[ RC46 ][ VTEC ] Jak sprawdzić stan termostatu?

Awatar użytkownika
zomb
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pt 17 kwie 2009, 08:26
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[ RC46 ][ VTEC ] Jak sprawdzić stan termostatu?

Post autor: zomb » śr 15 lip 2009, 12:58

Pytanie wynika z wysokiej pracy silnika. Nie bedę się rozpisywał żeby nie zawracać głowy kolejnym przypadkiem (lubi trzy cyfrowe temperatury nawet w czasie jazdy). Będę odpowietrzać układ i przy okazji sprawdził bym termostat o ile to konieczne.

Wyczytałem że termostat zaczyna działać koło 80'C. U mnie wygląda to tak że jak silnik osiągnie 80'C, to temp. spada do 77 a potem zaczyna oscylować między 81 i 77 (i tak 3,4 razy)... potem zaczyna iść do góry. Czyli że chyba coś tak działa. Pytanie czy otwiera się do końca... warto sprawdzić?

Jeśli tak to gdzie znajdę instrukcję krok po kroku jak się do niego dobrać i go sprawdzić

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » śr 15 lip 2009, 13:10

mysle ze sposoby masz dwa. jeden to na moto. odpalic i na postoju sprawdzic jak się grzeje i jak chłodzi, później odrazu się przejechać i zobaczyć do ilu spada podczas jazdy. na postoju to wiadomo do okolo 104 C i w dolu i w góre do 104 znowu. jak osiągnie 106 to nie panikuj, nie dopusc do wiecej niz 110C. Podczas jazdy powinna spasc ponizej 100. w obecną pogodę może być ok 90-95 nawet. wieczorami powinna się raczej utrzymywać na poziomie 80-85 stopni. (2-3C w tą czy w tą to norma). Wszystko pod warunkiem, że jest płyn, że układ nie ma żadnej zatkanej/zagiętej rury, i jest odpowietrzony. stan plynu w zbiorniczku w normie.

Drugi sposob. Wyjąć i do garnka z nim, najlepiej z termometrem stosownym. i obserwować kiedy i jak się otwiera, bądź zamyka.

Takie jest moje zdanie.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post autor: PETER » śr 15 lip 2009, 23:43

i tak jak pisze orzył a jak chcesz go wyjąc to: do wyjęcia najlepiej zdjacc bak , filtr powietrza i jego obudowę ,kpl. wtrysków z przepustnicami i juz masz dostęp do obudowy termostatu jeszcze tylko ok 6 przewodów wodnych i rozkręcisz obudowę wtedy juz termostat w reku miłej zabawy :lol:
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
zomb
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: pt 17 kwie 2009, 08:26
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zomb » wt 28 lip 2009, 09:03

Dzięki za odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie związane z tym postem.

Potrzebuje nowy termostat. Gdzieś czytałem że można zastowować jakiś zamiennik za 70-80zł ale nie było konkretnego namiaru.

Wiecie gdzie znajdę coś zastępczego pasującego do Vitka 2003?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości