Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Modry
Posty: 18
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 21:56
Model VFR: 800fi
Imię: robert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Modry » ndz 15 wrz 2013, 22:11

Hej chopaki-przeczytalem kilka postow o podobnym temacie ale generalnie w zadnym nie byly dokladnie opisane objawy otoz:
Zauwazylem, ze przy wskazaniu 105 stopni nie wlacza sie wentyl, sluchac syczenie i bulgotanie-wywala mi plyn chlodniczy-nie wiem skad. Nastepnie-jadac temperatura co chwile sie zmienia-82-95-105-potem maleje i zaraz rosnie. Ponad 105 stopni wentyl nadal nie dziala.Potem jadac(bo mialem jeszcze z 80km dozrobienia) temperatura skoczyla na 117-118 i caly czas tak sie utrzymywala-co ciekawe, po zatrzymaniu sie zeby ostygl wlaczyl sie wentyl!! Nic nie bulgotalo i nie wyciekalo. Potem lece dalej-temp znowu 118- dolecialem po kilku postojach na chlodzenie do chaty-temp.wzrosla do 120-nic nie bulgocze i wycieka, wentyl dziala i.wylacza sie nagle przy 119!!!.

Wnioski-wentylchodzi ,dziwnie, ale dziala. Co to moze byc??termostat? Jakis czujnik temp ktory podaje zla temperature i.dlatego wentyl i wskazania wariuja?i czemu slyszalem to bulgotanie??help panowie bo zglupialem.....
Robert "Modry"
www.mmotorsport.com.pl

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Arnold » ndz 15 wrz 2013, 22:20

Zapraszam do powitalni.

Najpierw skontroluj ile masz płynu w układzie i czy nie jest zapowietrzony. Sprawdź czujnik temperatury (pod wtryskami bodajże) i włącznik wentylatora (na lewej chłodnicy). Termostat pewnie do wymiany, pasuje z Tico/Matiza. Najprawdopodobniej bulgotało bo wywalało płyn do zbiorniczka wyrównawczego.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Modry
Posty: 18
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 21:56
Model VFR: 800fi
Imię: robert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Modry » ndz 15 wrz 2013, 22:54

Dzieki za info.

Pytanie-jest sens sprawdzac ten wlacznik wentyla skoro sie wlacza? On jest sterowany z tego czujnika temp przy wtryskach?moze to ten czujnik po prostu padl i teraz caly system wariuje?
Robert "Modry"
www.mmotorsport.com.pl

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Model VFR: 800 FI '01
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Arnold » ndz 15 wrz 2013, 23:05

Nie. Went jest "sterowany", a dokładniej włączany z włącznika na lewej chłodnicy. Czujnik temp nie ma związku z włączaniem się wentylatora, to osobny układ.
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Modry
Posty: 18
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 21:56
Model VFR: 800fi
Imię: robert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Modry » pn 16 wrz 2013, 21:09

Rozłozyłem moto na kawałki

wniosek- wywalona uszczelka pod głowicą. Cały płyn wypłynął mi przez uszczelke na zewnątrz :/ Wiec zaraz wysle drugiego posta z pytaniem czy ktos wymieniał samodzielnie:)
Robert "Modry"
www.mmotorsport.com.pl

Awatar użytkownika
Biker
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 30 sie 2012, 20:24
Model VFR: VFR 800 FI 99
Imię: Paweł
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żagań

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Biker » wt 17 wrz 2013, 09:24

W innym temacie piszesz że chcesz wymieniać uszczelkę pod głowicą ,może to jej wina. Zaczoł bym od wymiany płynu termostatu i porządnego odpowietrzenia
Very Funny Ride
Cztery koła poruszają ciało ,2 koła duszę......

Modry
Posty: 18
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 21:56
Model VFR: 800fi
Imię: robert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Celestynów
Kontakt:

Re: Falujaca temperatura-dziwne zachowanie

Post autor: Modry » wt 17 wrz 2013, 11:43

Biker pisze:W innym temacie piszesz że chcesz wymieniać uszczelkę pod głowicą ,może to jej wina. Zaczoł bym od wymiany płynu termostatu i porządnego odpowietrzenia
hej- tak, rozebrałem moto, okazało się, ze płyn wali przez wywaloną uszczelke pod głowica- widac jak wystaje spod głowicy w jednym miejscu- jak wlałem płyn i właczyłem moto wywalało tamtedy płyn po korpusie silnika...
Robert "Modry"
www.mmotorsport.com.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości