Ubywający płyn chłodniczy

piotrkonik
Posty: 5
Rejestracja: czw 11 cze 2015, 20:36
Imię: Piotr
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: piotrkonik » ndz 17 lip 2016, 18:08

Witam

Mam problem z moją vfr 750 R z 95 r. Po ostatnim złocie zaczęła strasznie szybko zużywać płyn chłodniczy. Dzieje się to po tym jak poniosła mnie ulanska fantazja i zacząłem pałowac viferke do odcinki aby strzelala z wydechu, po tym motocykl zagotowal się i płyn zaczął się lać spod plastików. Zalalem zbiornik wyrównawczy płynem borygo ale na trasie 400 km do domu musiałem go dolewac 3 krotnie. Żadnych wyciekow nie znalazłem a motocykl lekko faluje na obrotach tak od 1 tys do 1.5 tys. Jutro oddaje hondzie do mechanika. Mam nadzieję że to nic poważnego. Mam nauczkę na przyszłość. Według was co to może być?

Awatar użytkownika
KidRackBrawura
pisarz
pisarz
Posty: 313
Rejestracja: pt 14 sty 2011, 18:50
Model VFR: Fi '01
Imię: Tomasz
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuliszków

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: KidRackBrawura » ndz 17 lip 2016, 20:29

Ucieka, a nie widać wycieków? Uszczelka jednej z głowic? Zobacz jak wygląda olej silnikowy.
It`s that old running wide problem again.
If in doubt, flat out.

Gienio
klepacz
klepacz
Posty: 1807
Rejestracja: pn 17 lip 2006, 16:29
Model VFR: RC46
Imię: Grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: Gienio » ndz 17 lip 2016, 22:16

Przegrzany silnik, falujące obroty, ubywający płyn jak to nie będzie uszczelka pod głowicą to będziesz miał dużo szczęścia...

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Model VFR: Fortepian
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: emil » ndz 17 lip 2016, 23:23

A stan oleju się nie podniósł? A gdzie dolałeś płynu, do zbiorniczka?? Dolewa się na zimnym do chłodnicy i zakręca korek, a potem do zbiornika do połowy, jak wyrzygało zbiornikiem, to fakt - temperatura poszła, ale jak tylko tam nalałeś płynu, to w chłodnicy nadal będzie za mało.

piotrkonik
Posty: 5
Rejestracja: czw 11 cze 2015, 20:36
Imię: Piotr
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: piotrkonik » pn 18 lip 2016, 09:48

Motocykl nie dymi na biało, jak by się dostawał płyn do oleju to był by dym z wydechu? Dolewalem tylko do zbiornika może za mało i na razie wszystko idzie do chłodnicy. Zobaczymy co powie mechanik, w najgorszym wypadku co to może być? Do domu dojechałem normalnie osiągi nie zmalały na trasie wskaźnik temperatury ledwo się podniósł w mieście doszedł do połowy.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Model VFR: 800FI '98
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Ubywający płyn chłodniczy

Post autor: kiki » pn 18 lip 2016, 10:18

Powiem Ci cos się stało: przygotowałeś moto, wywaliło ci płyn z zbiornika wyrównawczego ale również z chłodnicy. Układ się zapowietrzył i teraz jak dolewasz płynu do zbiornika wyrównawczego to on idzie w układ ponieważ układ chłodniczy w czasie jazdy i potem na postoju sam się odpowietrzy.
Nie łudź się nawet, że to uszczelka. Widziałem wiele delikatniejszych motocykli które były gotowane, pałowane aż do czerwoności i wcale tak szybko uszczelki nie były wydmuchiwane. :)


Na przyszłość zalej dobrym płynem np prestone (dobry i tani) a jak pałujesz to pilnuj temperatury :wink: :twisted:

Pozdro
kiki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość