Czujnik temperatury płynu

gacek-g16
Posty: 7
Rejestracja: wt 01 kwie 2014, 21:36
Model VFR: Honda VFR 800 VTEC
Imię: Grzegorz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Czujnik temperatury płynu

Post autor: gacek-g16 » czw 22 maja 2014, 16:39

Witam.
Mam kłopot a mianowicie temperatura wyświetlana po kilkudziesięciu metrach 40-50 stopni po kilku kilometrach wyświetlana na wyświetlaczu to 120 stopni przy dłuższej jeździe 132 lecz jak dotknąć chłodnicy to jest ciepła ale nie gorąca, wentylator się włącza czujnik od subaru, chłodnica drożna, płyn jest, termostat sprawdzony (matko boska kto go tam umieścił), temperatura chłodnicy mierzona pirometrem 80-90, temperatura bloku mierzona pirometrem ok, czy to może być czujnik temperatury płynu. Dodam że musiałem przejechać 100 km i cały czas miałem 132 stopnie czasami nagle wyświetliło 112 lub 109 i znów nagle 132. Q...waaa. Po dojechaniu do domu chłodnica po dotknięciu mocno ciepła ale dało się trzymać rękę. Co to? A jeśli to czujnik to gdzie to bydle jest ??
Pozdrawiam Wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury płynu

Post autor: Arnold » pt 23 maja 2014, 10:38

gacek-g16 pisze:A jeśli to czujnik to gdzie to bydle jest ??
:twisted:
gacek-g16 pisze:(matko boska kto go tam umieścił)
:D

Nie wiem o jakim moto mówimy ale jeśli o fistachu to czujnik jest na głowicy pod wtryskami. :D
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

gacek-g16
Posty: 7
Rejestracja: wt 01 kwie 2014, 21:36
Model VFR: Honda VFR 800 VTEC
Imię: Grzegorz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Czujnik temperatury płynu

Post autor: gacek-g16 » pt 23 maja 2014, 12:27

VFR 800 rok 2003.
Dziś temperatura po jeździe i lekkim ostygnięciu na wyświetlaczu 92stopnie. pomiar sondą włożoną pomiędzy płytki w chłodnicy 65 stopni, sonda tuż obok czujnika (subaru) :D kolega powiedział żebym przykleił na wyświetlaczu gumę do żucia do czasu wymiany czujnika jak mnie to tak drażni.
Dodam że podczas jazdy znów było 132 stopnie ale płynu nie wywaliło i po dwugodzinnej jeździe z moto jest ok poza oczywiście wyświetlaną temperaturą.

gacek-g16
Posty: 7
Rejestracja: wt 01 kwie 2014, 21:36
Model VFR: Honda VFR 800 VTEC
Imię: Grzegorz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Czujnik temperatury płynu

Post autor: gacek-g16 » ndz 15 cze 2014, 19:08

No i po usterce. Po rozebraniu moturka okazało się że walec w którym znajduje się wosk termo aktywny oczywiście w termostacie popękał a wosk się wylał i nie otwierał termostatu. Wymiana na termostat od matiza (oryginał 260) i jest ok. Czujnik temperatury na bloku jednak ok zawyża temperaturę ale o kilka stopni więc został wymiana na oryginał bo zamienników nie ma to 220 w magazynie hondy. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości