[ RC36 ][ II ] Jak wymienić płyn chłodniczy?

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 02 lut 2008, 11:23

Uwaga Uwaga z popmy chłodzącej tryska płyn na dobre 40cm :mrgreen: także uwaga bo znok będzie ;-)
Mundek pisze:Po zatrzymaniu i ostygnieciu silnika sprawdz ponownie poziom plynu chlodzacego w chlodnicy i w zbiorniku wyrownawczym. I to jest cala filozofia. Jest to prosta czynnosc i na pewno sobie z tym poradzisz...
no tak robiłem....niestety nie odkręciłem przy cylindrach, ale syf ze zbiorniczka wyczyściłem, co do odpowietrzania.......zalałem układ, zalałem zbiorniczek.....pochodzilo moto pogazowalem troche potem......zgasiłem....pobełtało......wciagnelo ze zbiorniczka.....zalałem 2 raz.....wciagnelo......potem jaja z temperaturą szybko urosła do 103 105 spadł do 70 i znowu rosła, co ciekawe: nie włączał mi się wiatrak :???: dlaczego? ciśnienei w ukłądzie czyjego uzuepłenienie ma na to wpływ ? osignalem 108 i zgasiłem bo szkoda było mi moto :shock:
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Kornik
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2147
Rejestracja: ndz 11 lis 2007, 23:42
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kornik » ndz 03 lut 2008, 11:25

Mundek pisze:
Kornik pisze:ale gumowa, oring czy jakaś inna?
Jest to uszczelka miedziana. Jesli obie jej powierzchnie nie sa zniszczone, to bedzie trzymac, ale jesli jest twarda, to trza ja wyzarzyc (np. lutlampa) i zanurzyc w zimnej wodzie. Po takim zabiegu odzyska ona swoje wlasciwosci plastyczne. A jesli nie chce Ci sie bawic, to kup nowa (w kazdym sklepie z narzedziami), kosztuje to grosze...
Dzięki :) teraz wiem na czym stoje :) bo chce wymienic sobie płyn :)
Na szczęście pracujesz całe życie, a na nieszczęście sekundę.

Honda VFR800 (1999) - Sprzedana (Poszukiwana)
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports DCT
Toyota CHR Hybrid

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: kiki » ndz 03 lut 2008, 16:00

KolczyK pisze:nie włączał mi się wiatrak dlaczego? ciśnienei w ukłądzie czyjego uzuepłenienie ma na to wpływ ? osignalem 108 i zgasiłem bo szkoda było mi moto
jesli jst zapowietrzony układ to może wentylatorek sie nie załanczac- tez tak miałem. Spróbuj ponaciskać gumowe węże od chłodnicy jak moto bedzie chodzilo- moze to cos pomoze

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » ndz 03 lut 2008, 16:37

układ powinien się odpowietrzyć sam na dobrą sprawę, prawda.....zobaczymy....lukne przy nastepnym odpaleniu ;-) chodził wiec chodzić musi
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » czw 08 maja 2008, 12:34

Mundek pisze:Jak zalejesz nowy plyn to odpal silnik i niech pochodzi pare minut po czym przegazuj pare razy do 4000-5000 obr/min co pomoze w odpowietrzeniu ukladu.
nowy plyn zalewac do zbiornicza miedzy min a max a w chlodnicy do pelna tak ??
jak to jest z tym odpowietrzeniem ukladu? sam ssie odpowietrza? a powietrze którędy niby ucieka??
Mundek pisze:Po zatrzymaniu i ostygnieciu silnika sprawdz ponownie poziom plynu chlodzacego w chlodnicy i w zbiorniku wyrownawczym. I to jest cala filozofia. Jest to prosta czynnosc i na pewno sobie z tym poradzisz...
jak plynu bedzie mniej to dolac znow na max do chlodnicy ?

pozdr

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » pt 09 maja 2008, 09:12

Bohun pisze:nowy plyn zalewac do zbiornicza miedzy min a max a w chlodnicy do pelna tak ??
jak to jest z tym odpowietrzeniem ukladu? sam ssie odpowietrza? a powietrze którędy niby ucieka??
tak,układ sam sie odpowietrza.
Bohun pisze:jak plynu bedzie mniej to dolac znow na max do chlodnicy ?
wystarczy ze dolejesz do zbiorniczka wyrównawczego.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
Bohun
klepacz
klepacz
Posty: 854
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 10:28
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów / Lubaczów
Kontakt:

Post autor: Bohun » wt 13 maja 2008, 10:42

no więc zmieniłem termostat, i cały płyn. odpaliłem moto i obserwowałem... najpierw goracy byl waz z prawej strony (ten ktory idzie z chlodnicy na termostat ), pozniej jak temp troche urosla cieply byl tez ten z lewej strony. Jak temp byla na jakies 3/5 skali wlaczyl sie wiatrak , pochodzil ok. 5-10 sekund i sie wylaczyl, wskaznik temp spadl moze ok 1 mm . Po jakiejs minucie znow tak samo... wlaczyl sie wiatrak na jakies 5 sek, i zaraz sie wylaczyl. Zgasilem moto, uzupelnilem plyn w zbiorniczku ( bylo pusto ) i zostawilem moto w spokoju ...

mam sie czego obawiac czy juz teraz jest normalnie ?? mnie np troche dziwi dlaczego wiatrak tak szybko sie wylaczal ... ?

Awatar użytkownika
Bolek101
pisarz
pisarz
Posty: 476
Rejestracja: śr 06 lut 2008, 14:34
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Bolek101 » wt 13 maja 2008, 12:32

Bohun pisze:mnie np troche dziwi dlaczego wiatrak tak szybko sie wylaczal ... ?
U mnie też nie włącza się na dłużej niż kilka sekund. Za to często, na postoju oczywiście. W trasie wskaźnik spada niewiele powyżej minimum i cały czas tam zostaje.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości