miejscach, ale bez rezultatu (nie mieli też ubezpieczenia na kradzież odzieży), a takie funkcjonuje od 2021r. np Assistance Allianz!
I ja tu proponuję, baa polecam zakup linki wzmacnianej i powlekanej spec teflonem, np "Fi" 12-14 mm na szyfr 4-5 cyfrowy!!!
Złodziej długo się nie szwenda przy włamie i taki gadżet go odstraszy...wiem bo wiem!!!
A kaski na pewno będą bezpieczniejsze, nożycami do cięcia kłódek nie rozetniesz takiej linki!!!! Też sprawdzone...
A co do kufrów, tu nie ma rady, każdy zamek jest do obejścia, kwestia czasu!!! Oczywiście im trwalszy tym więcej czasu trzeba, a to odstrasza potencjalnych złodziei...
Tyle ode mnie w tym temacie!!!
Pozdrawiam i udanych wojaży :D :mrgreen: :mrgreen:
Białe są chmury, zielone liście! Jestem Żółwik z Gdańska i jest mi zajebiście :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości