Temperatura silnika

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Temperatura silnika

Post autor: Arnold » ndz 22 lis 2015, 20:11

Faktycznie trochę mało. 65 jeszcze by uszło. Ktoś na forum dobrał się do termostatu bez ściągania wtrysków więc poszukaj sobie tego tematu. Termostat pasuje od Tico i kosztuje <30 zł albo możesz kupić za 70 - 80 zł zamiennik taki sam jak oryginał u tego Pana nade mną. Ten z Tico nie ma jednej blaszki zatykającej tzw. mały obieg.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Samson1983
pisarz
pisarz
Posty: 433
Rejestracja: pn 24 mar 2014, 06:08
Model VFR: Triumph Tiger 1050
Imię: Sławek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów n. Wisłokiem

Re: Temperatura silnika

Post autor: Samson1983 » ndz 22 lis 2015, 20:12

wygląda na to że termostat masz cały czas otwarty i dlatego się silnik nie dogrzewa, zaczął bym od termostatu
..."kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" Ryszard Riedel
...Is there anything?? that love you so much, you'd protect it, no matter the cost or the damage it did to you?

Lesin
Posty: 10
Rejestracja: ndz 08 lis 2015, 19:08
Model VFR: rc46
Imię: Paweł
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Temperatura silnika

Post autor: Lesin » ndz 22 lis 2015, 20:23

Zanim ruszyłem spod domu to poczekałem aż złapie 45 stopni, normalnie poczekałbym na 60 ale dziś zimno było i chciałem już jechać. Za 7 km zjechałem na obwodnicę, temperatura 55 stopni, przy prędkościach 120 -160. Nie chciał bym coś grzebać jeśli to był chwilowy kaprys i może inni też tak mają, dziś było zimno i prędkość średnia to na pewno 130. Jeszcze może ktoś się wypowie czy to na pewno termostat i będę próbował to naprawić w zimę.
Już wcześniej zwróciłem uwagę na temperaturę 70-80 stopni przy temperaturze otoczenia 15 stopni i lataniu w koło komina bez korków.

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Temperatura silnika

Post autor: PETER » ndz 22 lis 2015, 20:32

układ chłodzenia ten sam więc gdybyś miał v-teka to lipa z jazdy, system jest tak skonstruowany ze pracuje dopiero jak silnik osiągnie temp. 63-64 stopnie wiec raczej zimą czeka cie zabawa z wymianą termostatu
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Model VFR: był V-Tec '06
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Temperatura silnika

Post autor: Robertos » pn 23 lis 2015, 07:57

Sugerowałbym wyjąć termostat i sprawdzić czy grzybek przylega do przylgni na głowicy - często potrafi się w tym miejscu osadzić kawałek kamienia z wody i termostat jest cały czas otwarty.
Jeśli nie będziesz mógł go otworzyć (a tak powinno być) to sugeruję zagotować go w garnku pełnym wody i wówczas spróbuj oczyścić go.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
TomTox
teksciarz
teksciarz
Posty: 164
Rejestracja: pn 01 lut 2016, 23:42
Model VFR: 800 FI '99
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Temperatura silnika

Post autor: TomTox » wt 08 mar 2016, 12:26

Odkopie trochę temat, sam zauważyłem że przy ok. 10C na zewnątrz u mnie temperatura przy prędkościach od 60 - 180 oscylowała w okolicy 70-80 stopni. Jazda w koło komina, trochę dróg poza miastem, trochę autostrady i trochę miasta. Sprawdzić termostat możesz poprzez zagrzanie motocykla na postoju. Ja tak zrobiłem, po przejażdżce stanąłem, delikatnie dodawałem mu gazu i w 5 - 10 min doprowadziłem temperaturę silnika w okolicę 101 stopni. Gdyby termostat był spieprzony to nie udałoby mi się osiągnąć 90C. Także najlepiej sprawdzić to na postoju, podczas jazdy w niższych temperaturach ciężko osiągnąć w VFR cokolwiek ponad 80C z tego co wiem, choć zależy to od stylu jazdy.

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Model VFR: 800 Vtec '02
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Temperatura silnika

Post autor: marek_w » wt 08 mar 2016, 20:51

a co byście proponowali jak temp rośnie i nie chce spaść :P ? temp powiedzmy ok 20 stopni(wrzesień/październik) i temp trzyma się w granicach 100-110 nawet przy prędkości 150km/h :/ a wcześniej nie było problemu i to przy wyższych temp otoczenia. czasami jak zwolnię to temp trochę spada i z nowu rośnie a czasami nie. zapowietrzony układ? płyn jest(oryginalny od hondy) i jest pod kreskę w baniaku wyrównawczym.

adam.ada
pisarz
pisarz
Posty: 494
Rejestracja: sob 17 paź 2009, 23:24
Model VFR: VFR VTEC
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Re: Temperatura silnika

Post autor: adam.ada » wt 08 mar 2016, 21:59

Jeśli nic nie dłubałeś to sam układ się nie zapowietrzył, jeśli nic nie zatkało chłodnic to też termostat może być. Raz się zatnie otwarty, raz zamknięty. Jednak zanim rozbierzesz termostat sprawdź poziom płynu w chłodnicy, korek pod prawą owiewką.
Adam

marek_w
teksciarz
teksciarz
Posty: 163
Rejestracja: pt 05 lip 2013, 15:38
Model VFR: 800 Vtec '02
Imię: Marek
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Temperatura silnika

Post autor: marek_w » śr 09 mar 2016, 18:02

byl robiony rozrzad ale wystapilo to dopiero po jakims czasie po robocie..no na dniach sprawdze..mam nadzieje ze nie teremostat :P a jak cos to powaznie od tico pasuje? (ktos tak pisal gdzies na forum)

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Temperatura silnika

Post autor: PETER » śr 09 mar 2016, 18:10

nie pasuje do v-teka
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości