Wyciek płynu chłodniczego po załączeniu Vtec'a.

Awatar użytkownika
grimpk
Posty: 14
Rejestracja: czw 28 lip 2016, 21:04
Model VFR: V-Tec 2002
Imię: Piotrek
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna

Wyciek płynu chłodniczego po załączeniu Vtec'a.

Post autor: grimpk » śr 28 wrz 2016, 22:45

Witam. Posiadam VFR 800 z 2002. Dopiero ucze się nią jeździc. Ostatnio testowałem sobie układ Vtec. Było bardzo miło, ale gdy zajechalem do domu i wyłączyłem silnik, usłyszałem bulgotanie. Gdy wprowadziłem motocykl do garażu, zauważyłem wyciek płynu z chłodniczego. Dosłownie kilka plamek. Zostawiłem moto do następnego dnia, więcej nie nakapało. Odkręciłem owiewke by sprawdzić czy to z głowicy nie cieknie. Ale tam sucho. Za to zbiorniczek wyrównawczy mokry wokół korka. Oto do czego doszedłem. Poprzedni właściciel zakładając crashpady zamontował trzy razy mniejszy zbiorniczek. Przy załączeniu Vteca temperatura poszła mocno w górę, a co za tym idzie ciśnienie w chłodnicach poszło w górę i dosłownie chlusneło płynem do zbiorniczka wyrównawczego. Wężyk odprowadzający nie wydolił i przez nakrętke (zadnej uszczelki nie ma) wyciekł nadmiar płynu. Czy moja teza jest słuszna? Dodam jeszcze, że po nirmalnej jeździe, nic sie nie działo.

Awatar użytkownika
Navikoma
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 59
Rejestracja: pt 10 cze 2016, 15:08
Model VFR: VFR800 V-tec (USA)
Imię: Grzesiek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk/Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Wyciek płynu chłodniczego po załączeniu Vtec'a.

Post autor: Navikoma » ndz 05 lut 2017, 21:24

Teza brzmi sensownie. Pytanie ile tego płynu Ci uciekło w czasie jazdy (to co w garażu na ziemi zobaczyłeś to już tylko resztki z owiewek spłynęły). W zasadzie bardzo dużo płynu nie powinno ubyć i podejrzewam, że spokojnie można dalej jeździć. Ale nie bez powodu konstruktorzy motocykla dali taką a nie inną objętość tego zbiorniczka. W gorące dni jak się jeszcze piec solidnie zagotuje może wywalić tyle płynu, że układ chłodzenia będzie niewydolny. Dlatego, na Twoim miejscu - wrócił bym do oryginalnego (zmodyfikowanego pod crashpady) zbiorniczka.

Awatar użytkownika
Niron
klepacz
klepacz
Posty: 635
Rejestracja: ndz 08 lut 2015, 23:20
Model VFR: RC46 '01
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemień

Re: Wyciek płynu chłodniczego po załączeniu Vtec'a.

Post autor: Niron » pn 06 lut 2017, 16:33

Navikoma pisze: na Twoim miejscu - wrócił bym do oryginalnego (zmodyfikowanego pod crashpady) zbiorniczka.
jestem tego samego zdania co kolega
„If everything seems under control you’re just not going fast enough”
CB 500 -> CBR 600 F3 -> VFR 800 FI

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Model VFR: 800 vtec
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Wyciek płynu chłodniczego po załączeniu Vtec'a.

Post autor: adrianoo » pn 06 lut 2017, 17:04

Na YouTube masz filmik kolegi karguloo jak zrobić miejsce na crashe przy oryginalnym zbiorniczku.
Działa :D
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość